Rekonštrukcia balkóna

Ahojte, potrebujem poradiť. Máme dva veľké balkóny, na ktorých sa nám rozpadla dlažba. Dlažba bola zle položená, zlé spády aj izolácia, až nám začala plesnieť stena. Potrebujeme to teba spraviť poriadne. Pozerali sme tekutú dlažbu, kamienkovú dlažbu, betónové potery. Nechceme už asi klasickú dlažbu. Chcela by som radu aký povrch sa sa vám osvedčil na balkóne, čo by ste odporučili. Ďakujem.
Odpovedať
@niccuschca je to balkón na dome či byte?
Odpovedať
@niccuschca dá sa aj takto, dva prípady kedy vypraskala dlažba ale izolácia bola neporušená, položili na dlažbu wpc dosky
Odpovedať
Profilova fotka
jednoznacne Vam v tom najlepsom mozem poradit liaty system triflex, ziadne spary, ziadny silikon na detailoch ktory casom zateka... robia to v rôznyxh prevedeniach drsnosti. vid odkaz https://www.archiproducts.com/en/prod...
Odpovedať
tieto liate podlahy vyzeraju fakt pekne a vas problem by to podla mna uplne vyriesilo
Odpovedať
@gumbik velmi sikovne vyriesene naklady asi neboli ani vysoke a ucel spleny fakt skvele 🙂
Odpovedať
@lucosina101 na bytovom dome
Odpovedať
@bugarmichal kde ste to kupovali prosím? Robil vám to niekto alebo ešte to zvládli sami? Ďakujem za super tip 👍
Odpovedať
@niccuschca keď bývaš v paneláku zisti si v akom rozsahu môžeš zasahovať do balkónu, kamarátka si spravila balkón a po mesiaci jej bolo oznámené že balkóny sa idú meniť lebo z niektorých odpadli kusy betónu tak že peniaze čo do neho vrazila vyhodila von oknom v podstate, nebolo to síce veľa ale aj to zamrzí
Odpovedať
to aj unas -projekt je projekt.dlazbu museli zbijackou a zabradli bolo oka to nebolo oto m ci mozes
Odpovedať
Profilova fotka
@niccuschca robila to špecializujúca firna na balkónové povrch a izolácie. V tomto prípade zabili 2 muchy jednou ranou - balkón tiekol susedovi a zároveň chceli trvácne riešenie bez zbytočných špár. Skuste si nájsť na internete firmu SP Design, ja som tieto práce len dozoroval a viem, že je to v porovnaní s inými riešením veľmi odolný systém. pekný deň.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím potreboval by som poradiť ako vyriešiť okap balkóna cez ktorý zateká.
Odpovedať
@dusan535 Neviem kde zateká, aká je skladba tej podlahy ani čo je pod tým balkónom, ale asi bude treba odstrániť ten okap, tú omietku, čo je medzi okapom a dlažbou, pod tým to zaizolovať, dať nový okap a upraviť ten spoj medzi novým okapom a dlažbou. Ak sa ti ale nechce púšťať do tak rozsiahlej rekonštrukcie a myslíš si, že zateká tá popukaná omietka, tak odstráň len omietku, kraj okapu natri nejakým hydroizolačným náterom a daj novú omietku. Ak ani to sa ti nechce robiť, tak natri len tú omietku hrubým hydroizolačným náterom. Ak len náterom neodstrániš zatekanie, budeš musieť urobiť niečo z vyššie uvedeného.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mne sa zdá ze cez tie praskliny na foto to nevidno ale opadavaju obkladačky odtiaľ pod okapom. Rozmyslal som tiez tak že odstrániť všetko popraskané natiahnuť nanovo nejakym lepidlom ( neviem čo by tam bolo najlepšie) a sieťkou, na to tekutú hydroizolaciu a potom silikonovu omietku. Z hora ako by bol spoj dlazba a nová omietka tak by som dal ešte nejaký tmel. Myslíš že by to bolo dobre riešenie? A este jedna vec je to juzna strana tak na to svieti slnko takmer cely deň.Skladba balkóna je len betón lepidlo dlažba okap je pod dlažbou vložený asi 30cm je to takto už asi 40 rokov. Fugovacka na dlažbe nevyzerá byť popraskaná tak tadiaľ myslím ze tiecť nebude.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?