Terasa, zastrešenie, áno či nie?

Dobrý deň, prosím Vás, plánujeme robiť terasu. Robili ste niekto zastrešenie terasy tak, že zastrešenie nie je realizované po celej ploche terasy, ale iba časť? Myslím tak ze časť terasy je zastrešená a časť bez zastrešenia. Poteším sa fotkám (prosím) ci už tu na fóre alebo v súkromnej správe..... Aký je význam takých tých akoby roliet? Prikladám fotku. Ďakujem
Odpovedať
@smilegirl311 ak ti nevadí že ti tam všetko zmokne a ked bude pršať tak si tam neposedíš tak to zakryť nemusíš, no ak chceš všetko na terase chrániť pred daždom, snehom , či slnkom zastrešiť treba
Odpovedať
@smilegirl311 Tak si to vyrieš s roletami, ak nechceš zakryté stiahneš ak zakryť tak zatiahneš :-) ..Myslím tým ale nejaké kvalitnejšie ako plátené za pár €.. Na mojom mieste by som URČITE zastrešil... 8-)
Odpovedať
Moj nazor je taky , ze ked mam terasu, tak chcem na nej sediet aj ked trebars prsi, ja ako fajciar chodim na terasu fajcit a v zime tam sneh nechcem.U mna urcite celu zastresit
Odpovedať
@smilegirl311 Záleží, akú veľkú máš terasu. Ak máš malú, tak zastrešiť celú, ak je veľká, stačí zastrešiť časť. Ja mám 3,5x8 m a mám zastrešenú viac ako polovicu. Pod tými roletami myslíš asi bočne zakrytie. Je len na tebe, či si to dáš alebo nie. Robí sa to hlavne kvôli tieneniu pred slnkom alebo aby nebolo vidno na terasu (napr. pri radovej zástavbe). Pri silnejšom vetre ti aj tak naprší na terasu, takže nemôžeš rátať s tým, že tam nebude mokro v daždi. Ale ak sa dá, tak určite zastrešiť - či už čiastočne alebo celú, prípadne aj zakryť z boku. Fotku mojej terasy nájdeš tu: https://www.modrastrecha.sk/blog/chro...
Odpovedať
@smilegirl311 ja som bola dlllho proti zastreseniu, ale hadaj, ako sme po rokoch skoncili 😄 Urcite treba zastresit, ani neuvazuj o tom, ze nie.. Ja uz teraz seba vlastne vobec nechapem, preco som nechcela strechu 😄
Odpovedať
@akvi lebo sa to ludom zda drahe a sami seba presviedcaju, ze to netreba a potom za draho pristavuju rozne barabizne ku domom :-)
Odpovedať
@rkorba ja som to skor koli vyhladu a svetlu nechcela.. Mame uzasne velke okno v obyvke a mne pocitovo vadi vsetko, co je pred tym oknom.. No ale v tychto klimatickych podmienkach veru nechat terasu bez strechy je na ho..o.. V zime sneh az pri dverach, nic sa tam neda nechat, riesit este aj sedenie, ze kde odlozit na zimu.. Tak isto, ked prsi, kazdu hovadinu vzdy spratat..no a v neposlednom rade, kedze leta uz byvaju tropicke, tak strecha je nutnost, inak sa tam clovek upecie..
Odpovedať
My to máme takto
Odpovedať
@chrobak7 my budeme mat 3,8 x 8...takze skoro rovnaké..... Ďakujem a strechu ste dávali co? Koľko Vás to stslo, prosím?
Odpovedať
@smilegirl311 Myslíš strechu terasy? Tá je z lexanu. Prestrešenie terasy stále necelých 2000 €.
Odpovedať
Za mňa určite zastresit, len nedávať tieto žalúzie pri vetre problém.
Odpovedať
my máme terasu 8x3,5 ...dali sme ju hneď zastrešiť, potiahli sme strechu....a aj múr od suseda ...keď prší už teraz je super že tam moc neprší, určite ale budeme riešiť aj niečo z druhej strany, trochu tam prefukuje ked fúka vietor.... terasu plánujeme využívať od jari do jesene, vlastne na tú sa najviac tešíme 🤣🤣🤣🤷‍♀️
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@k1803 ako ste doriešili terasu?
Odpovedať
@k1803 aku mas vzdialenost medzi tymi betonovymi stlpmi?
Odpovedať
mne by sa napriklad pacilo, keby je cast so strechou a cast bez 🙂
Odpovedať
Momentalne mam moznost pouzivat prestresenu terasu, ale zeby som to nejak extra vyuzival, to nemozem povedat. Bud som vonku na slnku alebo vnutri. Pre seba si ale planujem spravit to tak pol na pol - pred oknami nezastresene kde bude priestor na lehatko a pri terasovych dverach zastresene - chraneny stol. Ale este si pockam na skusenosti so svetlom z praxe, ci sa nerozhodnem nejak inak.
Odpovedať
Tak zase je to na vas, ak ju chcete mat celu zastresenu tak ok ale myslim si, ze je viac fajn ak sa da si to rozdelit, ze cast zakryt a cast nechat len tak.
Odpovedať
@tom329 @vykricnik @topgan Ľudia, pozrite si niekedy dátumy príspevkov, na ktoré odpovedáte. Vy odpovedáte na príspevok starý pol roka. Teraz je otázka úplne iná - zadala ju blanka.
Odpovedať
@chrobak7 mať tvoj čas a problemy
Odpovedať
@tom329 Sorry, nemalo to byť tebe, ale niki. Tvoj príspevok nebol zbytočný, ty si sa správne pýtal. Ale práveže nemám čas, aby som čítal všetok balast, ktorý tu niektorí dávajú a zbytočne vyťahujú staré témy. Preto som za to, aby sa diskutovali len aktuálne otázky. Tvoja otázka bola OK.
Odpovedať
@chrobak7 Dakujem ti, ze si ma oznacil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?