Typ pergoli

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť s bezpečnostným sklom na pergole alebo potom s lexanom? Lepší je ciry alebo mliečny? Aké sú prosím výhody s nevýhody takýchto prekryti terasy? A odporúčate drevenú alebo skôr hliníkovú pergolu? Veľmi pekne ďakujem za každú radu. Každá firma hovorí niečo iné, tieto rady od vás nám teda veľmi pomôžu 🙂
Odpovedať
Ahoj pracujem a predávam materiál ako je lexan (lexan je len značka), resp. plný polykarbonát. Plný polykarbonát je 2x ľahší ako sklo takže jednoduchá montáž, je hlavne nerozbitny, nevýhoda dá sa poškrabať, vidno to hlavne na čírom. My mame v ponuke odtiene číre, mliečne, šedé, dymové, najmenej svetlá pusti tá mliečna takže treba zvážiť koľko svetla potrebuješ. Čo sa týka konštrukcie tak je len na tebe co sa ti páči, pri hliníkovej konštrukcií treba dať pozor aby profily neboli tenkostenné ak použiješ sklo, keďže sklo je ťažšie.
Odpovedať
@mikinko1707 ďakujem Ti. Ešte jedna otázka k tomu lexanu. Ja osobne mám rada viac svetla, ak si teda dám číri LEXAN, znamená to, že prepustí aj viac tepla ako mliečny, ktorý toľko svetla neprepúšťa?
Odpovedať
Mliečny pusti hlavne menej svetlá, ale je pod ním aj menšie teplo tak ako píšeš. Mame aj taky polykarbonát šedý vola sa ze solar control t.j. pusti svetlo ale teplo nie, minimalbe o polovicu. + foto šedého posielam
Odpovedať
@natalka_goralka my mame hlinikovu pergolu s bezpecnostnym mliecnym sklom. Myslela som, ze bude viac tienit, ale je to podla nas uplne v pohode. Ano treba pevnejsiu konstrukciu, lebo sklo je velmi tazke, ale da sa po nom chodit, podla nas vydrzi dlho (dlhsie ako lexan alebo polykarbonat). Pri dazdi nepocut hluk, my sme velmi spokojni, aj ked teda pergola nebola vobec lacna.
Odpovedať
@mikinko1707 prosim ta, ake najvacsie rozmery/min hrubka polykarbonatu sa mozu dat na plochu zastresenia? Mam terasu, ktoru potrebujem zastresit a ma rozmer 4x4m. Ake rozmery idealne pouzit? Existuje nejaka taka seda, antracitova farba plneho polykarbonatu? Ake su ceny? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Hrubka by zaujimala veru aj mna...
Odpovedať
@mikinko1707 prosím ťa, vy robíte aj celé pergoly so zastrešením napríklad aj s týmto sedym polykarbonátové (solar control) , že by som ti poslala rozmery a urobil si nám cenovú ponuku? Vďaka
Odpovedať
@natalka_goralka dodávame len materiál väčšinou si zákazník montáž a pergolu spravi sám resp. chodia aj naši skladnici na montáž dosiek ale cena po dohode s nimi. Posli rozmery pozriem na to. Sedy mame aj bez úpravy solar control, ten je o dosť lacnejší.
Odpovedať
@kaspy @kaspy väčšinou sa používa 6mm (pri plných polykarbonátovych doskach) ale záleží hlavne od podkonštrukcie - rozloženia krokiev a spádu prístrešku.
Odpovedať
@mikinko1707 rozmery sú 3,8 x 4,5 Ďakujem
Odpovedať
@natalka_goralka ktorý rozmer je v smere sklonu?
Odpovedať
@mikinko1707 ten 4,5
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matosl do 1500€ by to bolo 2x doska 2x4m hr. 6mm + príslušenstvo na montáž + doprava Doska šedá solar control - foto prikladám
Odpovedať
@natalka_goralka tiež do 1500€ tak ako som posielal @matosl
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@mikinko1707 dobrý deň, môžem poprosiť cenu šedého solar control a aj bez tejto úpravy na strechu 4.6x2 , sklon strechy je na 2m. Poprípade aj kontakt na objednávku. Ďakujem
Odpovedať
@sebik1 sklon strechy je 2m alebo 4,6m?
Odpovedať
@mikinko1707 sklon je na 2m
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?