Stavba prístrešku

Profilova fotka
Zdravím Vás strechári, chcela by som poradiť s jednou vecou ohľadom prístrešku. Máme dom na projekte s terasou (vo výške) o veľkosti 20m² (strecha nad terasu nebola v pláne v blízkej dobe) . Okolnosti sa zmenili a je možnosť dať urýchlene urobiť strechu nad terasu (nejaká jednoduchá z dreva + krytina lexan alebo plech -ešte sa uvidí). Potrebujem na prístrešok pre terasu opäť nejaké ohlásenie drobnej stavby? Lebo v tom prípade to nebude také jednoduché (mal to byť darček -prekvapenie manžela)
Odpovedať
@venusa915 ked mate prestresenie terasy v projekte, tak nepotrebujete ohlasku. Z Vasho prispevku to nie je jednoznacne jasne, ci je prestresenie v projekte, len ho nebolo v plane uskutocnit v blizkej dobe, alebo prestresenie v projekte nemate.
Odpovedať
Profilova fotka
@venusa915 rozhoduje zakreslený pôdorys pri kolaudácii, ale z tohoto si starosti nerobte
Odpovedať
Profilova fotka
Projekt je bez strechy nad terasou (mala som to v hlave no zabudla napísať) plocha otvorenej terasy sa dorábala k projektu veľmi narýchlo aby sa dalo skolaudovať takže na strechu sme vtedy vôbec nemysleli keďže dlhodobo nebola v pláne a brala som to tak , že ohlásenie vybavím, kým potom na strechu našetríme... ešte k tomu po základovú platňu (+terasa a pivnice) sme mali iného projektanta a na dom a strechu iného (resp katalóg) takže to bolo ťažké dať načas dohromady. Čo sa týka pôdorysu základovej platne,ten sedí, plocha strechy sa zmení oproti projektu.
Odpovedať
@venusa915 Ak je dom už skolaudovaný, tak to zastreš a nerieš nejaké ohlásenie. Lebo keby si to išla robiť legálne, tak to je prístavba k domu a iniciatívneho zamestnancovi stav. úradu by mohlo napadnúť, že to bude riešiť formou stav. povolenia. Jednoducho, ako to robí väčšina vlastníkov, domov, tú terasu prestreš. Na 90% sa nič nestane. A keby aj, tak zbúrať ti to nedajú, v najhoršom prípade ti dajú nejakú pokutu 30 - 50 €, ako dali primátorovi Žiliny za nelegálne stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 okej 😁😁😁 no pýtala som sa z obáv lebo susedia tu niektorí nie sú nič moc ale asi to riskneme 😁 No myslím si že u nás by stavebné povolenie nechceli, projekt na platňu so základmi prakticky je a je to do 25m², rodičia takto v tej istej dedine stavali garáž a ohlásenie stačilo a nás by obišlo vyňatie z pozemkového fondu a podobne, čo už vlastne máme vybavené. Inak neviem či to už platí alebo nie, ale hovirilo sa o vydaní nového stavebného zakona, kde sa už nebude spátne dať získať povolenie na čiernu stavbu....ale počula som o tom len raz a neviem či to už je aktuálne alebo to neprešlo vôbec. Ďalej som to neskúmala.
Odpovedať
@venusa915 Garáž je niečo iné - to je samostatná stavba do 25 m2, preto stačí ohlásenie stavby. Prestrešenie terasy by bolo spojené s domom, je to súčasť hlavnej stavby, preto také niečo sa rieši ako prístavba a na to treba stav. povolenie - lebo sa mení hlavná stavba.
Odpovedať
@venusa915 tiez som nieco take zachytil ohladne tych ciernych stavieb. ale keby toto aj preslo, tak si ludia zase najdu nejake dalsie obkluky a vynimky, aby sa to dalo vsetko obist.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň, pri stavbe do 25m2 potrebuje tlačivo na ohlásenie dobrej stavby, ktoré si môžete stiahnuť z našej stránky tu: https://gardeon.sk/pristresky/sluzby/.... V prípade potreby sa na nás neváhajte obrátiť. S pozdravom Filip za tím GARDEON.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?