Drevená terasa z exotického dreva - ktorú firmu?

Zobraz úvodný príspevok
Odporučte firmu na realizáciu drevenej terasy z exotického dreva, prípadne vaše skúsenosti. Ocením aj negatívne skúsenosti , ktorých firiem sa vyvarovať, načo si dať pozor. Nemám záujem o realizáciu drevoplastovej, WPC...apod. terasy. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 a viete mi prosim povedať, akú ste mali cenu, pripadne poslať nejaké foto ? :) veľmi pekne ďakujem
Odpovedať
Cena vychadzala komplet na kluc 150 Eur/m2 @tzbprojekt :-) Je to mozno viac jak bezne drevoplastove dosky, co sa daju kupit niekde v hobby markete, ale zase aj ta kvalita a to prevedenie je ine. Ja som rada, ze sme zainvestovali do takehoto riesenia aj z dovodu, ze je to bezudrzbove riesenie, cize manzel sa moze venovat nasej rodine miesto nejakeho brusenia, lakovania dosiek :-D :-D
Odpovedať
@stanii75 Ahoj môžeš mi napísať čo je to za dosky? Aj výrobcu? Ďakujem :-)
Odpovedať
@jakino posles mi prosim ta kontak na ten termojasen
Odpovedať
@stanii75 - "manzel sa moze venovat nasej rodine miesto nejakeho brusenia, lakovania dosiek" - to akoby kazdy vikend musel brusit a natierat... To vam nabulikali predjcovia? Inak drevo sa nelakuje ale olejuje... a brusit nie je potreba. Ja som to raz cele prebrusil a celu terasu cca 30m2 mam natretu mozno za hodinku... plus 10-15 minut to po cca dalsej hodinke poutieram od oleja vo nevsakol - to je vsetko. Zeby bola rodina ukraatena o moju pritomnost ? Nemyslim. Este by ma zaujimalo ci v lete ked na to prazi slnko stupis na to bosou nohou?
Odpovedať
@sevciklc Nechaj si poslat vzorku termojasenu domov - za 5-10 Eur Ti to poslu. Alebo chod do stavebnin DEK a maju to tam tiez... Je to lahucke, ale makke...
Odpovedať
@mr79 si riadne zabil, že jaseň je mäkké drevo :-D :-D :-D
Odpovedať
tabulka tvrdosti ale aj hustoty v kg/m3 termojasen tam ma solidnu hustotu takmer ako sibirsky smrekovec, ale tvrdost iba 2 https://www.dreveneterasy.eu/rady-a-t...
Odpovedať
@jakino hmm... no o tom kto riadne zabil by som pouvazoval ... neporovnavaj jasen a termojasen. Ja som pisal o termojaseni. Proces thermizacie znizuje pevnost a hustotu terasovej dosky, tym padom dosky su krehsie a menej odolne voci mechanickemu poskodeniu. Termojasen je fakt makke drevo (spravim do neho ryhu s nechtom ... mam doma vzorku aj som volal priamo s firmou co ho vyrabaju a predavaju... a neodporucal mi ho na to co mam ja - terasu spojenu so vstupom. Tu mas inu stranku a priamo pisu tvrdost: 2/5 - http://oterasach.sk/terasove-dosky-dr...
Odpovedať
@mr79 pozri sa mi do albumov, jeden mám venovaný termojaseňu ;-)
Odpovedať
Album som videl. Z albumu nijako nevyplyva ze je to tvrde trevo... a podla fotiek aj nie je...po tych par mesiacoch to nie je nic moc. Insk termojasen by mal mat viac cokoladovu farbu. Este raz... aj z tabuliek aj z principu termizacie dreva aj z vlastnej skusenosti je to makke drevo.
Odpovedať
@mr79 tak máme jednoducho rozdielne skúsenosti :-) Na tej terase sa denne premelie stovka ľudí v pracovnej obuvi a neustále posúvajú stoly a stoličky. Ani po vyše roku nevidno na dreve žiadne škrabance. Sledujem niekoľko terás z termojaseňa, natierané aj nenatierané, kryté aj nekryté, rok staré aj desať rokov staré, tak mám na túto drevinu vlastný názor :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Su to dosky timbermax @peto125, konkretne toto, co mame my je odtien stone, ale v ponuke maju aj ine odtiene. Okolo 15 tych odtienov je ak si dobre spominam, cize je z toho vyberat :-) Jasne, ze nie kazdy vikend @mr79, ale raz za cas to treba pri dreve a pri tychto doskach co mame sa vobec touto otazkou nemusime ani len zapodievat. Ale to je moj pohlad, moj nazor :-) A co sa tyka chodenia po doskach v lete, tak sme problem nemali :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 toto ste si robili samy? Myslím montáž dosiek? Alebo ste na to niekoho mali? Vyzerá to dobre :-p
Odpovedať
Nie, @nora7 co si, a to by sme si netrufli, podla mna taketo veci by mali robit odbornici, co s tym uz maju nejake tie skusenosti. Akoze nehovorim, moj muz je zdatny, je sikovny, ale na toto nemal odvahu ani on, predsa sme chceli aby to bolo dobre urobene aby tie dosky boli pevne polozene aby nebol problem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 myslíš, že by to bolo pre vás nejako komplikované keby ste sa do toho pustili na vlastnú päsť? Mňa by zaujímalo to, že aký podklad je pod doskami, musel byť terén nejako prispôsobený tomu aby tam tie dosky mohli ísť?
Odpovedať
Komplikovane mozno ani nie @nora7, len by nam to trvalo si myslim o dost dlhsie ako firme a tiez neviem, ci by to bolo spravene tak na pevno jak ma byt. Kde je povodny rastly teren, ze nehrozi nejako jeho pohyb, tak sa moze pokladat aj na strk. Strkove lozisko, ze by malo byt minimalne 20cm a potom sa dava samonosna podkonstrukcia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 vraj sa to da aj do betonu, ale myslim, ze to je najlepsie sa popytat tych priamo co s tym robia, aby povedali, co bude najvhodnejsie skrz pevnost :-)
Odpovedať
Hej hej @darinna1 da, kazdy podla moznosti alebo teda svojho uvazenia, ale ako si napisala je dobre sa o tom poradit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 aha rozumiem, čiže je dôležité aby ten podklad proste bol pevný aby sa nestalo, že sa nejako niekde dačo posunie a tým pádom by aj tá terasa bola nestabilná. Koľko trvá taká montáž terasky??
Odpovedať
Má niekto skúsenosti s firmou Opwood?
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 asi tak veru, hlavne aby ta terasa bola pevna, aby nehrozil nejaky posun alebo nieco. Predsa len na terase v lete ludia travia velmi vela casu, tak je potrebne a dost podstatne aby to ta terasa aj vydrzala ;-)
Odpovedať
Samozrejme, je to dolezite @nora7 :-) Vela zavisi od toho, kto to bude robit tu montaz. Nam to robila firma, od ktorej sme mali priamo aj dosky. Ze oni nam to na komplet urobili. Co sme sa bavili, tak spominali, ze zrucni majstri urobia cca 10m2 za den, cize domaci kutil, ze mozno tak polovicu, ale ze tiez je velmi dolezite aby mal kvalitne naradie a to je casto kamenom urazu, no ja som rada, ze nam to robili oni, ze sa na to nedal moj chlap :-D :-D
Odpovedať
Terasa alebo balkon z termojasena. Drevena podlaha vhodna na velke mnozstvo podkladov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@radomel už to asi nie je aktuálne pre vás, ale niekomu možno pomôže naše odporúčanie. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť so spoločnosťou Cumaru s.r.o. - je to najstaršia firma, ktorá sa zaoberá exotickými drevinami na Slovensku. Robili nám terasu a každý rok si ju u nich dávame ošetrovať, vďaka čomu vyzerá aj po rokoch ako nová, veľká spokojnosť!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@radomel OPwood mozem len a len odporucit. Precizna praca. Mame od nich terasu (cca 30 m2) z IPE. Do domu pojde rovnaky material a realizovat to budu opat oni. V dome ale budem naozaj poctivo olejovat. Na byte som to trochu zanedbal takze nam na nekrytych miestach uz chyta patinu... Inak sused ma na nekrytej terase IPE uz vyse 10 rokov, nikdy nic neolejoval a jedine co, tak mu to chytilo tmavosivu patinu a na dotyk je malinko drsnejsia.
Odpovedať
Profilova fotka
Mňa tiež zaujíma aký druh terasového dreva požiť, počul som o termodreve. Robieva sa to aj z dubu alebo buku ? Ďakujem
Odpovedať
Otazka je ci chces ist do dreva @ignjozef. My sme chceli a nakoniec sme aj tak uplne inak terasu urobili 😄
Odpovedať
@ignjozef termodrevo? každé drevo je na pocit teplé ako veľa záleží na druhu, no drevo treba chrániť pred vonkajšími prostredím a pred oderom oveľa viac ako iný druh podlahy
Odpovedať
@duzu termo drevo je upecene pri vysokej teplote okolo 210 stupnov celzia preto sa vola termo drevo, nejde o to ci je drevo teple..na terasu najlepsia varianta, najlepsie termo jasen, pecenie odbura vsetky zive latky a teda sa predlzi rapidne zivotnost terasy..potom su este super dreva Cumaru a Garapa ta je cenovo este viac dostupnejsia..zaklad je vsak pri kazdej drevennej terase kvalitne urobeny rost, kde treba aby drevo nebolo v styku s betonom, ale davat vymedzovacie podlozky, aby sa prevetravalo, lebo inac zle dopadne aj exotika ak sa polozi iba na beton
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?