Prístrešok na terasu - zelená strecha

Ahojte. Robili ste niekto prístrešok nad terasu, na ktorom ste spravili zelenú strechu? Potreboval by som poradiť ohľadom použitia materiálu konštrukcie. Predpokladám že bude treba väčšie rozmery profilov, keďže bude strecha ťažšia. A tiež by ma zaujímala skladba strechy, videl som viacero spôsobov. Ďakujem.
Odpovedať
Pripnem sa tiez ma toto iste zaujima
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 zelená strecha má svoje dôvody. jedným z nich je zabránenie prehrievania priestorov pod ňou. To na terase nedosiahnete, naviac je vysušovaná aj odspodu. Zaťaženie zelenou strechou je o málo väčšie ako pálenou alebo betonovou krytinou, takže k drastickým zmenám profilov nedôjde. Na to, čo chcete dosiahnuť stačí pavinič alebo vistária
Odpovedať
Profilova fotka
Pripnem sa, foto potesi 🙂
Odpovedať
@jan45 Ďakujem za odpoveď. Ako je vysušovaná zelená strecha od spodu? Veď na nosný povrch sa dáva hydroizolácia. Ok dáva sa tam aj drenážna vrstva ale videl som aj systémy, ktoré mali aj retenčnú vrstvu pre zadržanie vlahy a zároveň prebytok drenovali... Mám v pláne spraviť aj podzemnú kvapkovú závlahu. Ako dosiahnem to čo chcem wistériou alebo paviničom? Aby bola strecha nepriepustná (aby sa pod tým dalo stedeť aj v daždi a zároveň aby mi nepražilo na hlavu slnko na terase - keď mi má na hlavu pražiť slnko nemusím vyvaliť tisícky za nejaký prístrešok) a zároveň zelená a mala aj nejaké vodo zádržné schopnosti? Ok, takže profily materiálu by mohli byť +- rovnaké.
Odpovedať
Neviem kde staviaš ale môžem ti do IP poslať kontakt na majstra, ktorý nám robil zelenú strechu na garáži v Bratislave. Najskôr som to chcel robiť sám a ochotne mi radil ale potom som sa na to vykašľal a dal som to nakoniec aj ím realizovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 to je podľa priorít, terasa je vzduch , zastrešená je skoro miestnosť. Vzduch na terase bude mať rovnakú teplotu ako vonku, takže zohrieva strechu zospodu, dobre navrhnutá a urobená by mala vydržať aj bez závlahy
Odpovedať
@adam_sangala kopni aj mne kontakt, dik
Odpovedať
@adam_sangala Môžeš prosím poslať. A nemáš nejaké foto z realizácie? Prípadne nejaký náčrt návrhu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
prave to riesim, nasla som nieco taketo, ale samozrejme, ze ine budeme mat, ale betova strecha asi musi byt
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?