Betónová kuchynská doska do letnej kuchyne

Dobrý deň, som tu nový a rád by som poprosil o radu nejakých odborníkov. Vyrobil som si betónovú kuchynskú dosku do letnej kuchyne. Tá nie je krytá a tak musí vydržať poveternostné vplyvy. Na zimu ju môžem samozrejme zakryť. Mám dve otázky: 1. Pri "schnutí" betónu mi vznikli malé trhlinky (kvôli vonkajšej teplote asi nastalo príliš rýchle "schnutie". Rád by som tieto trhlinky opravil. Mám to spraviť tým istým betónom ale urobiť mierne "redšiu" verziu aby mi to do tých trhliniek zatieklo? 2. Potrebujem tú dosku niečim natrieť, aby som ten betón chránil pred poveternostnými vplyvmi a hlavne pri používaní. Dočítal som sa, že existujú nejaké laky na báze polymerov, ale nič také nikdy neviem nájsť. Alebo by to chcelo radšej nejaký náter na základe epoxidu? To, že je to kuchyňa a malo by to byť nezávadné pre jedlo by som asi neriešil, pretože aj tak sa budú používať nejaké dosky na krájanie. Ďakujem za všetky rady. Ak to niekoho bude zaujímať, tak môžem pridať aj pár fotiek na inšpiráciu.
Odpovedať
1. cementove mlieko 2. vodeodolna impregnacia ....napr. http://www.eidea.sk/261-impregnacia-b... kludne pridaj fotky ved urcite to bude ludi zaujimat , aj mna ;)
Odpovedať
@exit_2 Ak sa da , môžeš dať nejaké foto a stručný návod a čo si k tomu použil ?
Odpovedať
@exit_2 Praskliny sú spôsobené zmrašťovaním cementu, kašli na nich. Na povrch nalep mrazuvzdornú keramiku. Mierne ju vyspáduj, aby tam nestála voda a mráz ju neodtrhol. Čo ti to napadlo robiť na záhrade betónovú opachu? Nedá sa preniesť až ťa omrzí.
Odpovedať
@exit_2 http://akemi.sk/impregnacia-kamena/42...
Odpovedať

Odpovedať

Odpovedať
@exit_2 zahod ju a sprav si novu :-) ktoru po vyliati zakryjes igelitom a nepopraska ti. Dal si tam vystuz? Pouzil si vrecovany beton?
Odpovedať
Načo je kuchynská linka pod holým nebom? Môže tam pršať, snežiť fúkať... Na varenie a jedenie je kuchyňa v dome. Na terase stačia čipsy a káva. Existuje prenosný elektrický gril za pár drobných, na ktorom si možno odskúšať varenie von.
Odpovedať
@edomcek tebe stacia cipsy a kava... niekto ma ine naroky...
Odpovedať
Profilova fotka
@exit_2 Trhliny uzavrieť cementovým mliekom a potom cele natrieť http://objednaj.murexin.sk/eshop/kame...
Odpovedať
Stručný popis ako sa to robilo: 1. Dole sú betónové základy 2. Potom sa murovali steny zo starých tehiel a nechávali sa špáry. Má to budiť dojem, že to už stojí 50 rokov a naozaj to tak vyzerá :) 3. Kúpilo sa umývadlo, aby sa dal pripraviť presne otvor. 4. Z drevotrieskových dosiek, čo bol odpad zo stolárskej dielne sme si vyrobili "šalung" a bednenie na otvory. Treba dať aj stojky, pretože betón je ťažký. 5. Betón som kúpil vo vreciach hotový (chcel som, aby bol rovnaký). Kúpil som vodu odpodzujúci. 6. Betónovalo sa večer (končili sme po tme), pretože boli extrémne teploty. A po zabetónovaní sa to celé zakrylo. 7. Ráno som to išiel poliať a už tam boli prasklinky. Oni nie sú hlboké. Do budúcnosti viem, že treba betónovať, keď nebude také extrémne teplo a treba to poliať už 2 hodiny po betónovaní.
Odpovedať
rkorba: haha vtipné. Určite to nebudem rozbíjať, pretože je to možné opraviť a aj keby nie, tak mne tie praskliny až tak nevadia. Len hľadám riešenie. A áno dal som tam výstuž. Je potrebná. edomcek: A prečo by to vadilo. Asi nebudeš variť, keď prší alebo sneží :) K nám chodí niekedy aj 15-20 ľudí na grilovačky, hamburgeri a podobne. Normálnu kuchyňu máme na poschodí. Tak je to trošku problém. Bola to požiadavka mojej priateľky. A bude sa jej tam robiť dobre napríklad huspenina pre mňa :) Okrem toho nikde nie je napísané, že to časom nebude prekryté. Chceme to jedno leto skúsiť takto a uvidíme.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@exit_2 Ešte som zabudol, že sme dávali železnú výstuž. Ak by ste to niekto robil, tak na ňu určite nezabudnite. Je potrebná!!!
Odpovedať
@exit_2 Ak to zakryješ, bude to klasická letná kuchyňa. Linka vyzerá to originálne. Kuchyňa na poschodí nebol dobrý nápad, aj kvôli terase sa dáva dole. Huspenina sa nedá variť na poschodí? Alebo budete robiť zabíjačku a nechce sa ti všetko nosiť hore?
Odpovedať
No my to máme dosť komplikované. Je to prerábaný starý dom. Museli sme robiť nejaké kompromisy a žijeme tu na hromádke 2 generácie. Čiže sme si nemohli všetko robiť len s myšlienkou na seba. A dá sa samozrejme variť aj hore, ale my chceme byť v lete vonku a nie vnútri. Takže takto je to s nami :) Nebudem drahú vyhadzovať variť hore, keď sa ja kúpem s ostatnými v bazéne. Môže ona pekne variť vonku :))))))
Odpovedať
@exit_2 mohla by sa ona kupat a ty varit ;-) Aspon obcas
Odpovedať
@zita19 Toto mal napísať sused.
Odpovedať
Profilova fotka
@exit_2 heh len aby sa nekupala ona a ty budes varit. Toto je mi teda bohovska ohladuplnost
Odpovedať
Dievčatá neberte to prosím vás tak vážne. A inak ja keď betónujem, tiež jej nedávam do ruky lopatu. Máme to pekne rozdelené..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
praskliny vznikli rychlym vysychanim betonu. vrecovany beton nie je na taketo veci vhodny. je velmi slaby. aj ked na you tube v americkych videach robia z vrecovanymi betonmi, ale tam je to specialny beton urceny na taketo dosky. treba namiesat poriadny beton a dat don aj potrebne prisady, kedze bude namahany poveternostnymi vplyvmi. ako vystuz by som tu urcite nepouzit ocel, ale polypropylenove vlakna, alebo kompozitne materialy. nehrdzaveju. a vlakna zabrania aj vzniku povrchovych mikrotrhlin. 1kg vreco do 1 kubika betonu stoji do 10€. a praskliny treba opravit, inac rozmrazovacie cykly beton rozbiju. najlepsie je dosku si urobit v dielni. celo salung, namiesat riadny beton s plastifikatorom, pri schnuti zakryt igelitom. par dni nechat schnut. po odformovani nechat este par dni vyzriet a vytvrdnut. potom povrch prebrusit na jemno a natriet lakom na beton/kamen. pripadne dlhsie vydrzi a krajsie je, ked sa povrch vylesti lestiacimi kotucmi a nasledne naimpregnuje, alebo sa zalesti tvrdym voskom. pri takto osetrenom betone na nom mozte krajat a je vodu odpudivy. hotovu dosku nalepit na podstavu mamutom. aby bol spoj pevny, ale pruzny.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@lukaskoj vies odporucit aj konkretny pripravok na povrchove osetrenie betonovej pracovnej dosky, pripadne betonoveho parapetu pre interier, ktore mas odskusane? Mozes uviest vosk pripadne aj impregnaciu. Dakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?