Hlinikova pergola so sklom alebo bioklimaticka

Dobry den rada by som sa opytala na vase skusenosti a odporucania ohladom zastresenia terasy. Obehali sme viacere firmy a showroomy a nevieme sa rozhodnut. Rozhodujeme sa medzi hlinikom so sklom alebo bioklimaticka pergola. Jednu stanu pergoly chceme uzavriet sklom napevno kedze nam obcas fuka z pola. A aj koli nabytku grilu. Na terasu nam prazi slnko iba doobeda. Poobede si tienime domom. Nevieme sa rozhodnut co je lepsie a vhodnejsie. Kedze ceny su vystrelene a uz ked mame platit za nieco tak nech uz to splna ucel. Obavame sa pri skle ze bude teplo a markiza hore sa nam moc nepaci a taktiez neustala spina na skle( lexan nechceme) a pri bioklimatickej sa obavam dazda( privalove dazde) a snehu- nechceme ju nechavat v zime otvorenu ako odporucaju niektore firmy. Taktiez ze budeme mat malo svetla v dome. Sice vizualne sa nam paci ale ci nebudeme lamelami nahanat nonstop svetlo najma v zime. Kedze najviac svetla nam do domu ide cez terasu. Idealne ak by ste nam odporucili aj firmu okolie BA. Dakujeme
Odpovedať
@alexaka8 Mám bioklimatickú, terasa ako u teba na východ, keď zvládneš tie ceny tak určite bioklimatickú... cez zimu ju mám zatvorenú, dažde žiaden problém, ani sneh... Cez zimu nemám pocit, že by som mal málo slnka, slnko putuje pod iným uhlom, takže i slnečné zisku nejaké sú... tiež som vyberal medzi firmami, jedna z požiadaviek bola zatvorená terasa cez zimu... vybral som Sunsystem (majú i showroom kúsok od Avionu)
Odpovedať
@praktikman super dakujem za info. A v zime ked je to zatvorene udrzi to sneh? Nemusite to mat teda otvorene? Lebo vela ludi sa mi pisalo ze je problem ked primrznu lamely ze sa mozu poskodit a preto maju v zime pootvorene Dakujem
Odpovedať
@alexaka8 bez problémov to sneh udrží... cez zimu mám lamely zatvorené, čiže ich vôbec neotváram... až keď je nad 5 st. C
Odpovedať
Profilova fotka
@alexaka8 my sme si tiez zvolili bioklimaticku pergolu Artosi od Isotry. Dost nas oslovila ta strecha, alebo ako to nazvem, tie listy, ze sa daju ovladat a vies si nastavit, ci chces uplne zastriet, alebo chces svetlo a vies si to regulovat, kolko svetla. Nam predajca hovoril, ze v zime, ked je sneh, tak by to malo byt praveze otvorene, ale tak to zalezi aj od toho, ze kolko snehu. Aby to nebola nejaka prilisna vaha na tie listy. Ale to sa zase neboj, ze by to nic neznieslo 🙂
Odpovedať
@hena_7 dakujem pekne nebojim sa ze neznesie len sa mi nepozdava mat otvorene lamely v zime a tym padom mam mokro na celej terase ...
Odpovedať
@alexaka8 ja mam pergolu od sunsystem a ta sa od teploty pod 5 stupnov automaticky zatvori a otvaranie sa zablokuje kym teplota zase nestupne. Takze skor by mal problem ten, kto by chcel mat pergolu cez zimu otvorenu - da sa to jedine tak, ze kym je teplota vyssia sa terasa pootvori a odpoji od elektriny aby sa zabranilo aktivacii tej ochrany.
Odpovedať
@gashtaan super dakujem ano tu firmu som uz objavila a pani nerozumela ako nam mohli povedat ini vyrobcovia ze musi byt pootvorene. Dakujem pekne a ste spokojny s firmou? nemenili by ste
Odpovedať
@alexaka8 maximalne zatazenie pergoly Placeo je ~90kg/m2, takze pokial to nie je niekde v tatrach kde na to napadne 1.5m snehu, myslim, ze nie je co riesit. S firmou aj s kvalitou pergoly som spokojny, sice boli zozaciatku problemy s hlucnostou pergoly za veterneho pocasia, ale do par dni prisiel technik a vyriesil to. Jedine co mi vadi je cena 🙂
Odpovedať
@hena_7 my máme akurát doma cenovú ponuku od Isotry, tak zvažujeme, že čo. Ty čo na to hovoríš? Mne sa to páči veľmi, len samozrejme nie je všetko len o tom vzhľade, ale dôležitá je aj funkčnosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucciinkka ako myslis, ze co na to hovorim. Mne sa tie pergoly pacia, vsak preto sme si aj taku dali 🙂 Je pravda, ze ta cena moze byt mierne vyssia, ked si to porovnas s klasickymi nejakymi pergolami, ale tak treba si zvazit pre a proti, vyhody a nevyhody. My sme si povedali, ze proste pergolu nebudeme uz menit a davat novu po case, tak nam to nebolo luto 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hena_7 mozem sa opytat, ze ako dlho ste cakali na tu pergolu? Reku ze keby sme si teraz dali spravit objednavku, tak ci ju este stihneme tento rok aj poriadne vyuzit. Uz dlhsie nad tym uvazujeme, len stale to odkladame, ze to ma cas a podobne. Ale akoze v tychto teplach sa neda vonku vydrzat na tom slnku, tak si kolkokrat poviem, ze aki sme, ze uz sme mohli mat davno aj hotovo, keby sme vsetko neodkladali na neskor.
Odpovedať
@tamarka_32 ak si zvladnete uzit tu pergolu aj v oktobri/novembri, tak to pri troche stastia stihnete 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gashtaan tak to s tymto pocitam, ze to nebude proste hned hotove behom tyzdna dvoch. Ale co sme sa bavili s predajcom, tak nam povedal, ze nejake dva mesiace by malo byt to dodanie. Takze to by sme ju pekne stihli aj vyuzit este 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tamarka_32 my sme si ju davali robit nejak dva roky dozadu tusim, este predtym ako to cele vypuklo ta pandemia a vsetko okolo toho a vtedy bolo dodanie nejak do dvoch mesiacov. neviem, ci sa to teraz pomenilo alebo nie, ale tak vychadzajme z toho, ze nie 🙂 to bolo nejak sest az osem tyzdnov tusim uvadzali, ale ako to je teraz presne, tak to sa musis len predajcu na to opytat.
Odpovedať
@alexaka8 my mame urobenu uzanu od jednej firmy zo Skalice. Mame sklo, ale robia aj buoklimaticku. Je to spolahliva firma a velmi sme spokojny.
Odpovedať
Profilova fotka
co sa tyka predajcu, tak to sme si my nasli podla nasho regionu/ mesta, aby sme to mali co najblizsie, kedze sme sa chceli aj stretnut a tak osobne sa aj dohodnut a povedat si. nam prisla ta bioklimaticka taka lepsia ako keby sme mali mat sklo, neviem no.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, riesime rovnaku dilemu, len my mame terasu orientovanu na juh a teda nam tam svieti slnko od 10tej do uplneho zapadu. Bioklimaticka : pre nas + su ze v lete mame paradny chladok aj si vieme regulovat lamey na prudenie vzduchu, nevyhody vidime v tom, ze v zime musi byt teda bud otvorena (to odporucaju vyrobcovia) co nam vadi kvoli zahradnemu nabytku a teda na terase by sme chceli mat sucho, alebo zatvorenu po celu dobu mrazu, byvame na juhu cize sneh u nas je malokedy a ak je tak malo, (mraz ale je) tu vidime ale nevyhodu, ze nam bude tienit zatvorena pergola do obyvacky kde sme pocas zimnych mesiacov uvitali kazdy luc slnka, aj ked slnko putuje pod inym uhlom a je nizsie, nakolko sme si prepocitali vysku pergoly a sirku, tienila by nam. Dalsou nevyhodou bioklimy je, ze z nej nikdy neurobime 100% zimnu zahradu do buducna, pretoze je tam vzdy unik tepla hlavne po bokoch kde su medzery , tym padom vykurovanie by tam nemalo zmysel. Hlinikova so sklom: nevyhody - musime riesit dodatocne tienenie v lete, ani matne sklo by nam nestacilo, (tie rozne zavesy sa nam nie az tak pacia ale zas tie markizy su extremne drahe), nehovoriac o tom ze aj ked tam bude tienenie zospodu, vzdy tam bude teplejsie ako pod zatvorenymi lamelami, a tienenie zvrchu ( uz spominane markizy su na nas rozmer 10 metrov velmi drahe), spinave sklo (ktore je vidiet zospodu ovela viac ako lamely), vyhody su ze celorocne je tam sucho, netieni nam do domu pocas zimy a vieme si z toho urobit aj vykurovanu zimnu zahradu. Stale sa viac priklaname k bioklimatickej, ale tym ze vidime pri nej viac nevyhod, sme nerozhodni. Prosim, kto riesil pododbnu situaciu, ako ste sa nakoiec rozhodli a ako ste spokojni. Prosim tych, ktorym na terasu naozaj skoro cely den svieti slnko. Vopred dakujem za kazdy nazor.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?