Keramická dlažba alebo WPC dosky

Dobrý deň, chystáme sa na jar realizovať vyvýšenú terasu. Čo by ste odporúčali, dať radšej keramickú dlažbu alebo WPC dosky. Mne sa osobne viac páčia WPC dosky, máte niekto s nimi skúsenosť? Výhody a nevýhody? Nejakú dobrú firmu, odkiaľ by sa dali kúpiť? Ďakujem za vaše rady 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Z týchto všetkých možností, čo sa pripadajú do úvahy ako podlaha na terasu sa mi tiež najviac pozdávajú tie WPC dosky, čo spomínaš. Ako či už z hľadiska vlastností, funkčnosti alebo aj na pohľad. Preto sme ich tiež dávali na terasu 😉 Ale treba sa dobre rozhodnúť pri výbere a nebrať tie najlacnejšie. Tiež som vtedy hľadal takto odporúčania v diskusiách a najlepšie sa mi zo všetkých možností páčil Timbermax. Ani neviem, že čo by som zaradil medzi nevýhody. Štyri roky to budú, čo sa robila terasa a za ten čas nemám akože čo zlého na to povedať.
Odpovedať
Keramicka dlazba po case popuka. WPC dosky sa v lete strasne prehrievaju, povrch je na boso horuci. My tiez uvazujene co s terasou. Pravdepodobne dame betonovu dlazbu na terce.
Odpovedať
@exponent keramická dlažba pokiaľ bude správne realizovaná a nebudú na ňu púšťať veci z výšky, nemá dôvod popukať.
Odpovedať
@sousedekovci89 Ano, mate pravdu, tak to bolo aj myslene, ze ak sa po case pouzivanim terasy poskodi mechanicky povrch alebo fuga dlazby a dostane sa pod dlazbu voda, tak mrazom v zime terasa popuka.
Odpovedať
@jano66 timbermax sa aj mne páčia, len tie sa asi zohnať dajú len priamo od výrobcu nie?
Odpovedať
@exponent. V našom prípade by sa dosky ani neprehrali, lebo terasu máme umiestnenú tak ,že len z rána nám trošičku slniečka zasvieti a terasa bude pod prístreškom .
Odpovedať
@dudah Tak ked nemate terasu vystavenu priamemu slnecnemu ziarniu po cely den a mate tien, dosky sa Vam tak neprehreju.
Odpovedať
@exponent samozjreme mechanické poškodenie je problém (tak asi ako pri väčšine vecí).
Odpovedať
Profilova fotka
@dudah to sa nečudujem, že sa ti páčia, lebo skutočne vyzerajú na pohľad dobre. Akože ak myslíš, že kde sa dajú kúpiť, tak v Šamoríne majú showroom, tam si vieš aj popozerať, čo majú exponáty vystavené. Prípadne im však normálne skús mail napísať a zavolať a popýtať sa na to. Neviem, že či chceš riešiť len podlahu alebo teda komplet terasu dávať robiť.
Odpovedať
čo sa týka dosák od firmy TIMBERMAX sú odolné voči oderu? Má to niekto aj odskúšané? Keď sa niečo vyleje na dosky nevidno fľaky? Známy nám odporúčal ešte jednu firmu od WPC SLOVAKIA.... má niekto s týmto doskami skúsenosť? ĎAKUJEM.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Mám skúsenosť s Timbermaxom, dávali sme u nich robiť celú terasu na kľúč. Čiže nie len podlahu ale aj podkonštrukciu, všetko nám to prišli namontovať. Čo sa týka skúseností s tým, že keď sa niečo vyleje, tak nie, nie je to vidno. Ono do tých dosiek sa to nevsiakne, takže nie je dôvod, že by tam mali ostať fľaky. Už sa nám vylialo aj pivo, aj víno, aj džúsy, aj klobása z grilu padla na tú podlahu a nič, len sa to utrelo a bolo.
Odpovedať
Tak nevyhody su, ze je to stale len ten plast, ze ano. Ak ti toto "filozoficky" nevadi, tak asi je vsetko OK... Za mna teda dlazbu, no ale ja som ja 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak ono zase nie je plast ako plast a nie sú dosky ako dosky. myslím, že toto sú také spoločnosti, ktoré majú tie dosky proste také kvalitnejšie a celkovo lepšie ako nejaké, čo kúpiš v obchode. za mňa napríklad dlažbu akože vôbec, ale to som zase ja a na toto má každý proste svoj názor. ono napríklad aj keď som pozeral tie dosky, tak Timbermax dáva 25 ročnú záruku, čo akože nie je málo. to myslím, že pri dlažbe neposkytne nikto.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, či by som považoval za nevýhodu to, že je to "len plast", pretože len plast to nie je. Tie dosky sú zmeskou kadejakých materiálov a vďaka tomu majú aj také vlastnosti aké majú.
Odpovedať
@majjky aj z tohto dôvodu sme vybrali tak, ako sme vybrali. Už keď idem robiť terasu, tak ju idem robiť tak, aby aj do budúcna slúžila a nie, aby som tam musel niečo prerábať a opravovať a nebodaj meniť alebo čo. Takto to mám bez takýchto starostí a ešte aj bez údržby.
Odpovedať
Ja som nemal tu cest po tom chodit, ale nemam rad ako sa nahrieva plast. Vzdy radsej chodim bosy po betone alebo kameni, resp. po dlazbe.
Odpovedať
@vykricnik akože hej, je to teplejšie, ale mne to nejak neprekáža. Zas nenahreje sa to tak, že by si nedokázal prejsť bosý.
Odpovedať
Tak ano, aj po zeravych uhlikoch sa da prejst, len netreba zastavovat 😄
Odpovedať
Tak to neviem, po akej podlahe si behal, ale co sme si davali spravit terasu z WPC dosiek, tak je uplne prijemna na behanie na boso a je jedno, ze ci tam svieti slnko cely den alebo nie 😉 Asi staci len poriadne vyberat pri kupe.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?