Hliníková pergola s polykarbonátovou strechou vs. hliníková pergola s hliníkovými lamelami

Dobrý deň, chystáme sa zastrešiť terasu a treba nám aj vymyslieť prístrešok nejaký nad vchodovými dvermi, aby nám nepršalo na vchodové dvere. Chcem sa spýtať kto má skúsenosť s hliníkovou pergolou? Aké sú plusy a mínusy vyššie spomenutých pergol? Čo je ľahšie na údržbu ? Čo by ste skôr vy odporučili? Ak máte niekto reálne foto tak by ma to potešilo. Ďakujem za vaše odpovede.
Odpovedať
@dudah Tak za mna lexan posobi lacne, sedela som pod takou terasou u znamych a je pod nim teda dost teplo, nemali to zatienene. Ak mate rozpocet urcite by som si vybrala nieco ine, lexan je uplne posledna volba.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Dobrý deň posielam pár inšpirácii na hotové striešky . Myslím že najkrajší je plný polykarbonát , ten je bez dutiniek a číry ako sklo . Len je trochu drahší.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Prosim vas ako sa sedi v lete pod polykarbonatom? Rozmyslame nad tym., alebo radsej vyberieme skridlu a potiahneme terasu so skridlou.
Odpovedať
Alebo takto
Odpovedať
Profilova fotka
@patrik194 ...záleží aj na tom, na ktorú stranu máte tú terasu..... susedia ju majú na S-SV, maju ju hlboku a zastrešenú škridlou.... vyzerá to pekne, ale v obývačke musia mať tmu a nepomôžu ani velké dvere. A v zime ani nehovorím. Ale ak ju máte na J alebo Z, tak pod lexanom nevydržíte .....
Odpovedať
@patrik194 never tvrdeniu @lifelike že pod lexanom nevydržíte síce neviem ako číry ak bude takto otvorená prípadne len mierne zavetrená bude dostatočne prevetraná a zároveň nebude pod (bronzovým) lexanom horúco ani na J strane domu- píšem z vlastnej skúsenosti s bronzovým lexanom a terasou orientovanou na juh a zarovnanou s JZ rohom domu takže je prakticky na celodennom úpeku.
Odpovedať
@sousedekovci89 @lifelike Mame orientaciu na juh/zapad. Cize slnka bude dost. Viem, ze su polykarbonaty s roznou uv ochranou. Len ma zaujinaju realne skusenosti ... to je pravda ze skridla by mi velmi zatmavila obyvacku aj ked pripustam skor kompromis ze radsej tmu ako na terase horuco pod terasou ale musim este porozpravat s realnymi skusenostami od ludi.
Odpovedať
@patrik194 pod lexanom ti teplo bude, či sa to @sousedekovci89 páči alebo nie... pri tých bronzových uvádzajú ÚV, IR filtre ale stále cez to slnko piecť bude...
Odpovedať
@praktikman a to kde si na to došiel? niekoľko rokov pod takým lexanom sedávam v najväčšom úpeku a vôbec to nie je pravda.
Odpovedať
@sousedekovci89 asi budeš mať zníženú citlivosť vnímanie tepla... pod lexanom je vždy úpek...
Odpovedať
@praktikman všetci z rodiny aj každá návšteva to vnímali ako ja, takže zníženou citlivosťou na vnímanie tepla (ja sa v teple hneď potím ako kôň) to asi nebude (áno a mali predsudky že pod tým bude horúco). Navyše ide o dedinu, ktorá je v teplej lokalite SR (pred pár rokmi namerali dokonca až 39,7 °C).
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 tiež si memyslím že pod lexanom bude úpek, pokiaľ je pergola otvorená. ja tiež uvažujem o pergole s plným polykarbonátom, aby si človek mohol vychutnať jarné a jesenné slnko a nie sedieť v tieni. Pod strechu si chcem nainštalovať svetlú markizu alebo roletu, ktorú si jednoducho vysuniem keď budeme chcieť tieň a stiahnem keď sa bude žiadať viac slnka 🙂
Odpovedať
@miroslav33 u rodičov máme ten bronzový dutinkový hrúbku z hlavy neviem ale odhadujem to tak na 20 mm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od miroslav33:

@sousedekovci89 tiež si memyslím že pod lexanom b…
@miroslav33 zdravím Vás, chcem sa spýtať, akú ste si nakoniec dali pergolu a ak ju mate, viete dat kontakt na firmu a spätnú väzbu, či ste spokojný? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?