Skusenosti s lexanom

Dobrý deň. Zaujimalo by ma aku mate skusenost s bronzovim lexanom na terase. Konkretne ma zaujima ci sa da takato terasa vyuzivat aj v lete a ci spravy aky taky tien. Cital som ze je na terase teplo ako v sklenniku. Terasa bude z troch stran otvorena
Odpovedať
za mna biely lexan, ktory nebude 9 mesiacov v roku uberat az tolko svetla v prilahlych miestnostiach a na leto pod neho vymysliet tienenie, aby na terase nebolo peklo. Niektori to riesia aj rákosovými rohozami na lexane cez leto.
Odpovedať
Tien to bohvieaky nespravi, zato peklo poriadne. @zita19 mudro pise, akurat ja by som tienil lexan zhora... najlepsie roletou, ktoru vies v pripade zleho pocasia (dazdivo kvoli svetlu alebo ked bude veterno) rychlo vytiahnut. Najlepsie elektricky.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme LEXAN priehľadný, pod ním vinič. V lete robí tieň, v zime listy opadnú, takže v obývačke je viac svetla. A to fajnové hrozienko v auguste... Fotku som robila teraz. O týždeň už LEXAN ani vidieť nebude....veeeľmi sme spokojní.
Odpovedať
@jvlacchovicova my mame vinic bez lexanu, ked prsi natiahneme pod neho plachtu, ale my to mame na chate. Jedno je iste, ten tien co robi je na ńezaplatenie
Odpovedať
Profilova fotka
My máme lexan, chcela som priehľadný polykarbonát, ale kvôli cene mi to neprešlo 🙈🙈🙈 kvôli svetlu je biely, v lete tienime bielymi plachtami z ikea, na terase sa dá v pohode existovať, ale popoludní od cca štvrtej nám tam tienia aj stromy, priame slnko na terasu svieti len cca 3 hodiny. Susedia stromy nemajú a tam sa nedá žiť 🤷‍♀️
Odpovedať
Dakujem za prispevky. Trocha ma odradza to teplo ktore by tam mohlo byt ale ked to budem mat otvorene tak asi sa ta teplota vyrovna s okolitou a niekde som aj cital ze po rokoch ten polykarbonat nevyzera najlepsie
Odpovedať
@bodecka321 polykarbonat a lexan su ten isth material, lisia sa len tvarom. A ano, slnko spravi svoje s kazdym, len na hladkych doskach to viac bije do oci ako na profilovanom lexane. A na prdfukovanie popod zastressnie sa moc nespoliehaj, bez tiena tam bude ako v pekle tak ci tak
Odpovedať
Este odporucim, dat si sakramentsky zalezat na uchyteni. Isf podla odporucania vyrobcu, nespoliehat sa na to, xsa to je dobre, lebo pri zle uchytenom lexane mstd o celorocnu kanonadu postarane. Ked puka lexan pri zmenach teploty, je to des a hroza
Odpovedať
pozri tu https://old.modrastrecha.sk/blog/fark... aj daslie foto v albume - tento typ sa vraj zavratne neprehrieva.
Odpovedať
@zita19 zbadal som takuto temu a ja lexan neodporucam ani za nic plastovy shit.U mami to je na terase a presne (asi zle spravene ale aj tak) cely cas to puka to je cista hroza.nikdy by som to nedal nikam
Odpovedať
@rado220 moj syn ma, velku terasu prestresenu lexanom. Dali si zalezat. Kazda komotka prefuknuta kompresprom pred montazou, kazda komorka utesnena originalnym tesnenim, kazda jedna tabula chytena originálnymi sponkami, ktore odporuca vyrobca, zachovane vole ulozenia ako sa odporuca a cisty je zvnutra, zvonka staci oplachnut wapkou, nepuka aj ked za tie roky trosku zmatnel. Lexan nie je na vine, na vine su lavoruki lajdaci co ho montuju
Odpovedať
@bodecka321 no len pozor, lexan je z jednej strany odolný voči ÚV žiareniu slnka z druhej strany nie. Niektorí umelci ho namontuj naopak a potom im zozltne. Tak pozor na správne otočenie... Ja som už písal na začiatok leta dám rakos na lexan, na koniec leta dolu a je to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 a povedz mi kolko ludi to ma tak namontovane?
Odpovedať
@rado220 neviem a je mi to uprimne jedno
Odpovedať
Profilova fotka
@bodecka321 pod lexanom bude teplejšie aj keď je terasa otvorená, závisí aj od orientácie na svetové strany. Co sa samotnej montážne týka, naozaj to netreba podceniť.
Odpovedať
@bodecka321 je viac druhov lexanov , rôzna kvalita montáže , a rôzna kvalita konštrukcie ...takže ak budú splnené všetky tri podmienky až potom lexan bude dobre slúžiť ....robil som dva prístrešky ...až ten treti by bol dokonalý tuším ...:) ale ináč som spokojný...
Odpovedať
moja osobná niekoľkoročná skúsenosť je taká, že pod bronzovým lexanom je to lepšie ako na priamom slnku. a keď nie je terasa úplne uzatvorená dá sa tam pohodlne fungovať bez toho, aby sa človek cítil ako v skleníku. Bronzový lexan niečo zatieni ale nie je to skutočný tieň. Iba proste človek cíti že nie je na priamej slnečnej páľave.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@daralbajda prosim ta,tu rakos mas niecim uchytenu?
Odpovedať
@hoblinka13 nie, mám ju položenú fosnami z červeného smreka.. Voľné položené, na zimu to schovavam.... Aj rakos, aj fosne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jvlacchovicova dobry den chcem sa opytat na vinic pod lexanom je to ok pre vinic ? mate lexan s uv ochranou , nevadi ze na ten vinic neprsi ? nespali sa pod lexanom ? dakujem.
Odpovedať
Nemyslím si, že by mu to nejakým spôsobom škodilo. Bude to fungovať v podstate asi na podobnom princípe ako funguje aj skleník. Tam sa tiež rastliny nespália a teplo im vyhovuje.
Odpovedať
Profilova fotka
tak treba mat rozhodne nejaky ten uv filter a v pohode pod nim budete moc sediet. susedia nedaleko maju taky v nahnedlej farbe a nemal som pocit, ze by som sa pod nim nejak piekol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?