Terasa beton verzus zámková dlažba

Zobraz úvodný príspevok
Stavbári chcel by som radu ako vyriešiť terasu za domom, mám dve alternatívy len neviem, ktorá je správna: alt 1: ubiť terén, položiť kari siete, betónová deka cca 10 cm, flex kléber, keramická mrazuvzdorná dlažba, exteriérová špárovačka alt 2: ubiť terén,pieskové lôžko, zámková dlažba, škárovanie pieskom chcel by som to vyriešiť tak aby som sa k tomu nemusel o pár rokov vracať, ďakujem za všetky rady
Odpovedať
1
2
@dorwin Zaklad je asi 70cm a daval som DT 20cm. Su tam 2 rady DT (50cm)
Odpovedať
Mate aj projekt na terasu alebo odkial viete ze treba zaklady?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@psychx Toto by ma strašne zaujímalo ako si vyriešil tú zámkovú pri tom HS portáli prosím daj mi vedieť tiež chcem terasu zo zámkovej ale mám obavu o tento detail.....Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino84 prvy pokus bol dat tam klasicku dlazbu ktora sa narezala na tu sirku ale po roku sme to vytrhali, odstranili 6cm toho xps a dali sme tam klasicku zamkovu dlazbu s tym ze tesne pod portalom zostal asi 1cm hruby xps a odtial je dalej dlazba, na vrchu toho xps je nasipana asi 1cm vrstva drobneho kamena ktory sa pouzil na sparovku. na tie kocky sa nestupa takze nieje pod nimi spevnena zamkova strkom ani nicim podobnym, a je to na krytej terase tak tam ani neprsi ze by bol treba riesit odvod vody. uz to je 2 roky takto a ok.
Odpovedať
@tomino9 Ahoj, mám pár otázok, chcel by som zámkovú dlažbu riešiť presne takýmto spôsobom. 1.Prosím ťa krajnú dlažbu si lepil? 2.Lepená len prvá rada? 3.Nemáš stým problém že by sa to odtrhlo, alebo iné zlé skúsenosti? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@peter898 Ano je krajna dlazba je lepena na kleber, a iba tato je lepena. Drzi to uz 7r bez problemov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tomino9 a @psychx prosím Vás, ako ste riešili vyspádovanie od domu keď tie krajné dlažby sú lepené? ďakujem
Odpovedať
@luiscfl Klebrom.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 tiez teraz riesim, ako urobit takto terasu, ci beton+kusok piesok alebo len vysypat ako to mas Ty. Ale ak spravim 2 rady DT a na to nalepim krajnu dlazbu a stred mam uzabovany, tak ho musim uzabovat do vysky ako su DT + lepidlo, lebo inak budu krajne dlazdice vyssie. ako si toto trafil? Vyspadovanie riesit asi nebudem, lebo cela terasa pude prekryta.
Odpovedať
@dorwin Tie krajne spaduj od domu pomocou klebru. Potom vyrovnavacou vrstvou strku 4/8mm si podla nalepenych dlazdic urobis spad. V najvyssom bode budes mat 5-6cm strku a v najnizsom 3cm...napriklad.
Odpovedať
Taktiež to riešime, základy terasy som dal urobiť rovno s domom (40*90),idem dať 25DT (1,5m vysoko), nechali sme trčať z platne roxory cez 15cm styrodur,napojim to na karysiete,aby sa to nikam nepohlo. Chcem to dorovnať k HS portalu a medzi HS-terasou dať plech (parapet) na styrodur. Silno uvažujem,že keď dám do garáže pancierový beton,tak aj na terasu (30m2) rovno. Videl som jednu terasu naživo takto, počasím ako keby zbelala (flaky),ale nevypadá to zle,máte niekto skúsenosti alebo rady? Majú to 5r a ani známka po degradacii. Údržba vapkou,realizacia jeden deň (keď je všetko pripravene).
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?