Gresova 2cm dlazba do strku bez medzier?

Mozem polozit gresovu 2cm dlazbu do strkoveho vlozka? Pouzil by som klasicky 4-8 strk, popripade netusim ci je lepsi napd piesok. A dalsia otazka, musim dat medzeru (2-4mm na plastove kriziky) alebo mozem to ukladat k sebe na tesno? Prosim neradte mi terce, viem o tejto alternative. Vdaka za rady
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@lukas1115i gres do lôžka 4-8 môžeš položiť. Do piesku tiež, či je to lepšie neviem posúdiť....podľa mňa skôr nie ako áno. Či môžeš ukladať natesno neviem lebo v návodoch na pokládku, je doporučená medzera...vkladať krížiky....aspoň čo som ja videl. osobne by som do pokládky "na tesno" určite nešiel.....minimálne preto že ak budeš napr. niečo opravovať tak vybrať a vrátiť dlaždicu na miesto by bola práca na nervy....keď s ňou brnkneš o vedľajší kus tak s veľkou pravdepodobnosťou odlúpneš susednú.... (Pri pokládke treba určite prípravok na manipuláciu s dlažbou (prísavky)).
Odpovedať
Prosím vás na čo je taká hrubá dlažba dobrá videla som to na obrázku ako to bolo uložené na pláži ja som to pochopila že to je tam iba položené dá sa to aj normálne lepiť a dat sparovacku?inak sa mi to veľmi páčilo
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina lebo tenšia -1cm (ľahšia a krehkejšia) dlažba je určená na pokládku na lepidlo... 2cm znesie väčšiu záťaž a vlastná váha ju dosť dobre drží na mieste...a teda stačí jej podložie aj štrk či piesok.......to však neznamená že túto 2cm dlažbu nemožno lepiť.....iba to nemá celkom zmysel. (Existuje aj 3cm gresová dlažba - tá je určená aj na pojazd autom.)
Odpovedať
@eagleowl aha takže to položia ako zamocku dlažbu?a sparovacka ?ďakujem za vysvetlenie
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina lôžko ako zámková dlažba ....špárovanie piesok (alebo nič ak je dlažba kladená so širokými špárami).....
Odpovedať
@eagleowl koľko tak vyjde? Dá sa nájsť aj okolo 30€/m2 alebo skôr viac?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 pri zadaní do google : "2cm gres cena" mi vypadlo: "122 000 výsledkov (0,35 sekúnd)"
Odpovedať
@lukas1115i Piesok určite nie, piesok sa vymyje dažďom a podlaha ti bude lietať. Priamo do makadamu sa dá položiť, ale nezostane ti to pekne uložené - časom sa tie dlažby pohnú a škáry budú nerovnomerné. Aj keď škáry vysypeš drobnou kamennou drvou - dá sa vymyje. Lepšie je, keď tam necháš tie plastové krížiky medzi platňami. Treba rátať aj s tým, že tam medzi dlažbou bude rásť burina.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Máte nejaké hefty, rady ako to urobiť rovno a dobre? (gres 60x60x2 do 4-8 štrku) Pokladám to, sťahujem s latou ale je to pre mňa prplačka. Škáry dam 3-5mm. Vysypať ich kremicitym pieskom? Alebo radšej ničím pre lepší odvod vody. Krížiky dať a nechať tam?
Odpovedať
@igor256 Krížiky nedáš - pohnú sa ti kocky a nebudú pekne rovno uložené. Ak dáš krížiky, bude ich vidno - musíš zasypať drvou. Akonáhle necháš škáru vysypanú drvou, tak po roku sa do zvyšnej škáry nanesie prach, zemina a začne ti tam rásť burina, ktorú treba ručne pravidelne trhať. Mám tak zadnú terasu z kociek 40x40x4 cm a je tam burina. Ale táto dlažba drží miesto aj bez krížikov. 2 cm hrubá nedrží. Lôžko sa zarovnáva tak, že sa rovnobežne položia 2 trubky (cca 2 cm hrubé) 1 - 2 metre od seba, celé sa obsypú tou drvou a rovnou latou sa drva zarovná medzi týmito trubkami. Po zarovaní drvy sa trubky len vyberú a miesto, kde boli sa zľahka zarovná. Na YT určite nájdeš postup.
Odpovedať
@igor256 Napr. v tomto videu od 6:22 : https://www.youtube.com/watch?v=cWvTN...
Odpovedať
Ja som to nakoniec dal na terce, pod tercami sietka , 10cm strk premiesany suchym betonom (na 1m2 som dal 1 vrece) a potom 30cm udupany makadam... Uz dva mesiace na to prsi a zatial to drzi pevne, zachvilu to uz prekryjem altankom. @igor256 ten strk bez tercov mi pride strasne problematicky... a ja mam terce 2,5 - 3,5 cm vysoke a nastavovacie, super sa s tym robilo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lukas1115i pekna praca, len lacnejsie a rychlejsie by to bolo vybetonovat a spravit do neho par dier na odvod vody :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 áno....je to prplačka....vzhľadom na veľkosť dlaždice rovina ako pre zámkovú dlažbu nepostačuje....bude tancovať...najprv stiahnuť rovinu a potom som kus po kuse kládol vyrovnával...poklepával gumovým kladivom... podsypával rukou doslova po pár kamienkoch.....niekedy aj 5x pri jednej dlaždici....do špár som dal krížiky.....špáry som nechal prázdne.....po roku sa nič nehýbe ani necestuje...
Odpovedať
@chrobak7 burinu 2x v roku upecies za živa teplovzdušnou pištoľou, zvyšky pozametas alebo splachnes hadicou
Odpovedať
Ďakujem všetkým za rady. @eagleowl Tebe ďakujem za povzbudenie že sa to dá. Betón a terče by boli na môj účel drahé (je to terasa pred záhradným domčekom nie pri dome). Inak gres som kúpil v obi za 18.50EUR/m2. Podľa mňa prekvapivo dobrá cena.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím, mozem sa spýtať čím ste 2cm gresovu dlažbu rezali?
Odpovedať
@marci_gulyasova vodny luc, externa firma
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Pri akych teplotach sa moze klast velkoformatova gresova dlazba na strkove lozko? Idem to davat na terasu ohranicenu obrubnikmi. Dlazba je uskladnena vonku celu zimu (a teda zmrstena) a ked ju teraz polozim (pri cca. 6°C), nehrozi ze pri letnych horucavach sa roztiahne tak, ze by sa medzi obrubnikmi vydula, prip. praskla? Chcem klast na ploche kriziky 3mm a medzere neskarovat. D.
Odpovedať
@nororo Od -40 °C do +38 °C. Sa bojíš, že 40 cm dlažba sa teplom roztiahne o 2 mm? To je betón, rozdiel v rozmere ani nezbadáš.
Odpovedať
@chrobak7 no, na dlzku ma tusim 120cm jedna "dlazba"... budem klast 3,5 ks na sirku 4m a preto sa pytam, ci moze nieco dorobit teplotna roztaznost.
Odpovedať
@nororo Ja mám na dĺžku uložených 7 ks gresových dlažieb s dĺžkou 120 cm. Medzi nimi sú plastové terče s rozperami a nebadám žiadnu zmenu rozmerov medzi zimou a letom.
Odpovedať
Profilova fotka
@nororo mám dlažbu 60x60položenú tri roky a v medzerách som nechal len plastové krížiky. Nič sa nepohlo.
Odpovedať
@chrobak7 @eagleowl chlopi, dakujem, tak pojdem na to.
Odpovedať
ja trosku lutujem, ze sme nechali az 0,5 mm medzery (take plastove kriziky manza kupil) medzi dlazbou, takze to zametanie je tazsie a zasekavaju sa tam popadane listy a tak... isla by som do cca 0,3 mm.. to je take optimalne. Ale inac takato dlazba je naozaj prakticka, pevna, nehrozi vydutie a je kedykolvek opravitelna. Len stale nemame urobene dorezy okolo okien a stlpov.. manzel si kupil teraz novu karbosku a specialne kotuce a ide to skusit, nechce sa nam chodit s tolkymi odrezkami na vodny luc. uvidime ako to pojde..
Odpovedať
@kreola nechcela si napisat 5mm a 3mm?
Odpovedať
@nororo ano samozrejme, ospravedlnujem sa 🙂. malo to byt 0,5 a 0,3 cm 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim ja som ulozil 60x60 2cm gresovu dlazbu na terasu do 4/8 ked po nej chodim tak sa hybe myslite ze casom to sadne a uz to bude pevnejsie? Alebo to mam rozobrat a dat do 0/4ky kamenu. Dakujem
Odpovedať
presne tento problém som mal teraz aj ja. Idem si pre menší štrk, do 0,4 a skúsim to znova. Robil som to bez špár, a tiež sa mi to hýbe a vŕzga to
Odpovedať
Ja som dával špáry. Nechápem prečo by som ich neurobil. A treba sa s tým vyhrať. Keď sa hýbe, zdvihnúť podložiť 5 kamienkov a skúsiť či sedí.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?