Bioklimatická pergola - skúsenosti, prípadne firma

Zobraz úvodný príspevok
Priatelia, dozrel čas na realizáciu bioklimatickej pergoly na prekrytie terasy (alebo jej časti) min. 5000 x 3000 mm a výšky 2700 mm... Viete sa so mnou podeliť o skúsenosti s vašou pergolou, prípadne odporučiť firmu... Mám záujem len o skúsenosti s bioklimatickou pergolou, inú nezvažujem... Vopred ďakujem za každý zmysluplný príspevok... 😎
Odpovedať
@sousedekovci89 práve bioklimatická rieši globálne to, čo tvoje pergoly neriešia... dážď (sneh), reguláciu slnečného svitu a vetranie... čiže 3v1... práve vetranie spolu s reguláciou sklonu lamiel ti iná ako bioklimatická neumožní...skús počítať prácu trochu viac...
Odpovedať
@praktikman 1. to že mi lamely zastavia kolmo padajúci dážď nepopieram, stačí ale že sa k dažďu pripojí trochu vietor, a význam "zabránenia dažďu" sa stráca, detto platí pre sneh 🙂 2. bioklíma nie je len o slnku a daždi ale aj o teplote ako takej, vlhkosti prostredia, poveternostným vplyvom (vietor či víchrica) a podobne 🙂 3. vetranie je pri akejkoľvek pergole zabezpečené viac než dostatočné, z dôvodu totálne jednoduchej otvorenej konštrukcie. Aj najmiernejší vánok ti ju dokáže prevetrávať.
Odpovedať
@sousedekovci89 1. nestráca sa, nepopieram že mierne obmedzí, mám vonkajšiu sedačku celú zimu vonku a an1 raz nebola mokrá 2. nepopieram, ale ešte neznamená že keď kumulatívne nespĺňa všetky požiadavky nemôže sa nazývať bioklimatická, to sú len tvoje pocity ničím nepodložené... 3. toto je nezmysel, ktorý si vieš vyskúšať i sám, skús sedieť večer po parnom letnom dni pod pergolou s lexanu a pod holým nebom... Hlavne hovoríme o pojmoch s architektúry nie s biológie... 😉
Odpovedať
@praktikman Celý čas sa tu ohánňaš akousi pergolov a pritom je to obyčajný prístrešok. Ku pergole to má ďaleko.
Odpovedať
@ruren už len ty si tu chýbal... pergola=prístrešok... je pán spokojný ? ak nie definuj rozdiel...
Odpovedať
@praktikman To len dokazuje, že nemáš ani šajnu o čom melieš.
Odpovedať
@ruren isto náčelníku 😎 rád sa nechám poučiť od člena rady starších na Modrej streche... tak do toho...
Odpovedať
@praktikman pozri veci, ktoré píšem nie sú žiadne vymyslené taľafatky ale osobná skúsenosť. Keďže naša (alebo skôr u rodičov aby som bol presný) pergola je umiestnená na južnej strane domu zalícovaná so západnou stranou domu, takže je celé dni vystavená tým najväčším úpekom. 1. žiadne dusno pod lexanom nepozorujem je to čistý blud. 2. stačí že je šikmý dážď/snehová fujavica a bežne mávame v prestrešenej ploche nasnežené/mokro. slovo bioklimatický/á/é je prírodovedného pôvodu nejde o žiadny technický pojem, to že si tu niekto vymyslel skvelé pomenovanie produktu aby sa mu to predávalo a ideálne s čím vyšším ziskom lebo veď je to "bioklimatické" tak to je neviem aký super tuti novodobý vynález 🙂 opäť opakujem, chápem pozitíva tejto strechy, chápem že môže existovať klientela, čo takúto strechu chce, ale ak sa bavíme o pergole, stále ide o tak otvorený priestor že akési keci o vetraní a nedajbože o tvorbe bioklímy a podobne sú úplne irelevantné 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 mne to pripadá ako predaj bioproduktov pred časom sa volala mrkva , dnes vraj bio , no veselo to prachuje chémiou, známi má farmu pestuje pre seba a na predaj len to s chémiou
Odpovedať
@duzu aj biologicke zbrane su bio....
Odpovedať
@rapidek žeby aj kovit?ako neutronová bomba, ako niekedy mor na zajacov , všetke divé vyhynuli, ked som bol decko bolo ich plno, teraz nikde ani stopa
Odpovedať
@duzu na cowit ma kazdy svoj nazor, nerobme flame, ale polnych zajacov je u nas pozehnane a niekedy naozaj velke prerastene kusy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Praktikman kto vam robil nakoniecvpergolu?
Odpovedať
@kajo873 nemohla by si mi prosím poslať pár fotiek ako to máte zrealizované, tiež nad takým niečím rozmyslame. dakujem
Odpovedať
@martuska2 Sunsystem
Odpovedať
@kenidar Ahoj, myslíš tú pergolu s rozchodníkmi na streche? Ešte som to nerealizoval. Najskôr tak budúci rok to budem riešiť.
Odpovedať
davam do pozornosti toto... mne to postaci (za ten peniaz...) 6x3 m ked to zmontujem dam vediet... PS . : poprosim len prispevky k veci😷 https://letakovo.odpadnes.sk/bauhaus/...
Odpovedať
do 28.3.2021 som zabudol...
Odpovedať
@kreola Ahoj, my teraz stojíme pred otázkou či ísť do bioklimatickej pergoly alebo hlinnikovej so sklom. Zrejme vyhrá mliečne sklo. Môžem sa prosím spýtať, u koho ste si dali robiť Vaše prestrešenie? My zvažujeme Gazebo. Ďakujem
Odpovedať
@edenka100 mame veru od Gazebo aj my, hlinkovu s matnym sklom :-) Nase prestresenie terasy ma orientaciu na severo vychod, takze tienit nejak nepotrebujeme skor ochrana pred dazdom :-). Ale zvazujeme dat dorobit z 1 strany clonu, obcas odtial dost fuka pripadne prsi ;-)
Odpovedať
@praktikman asi len z tvojich príspevkov som sa dozvedel, čo som chcel vedieť, inak sú tu dve strany nepodstatných príspevkov k téme a onanovanie nad slovom bioklimatický 😄 Posledný rok pozerám všetky možné konštrukcie zatienenia terasy a nakoniec je toto je asi najlepšia varianta a hlavne regulovateľná, čo mi vyhovuje pri južnej orientácií, aby som ju mohol navečer prípadne pootvoriť. Skryté odvodnenie tiež plus. Mal som v úvahe namiesto otočných lamiel aj látkovú posuvnú konštrukciu čo ponúka veľa talianskych výrobcov, lebo je všeobecne lacnejšia, ale nie v našej klíme a bordeli v ovzduší, lebo mám odskušané na hojdačke ako bude plachta zachvíľu zasvinená. Polykarbonáty okrem lacného vzhľadu sú v drvivej väčšine otrasnej odolnosti voči UV a ak sa slabo utesnia v detailoch tak postupne v dutinách povyrastá kadečo než začnú degradovať a praskať. Tiež neriešia priame slnko same o sebe. Po mojich 8 ročných skúsenostiach s hliníkovým plotom iný materiál na takúto počasiu vystavenú konštrukciu ako je prekrytie terasy v našich podmienkach ani nechcem. Povedzme si že to nie je cenovo pre bežného smrteľníka, ale nemám času na natieranie drevenej konštrukcie každých pár rokov ani zastrihávanie popínavých rastlín, lebo najdrahší je práve volný čas. A hlavne máločo sa hodí k modernému domu s plochou strechou ako tieto hliníkovové pergoly s jednoduchým dizajnom. Ak môžeš pošli mi cenu a rozmer aký si mal prípadne kontakt na dodávateľa asi si preveroval u viacerých.
Odpovedať
Dobry den mame bioklimaticku pergolu z Buhausu a je to super. Sme velmi spokojni. Cena bezkonkurencna a kvalita tiez. Firma nam to nacenila na neporovnatelnu cenu a rozdiel v prevedeni neni ziaden. Vela ludi tu rozprava a nevie ani o com.. Je to kompromis. V prechodnom obdobi som nechcela prist o svetlo a zas v lete je to na juznej strane potreba tienenia. Pevna skridlova strecha vezme svetlo a lexan nech si kto chce vravi co chce maju to vsade okolo a je pod tym v lete peklo plus riesit potom tienenie. Takto chcem zatienim, chcem svetlo odtiahnem a pocas horucavy, ked pootvorime je citit prudenie urcite to lepsie odvetrava ked sa to teplo hore neakumuluje. Tie lamely su oevne este sa nestalo jediny x aby ich podfuklo alebo nieco obdobne a naprsalo cez to. Nepocuvajte frflosov co o tom vedia vsetko a pritom s tym nemaju realnu skusenost.
Odpovedať
@gabi29 nedavno som sa bol pozriet na ten lacny zazrak v Bauhause, stacilo sa toho chytit a uz som zistil, ze tudy cesta nevede... stabilita konstrukcie nula, tolko k "rozdiel v prevedeni neni ziaden".
Odpovedať
@gashtaan mily pane neviem pre ktoru z tych firiem ktora predava to iste len x predrazene robite a ani ma to nezaujima. Ja to na rozdiel od Vas doma mam a viem posudit.. A teda tarate Nie je to absolutne labilne a je to v kvalitnom prevedeni. Byvame v oblasti kde je iny napor vetra a keby to bolo ako pisete uz by nam davno nestala. Ak je to spravne zmontovane a riadne ukotvene nemate sancu s tym hnut, nieto aby sa to kyvalo. Nie sme sami v okolo co to mame ma to min 5 ludi zo susedstva a kazdy je macimalne spokojny. Nemam zaujem Vas presviecat kazdy ma moznost vyberu kludne si kupte aj ocelovu za milion ale aspon tu neklamte a neodradzajte ludi, ktorym to moze pomoct. Pekny den
Odpovedať
@gabi29 nuz, to skor vy budete mila pani, co pracuje pre Bauhaus... nastastie mate to tam zlozene, kazdy sa tam moze ist pozriet a kto vyskusa, hned bude vediet o com hovorim.
Odpovedať
@gabi29 kolko Vas vysla bioklimaticka pergola a mozem prípadne poprosiť foto ak máte? info mi prosím pošlite do správy, ďakujem
Odpovedať
@praktikman Dobry den, mozem prosim Vas vediet cenu a firmu, ktora to robila? Vopred dakujem.
Odpovedať
@martin1079 máš správu...
Odpovedať
Musim dat za pravdu @gashtaan bol som v Bauhause pozriet tu pergolu, a teda kvalita nic moc. Mali dnu tu variantu 4x3m, a vonku aj 6x3. Materialovo otras, kvalitativne tiez. Chapem, cena za tu XL variantu je "bezkonkurencna", totiz hlinikove bioklimaticke pergoly za vyssie ceny fakt nie su konkurencia tejto. Urcite si svojich kupcov najde. Ja hladam nieco v rozmere cca 5,7x3,3m, a lacnejsie ako pergoly artosi som nenasiel. Predavaju ju rozni predajcovia, a aj tam je rozdiel markantny od predajcu k predajcovi. Mate niekto ine tipy?
Odpovedať
@mmjoy99 ja hladam nieco v rozmere 5x4m nacenil som si artosi a vobec to nieje v hladine tych lacnejsich. mozno to vyriesim drevenou pergolou a nad nou elektricka/e markiza/y
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?