Gresova 2cm dlazba do strku bez medzier?

Zobraz úvodný príspevok
Mozem polozit gresovu 2cm dlazbu do strkoveho vlozka? Pouzil by som klasicky 4-8 strk, popripade netusim ci je lepsi napd piesok. A dalsia otazka, musim dat medzeru (2-4mm na plastove kriziky) alebo mozem to ukladat k sebe na tesno? Prosim neradte mi terce, viem o tejto alternative. Vdaka za rady
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@matus_matus_matus mám dlažbu uloženú tri roky a nič sa nehýbe. Do frakcie 4-8. Pri ukladaní to ale bol nekonečný príbeh.....položiť....pobúchať gumovým kladivom. Keď sa dlaždica nepatrne hýbala alebo dunela duto tak zdvihnúť a systematicky pridávať niekedy len po pár kamienkoch (trebárs s 0-4ky) ale len tam kde treba...v jednom rohu či na jednej strane....pobúchať....zdvihnúť ....prihodiť.....a tak dookola.....kľudne aj 5 razy jednu....keď som mal všetko perfektne uložené tak do vynechaných špár som vložil krížiky a od vtedy je to tak bezo zmeny. (Ak sa dlaždica hýbe neverím že to sadne.....skôr si myslím že sa to zhorší.)
Odpovedať
@igor256 aj ja asi urobíš špáry. Lebo teraz sa trie jedna o druhú a je to nepríjené
Odpovedať
Páni myslíte, že týmto by som si pomohol, aby tá práca bola jednoduchšia? https://www.siko.sk/alliq-vyrovnavaci...
Odpovedať
@tonyza1 urcite by som to kupil. Videl som to nedavno a bolo mi luto, ze som o tom nevedel ked som to robil. Praca nebude jednoduchsia ale pomoze to podla mna. Ja som sa tam prplal kadejako s klasickymi krizikmi, toto je o inom. Myslim si ale, ze to pomoze najma v pravouhlosti a v rovnosti skar, nie v zrovnani - tam sa treba naozaj prplat so strkom ako bolo popisane.
Odpovedať
@igor256 my sme to pouzili, dlazba je uplne rovnomerne ulozena a ciary su pekne rovne. Pouzili sme 5 mm hrube kriziky
Odpovedať
@tonyza1
Odpovedať
Diky moc @kreola aj @igor256. @kreola pls este - po com ste to tahali ked ste to rovnali? Vyzera to ako nejake u-cka...
Odpovedať
@tonyza1 ahoj, manzel mal take hlinikove hranoly, ale daju sa pouzit aj profily na sadrokarton, len su dost lahke a zvyknu sa posuvat. Tie skusal manzel predtym, ale nadaval 🙂. Tak my sme mali okolo 100m2 tejto dlazby a islo to na 2 terasy a chodniky okolo domu, tak si vies predstavit ze potreboval nieco sikovnejsie, tak si tie hranoly kupil 🙂. Nefungovali nam prisavky, pretoze nasa dlazba je matna a trochu drsnejsia, drzi to na hladkych povrchoch. Manzel si kupil aj take ako keby klieste, aby sa mu lahsie dvihala ta tazka dlazba, ale tiez to nakoniec robil len rukami 🙂.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola musí to byť kvalitná "dvojprísavka" a pred zdvihnutím som dlaždicu špongiou vždy na kontaktnej ploche namočil.....to veľmi pomôže. Robiť to rukami je samovražda....
Odpovedať
@eagleowl vsetko sme skusali, aj drojprisavku, asi 3 duhy. Proste mame nerovny povrch a drsny 🙂. Nedrzalo... resp. len chvilocku. A ano, je to samovrazda, manzelovi aj bicepsy narastli 😄
Odpovedať
@kreola dakujem 🙂
Odpovedať
@tonyza1 ja som pouzil tie kriziky, co si dal v linku, ale priesvitne. a skary som nechal volne. za mna spokojnost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nororo parada, ani som nevedela ze take existuju, ked sme ich pred 2 rokmi hladali, nasli sme len cierne :-/. Nevadii
Odpovedať
@kreola tak, bola to nahoda, ked som ich objavil. Len ta cena je vysoka. My sme kupovali po 0,4€/ks. Aj to som krutil neveriacky hlavou.
Odpovedať
@nororo my sme kupovali v hornbachu tieto https://www.hornbach.sk/p/krizova-ska...
Odpovedať
Profilova fotka
@tonyza1 my akurát teraz dokončujeme 2cm terasovu dlažbu a použili sme priesvitné krížiky z obi, ešte nám dosť ostalo, ak by si chcel napíš mi správu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tonyza1 55ks krížikov nám ostalo, balenie bolo po 100ks, made in Germany 😊
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?