Tieniaca plachta na terasu

Hladam dodavatela/vyrobcu tieniacej plachty cca 6mx2.2m. Neviete o nejakej firme, ktora mi to vyrobi na mieru? Robim zastresenie velmi podobne tomu, co je na prilozenej foto, a chyba mi uz len plachta. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
V ikea alebo jysk kúpiš tieniacej plachty 3x2m... Kúp dve a bud ich zosi alebo daj samostatne ma máš to za 30€ všetko dokopy. My tak mame tu tieniaci plachtu z ikea (dyning sa vola) a je super už 6.rok. Ma sponovacie háky, takže sa dá prispôsobiť veľkosti terasy
Odpovedať
@carolinka ahoj môžeš mi povedať či tá plachta je vodeodolná? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@monteneger my ju mame pod lexanom, takže neviem vyhodnotiť nakoľko je vodeodolna. Predtým sme ju tam mali chvíľku aj bez prekrytia a keď pršalo tak držala vodu, ale bolo to treba vylieva, lebo sa to na tých hakoch natiahlo a ta plachta vytvorila akúsi nosu, kde sa ta voda držala. Ale teda spätne asi je vodeodolna, lebo voda nepresakovala.
Odpovedať
@carolinka ďakujem
Odpovedať
Trosku sa bojim, ze vela nevydrzia... ked to stoji len 15 eur
Odpovedať
@emericus čo nedáš panlux taký lepší dutinkový či aký to je ,zbytočne sa budeš k tomu vracať,jasné že plachta premokne.
Odpovedať
@emericus Ja som natiahol pod lexan obyčajnú kryciu bielu fóliu z OBI za 8 € (3x4 m) a tieni to super. Je to oveľa lepšie, než keď slnko praží na lexan. Večer ti to môžem odfotiť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@chrobak7 Mozem poprosit aj ja foto, akurát riesim tienenie pod polykarbonat. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
My máme z Hornbachu Sú drahšie ,ale sme spokojní
Odpovedať
@ivettstar Sorry za meškanie - tu sú fotky, ako to vyzerá. Vidno aj ako som to uchytil - úplne obyčajne - na jednej strane sťahovacími páskami a na druhej špagátom o zaskrutkované očká.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@chrobak7 super to vyzerá.
Odpovedať
@chrobak7 vyzera to paradne
Odpovedať
Článok sa načítava...
dobre si to vymyslel. niekedy netreba hľadať zbytočne komplikované riešenia.
Odpovedať
Profilova fotka
Super si to teda vymyslel, aj mne sa to páči. Niekedy sú tie jednoduché riešenia najlepšie 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@chrobak7 terasa je na aku svetovu stranu orientovana? bol velky rozdiel sediet na terase za slnka predtym ako ste mali tieniacu techniku ? krytina je dutinkovy polykarbonat (lexan) ? hrubka / mliecny alebo je nejaky iny s ochranou?
Odpovedať
@patrik194 Krytina je priesvitný dutinkový lexan. Teplo bolo zo slnka - teda z infračervených lúčov. Po inštalácii plachty už slnko nesvieti priamo cez lexan a preto to je prijateľnejšie.
Odpovedať
@chrobak7 tak to vyzera super
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@chrobak7 my plánujeme tiež niečo podobné ale chceli sme lexan baz dutiniek, aby sa tam nedržala prípadná špina a kondenz alebo čo... A tiež chceme tieniť plachtou. Konštrukcia je v dohľadne, na krytinu si ešte zrejme počkáme, tak by sme chceli zatiaľ aspoň tú plachtu natiahnuť nech sa tam dá sedieť, ale my máme rozmer terasy 4x5m s tým že strecha bude sedlová o rozmere 3,3+3,3 x 4,3 premýšľam akou palchtou v akom rozmere by to bolo najlepšie zatieniť... plánujeme ju následne použiť pod lexan, keď bude.
Odpovedať
Profilova fotka
Vidím, že viacerí tu máte spravený terasový prístrešok z lexanu. Rád by som sa vás opýtal, ako ste s tým spokojní? Hlavne teda čo do teploty pod prístreškom ako aj prípadná údržba... Keď ju zatienite s týmito plachtami, tak je tam príjemne, dá sa tam v lete fungovať ?... Lebo zažil som nezatienené terasy z lexanu a bolo to v lete peklo... Akurát riešim, či spraviť terasu nepriehľadnou krytinou (plech alebo škridľa) alebo radšej dať lexan + tienenie.... Som veľmi naklonený lexanu, lebo mi nezatieni tak interiér, ako nepriehľadná krytina, ale obávam sa toho tepla pod tým a trochu údržby - vzhľadu po rokoch.... Ďakujem
Odpovedať
@lordxor ja napríklad tomu lexanu prosto neviem prísť na chuť. videl som prístrešky, ktoré boli fakt pekne a dobre spravené, ale ten lexan mi kazí celkový dojem z toho. keby som mal vybrať, tak by som vybral plechovú krytinu.
Odpovedať
@lordxor Ja mám dilemu čo na terasu už 3 roky. Od lexanu, cez plech, zlenú strechu... Keďže máme taký tmavší kút kde bude pergola a chceme tam svetlo, a hlavne manželka nechce nič nepriehľadné a hlavne cez zimu, po dlhom hľadaní sme si vybrali toto https://www.sunsystem.sk/pergoly-s-po... Zajtra mi to prídu zamerať. Plánoval som ako ideal, tie naklápacie lamely hliníkové, ale tie vychádzajú o viac ako 100% drahšie ako táto posuvná pergola. Páči sa mi to že aj v lete v noci si to môžeš otvoriť a mať nad hlavou holé nebo. Ale aj tak pri dnešných cenách to je riadna pálka. Rozmer 6,85x4,5m pred troma rokmi vychádzal cca 5,5 tis€, teraz mám ponuku za 9tis€. Ten lexan ma odhovárali aj niektorí výrobcovia pergol, že tam je riadny úpek bez dodatočného tienenia. Ideálne je tienenie nad lexanom a nie pod, lebo to teplo sa tam viac akumuluje. A aj z vlastnej skúsenosti u rodičov, dali časť pergoly lexan a tam sa nedá sedieť cez deň (ak teda priamo svieti slnko). Ešte dodám, hlinníková lexanová pergola vychádza cenovo rovnako. Ale existuje aj plný lexan nie dutinkový, a ten ma pri tomto rozmere vychádzal až 12tis.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?