SP Garden a ine

Profilova fotka
Zdravim, chcem sa spýtať, ma niekto skúsenosti s firmou SP Garden (https://www.sp-garden.sk/produkty/) ? Čo sa týka hliníkovej pergoly na terasu?
Odpovedať
@damian_dajo_kassay Spomedzi 5 kalkulacii od roznych firiem na pergolu nam vychadza SP Garden najlacnejsie, ALE len v pripade, ze dopredu uhradim 100% ceny za zakazku s cakackou cca 10 tyzdnov, co ma teda dost odradza. Takze si len musim vyhodnotit, ci mi to stoji za usetrenych necelych 800e oproti druhej najlacnejsej ponuke. Mame ale znameho, ktoremu pergolu robili tento rok v lete a pohode, vsetko prebehlo ok, znami je s pergolou spokojny.
Odpovedať
@hockto Je to na Vás ja by som do toho nešiel. Čo je toto za novodobé podnikanie? Vziať 100% zálohu a nechať čakať zákazníka 10 týždňov? Ak z cenotvoby vylúčime rôzne správne réžie atď tak zjednodušenie cena sa skladá 1. materiál 2. práca 3. marža Vziať do predu financie za prácu ktorú urobím o 10 týždne a aj za svoj budúci zisk je hulvátstvo. Beriem že výkyv cien je v tomto období razantný ale ostatné náklady si rozpočtuje každý sám. Ľudia ak budete viacerý ochotný dávať takéto "zálohy" porastú nám tu takýto podnikatelia ako huby po daždi.
Odpovedať
@damian_dajo_kassay 100% je naozaj dost... keby pytali za material 30-60% tak to uplne chapem, ze si nakupia a pocka ale aj za pracu dopredu pytat je zvlastne...
Odpovedať
Nakoniec sa to u nas vyriesilo samo. Momentalne uz sp garden nedavaju taku "zlavu" pri platbe 100% ceny zakazky dopredu, cize je cena pergoly vyssia o cca 500e ako som mal od nich prvotnu ponuku v auguste. Takze pre usetrenych necelych 300e (oproti druhej ponuke) to riskovat nebudem a poriesim to inde / inak.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@hockto dobrý deň,viete mi prosím dať kontakt na firmu,ktorá Vam realizovala pergolu? Lebo SP garden neviem či mám riskovať
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto dakujem za odpoved.
Odpovedať
@lucilla29 zdravím, žiaľ neviem dat tip na žiadnu konkrétnu firmu, nakoľko nakoniec sme to riešili sami lacnou skladackovou pergolou
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto mozem poprosit aj ja kontakt?
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto a aku pergolu ste davali? Ak mozem vediet? Lebo pozeral som aj ja nejake ale bal som sa do toho ist.
Odpovedať
@damian_dajo_kassay od rojaplastu, rozmer cca 6x3, cena bola nejakych 1300e (minuly rok v oktobri). Zatial vydrzala najvacsi sneh za 10 rokov (tzn. 20-25cm na JZ Slovensku 🙂 ) aj tie vetry co su posledne tyzdne.
Odpovedať
Profilova fotka
@hockto dakujem za odpoved. Pozriem aj tu možnosť.
Odpovedať
@damian_dajo_kassay este mozno doplnim, ze pre tu lacnejsiu moznost sme sa rozhodli aj s vedomim, ze pokial sa nic extremne nestane, tak za par rokov by sme sa chceli stahovat teoreticky. Ak by som mal dom "do konca zivota", zrejme by som aj napriek zvyseniu cien investoval tych 4-5t eur a bral pergolu od firmy. Tak neviem aku mate situaciu vy. Ale ako pozitivum tejto lacnej pergoly mozem uviest napr. to, ze v pripade poskodenia polykarbonatu povedzme krupami ho viem za 250e komplet cely vymenit a tiez hlavne to, ze si mozeme dorobit tienenie (nie len horne, ale aj bocne a predne), co mi bolo povedane ze v pripade pergoly cez firmu pri zasahu do hlinikovej konstrukcie stracam zaruku
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?