Pomoc pri vybere zastresenia terasy

Dobry den, chceli by sme zastresit terasu, tak Vas chcem poprosit o radu ako rozpocitat, resp. kolko by bolo treba stlpov, pocet krovy a skridlovych latiek. Strecha bude teda zo skridly. Este nevieme presne ako ukotvit stlpy pri dome, ci pod podbitie a dajako o dom alebo az pod odkvapove zlaby. Niektore terasove stlpy by boli asi mimo betonovej plochy vo vlasnom zaklade. A este otazka - ako upevnit stlpy pri dome - nadpojit na dom - ten prechod z jednej strechy na druhu. Strecha terasy by mala pokryvat celu tu betonovu plochu, takze aj ten maly chodnicek napravo. Prikladam narychlo pripraveny nakres s pribliznymi rozmerami. A dve fotky, neporiadok si nevsimajte. 🙂 Dakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
Aku sirku terasy chces prekryt??? Mas to cez 7m siroke Co tak rozobrat cast strechy a napojit sa tam a len vonkajsie stojky s akoze pomurnicou.
Odpovedať
@wolodymyr Chcel by som prekryt po celej sirke ako je aj strecha domu a tam napravo ako je ta mensia cast - ten prechod z domu tak to by som chcel mensiu striesku, ktopra je napojena na hlavnu terasovu. Samotny dom ma cca 10,5 m sirku. Len keby som rozobral kusok strechy, resp. okraj, tak by som musel zrusit aj tu rynu a to by som nechcel robit, skor len pod rynu, ale aj to neviem ci bude dobre, ked by prsalo isto niekadial prejde voda.
Odpovedať
mas to zbytocne komplikovane. nie ze by sa to nedalo urobit, len to chce viac prepocitavat. ja by som siel do pomurnice na stenu domu a odtial tahat krokvy.
Odpovedať
Profilova fotka
@2l8 tak sa obavam moc malej vysky skor pocitovej Konstrukcne to vyriesis ako samonosnu konstrukciu so stojkami aj pri dome. Postavil som taku pre nas so 3mi stojkami po dlzke(7m) pri dome a 3mi na konci 15x15cm na to pomurnica 15x15 krokvy 18x8 kazdych 70cm (3.5m) na to tatransky latovanie a betonova skridla.
Odpovedať
Presne tak si to aj ja predstavujem, len nechcem velmi kazit pohlad z obyvacky a jedalne tymi nosnymi stlpmi. Tiez som rozmyslal pod podbitie a potom zacat ukladat zbytok skridle az od riny. Neviem potom ci netreba aj klampiarinu, aby to nezatekalo. Dalej ak by som to aj dal tesne pri dom tak ci tam nebude nejako vlhnut ta cast pri stlpe. 🙂 ono vlastme staci celu cast zastresit a tam ten chodnicek oen malu striesku.
Odpovedať
Tu mam este cez taku appku trosku lepsie to rozmerane 😄 Rozmery su orientacne +/-
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?