Ako riešiť tienenie terasy, odkiaľ závesy do exteriéru?

Zdravím vás, viete nám prosím poradiť ako vyriešiť tienenie od slnka v lete na terasu - asi formou závesov. Resp. poradiť firmu, ktorá takéto veci realizuje, prípadne kde kúpiť závesy do exteriéru, aby vydržali i dlhšie obdobie. Za rady vopred ďakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
To idem riešiť aj ja,ale všetko je také drahé,že asi len dám oceľove lanko a obyčajný zaves,ktorý budem na zimu davať dole a môžem kedykoľvek vyprať.chcela som bambus.žalűzie,ale sestra takto dala a životnosť žaluzií max 4 roky.
Odpovedať
@zuza225 Dakujem za tip. My uvazujeme nad exterierovymi zavesmi, len nevieme kolko stoja - nikde sme nenasli ceny. Na zimu ich chceme tiez davat dolu. Snad este niekto poradi co a ako ...
Odpovedať
@ondrejmiz toto rieesim aj ja dal som si nacenit "baldachyn" na 6x3m jedna firma 2500 so zlavou a druha ze co ? vyse 5000 dakujem neprosim. tak bude plachta na ocelovom lanku a ked sa nastvem tak aj elektricky posuv k tomu dorobim nasiel som tu: fullgarden.eu/lap/ismerteto/mit/arlista
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som vyriesila zavesmi z Ikea. Na zimu zvesujeme.
Odpovedať
@jano2007 Dakujeme za tip. No u nas to uz tiez tak vyzera, bud ikea alebo tato firma co si poslal. nech sa dari
Odpovedať
@jankazb Dakujeme za tip, na 90% uz to vyzera na identicke riesenie
Odpovedať
@jankazb vyzera to super ;-) aj ja uvazujem nad niecim takym. Mate ich niecim zatazene na spodku ked su zvesene? Nelieta to velmi ked pofukuje vietor? Su lepsie priehladne alebo nepriehladne zavesy proti priamemu slnku. Dakujem za rady :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jeyka nie sú zaťažené, ja ich mám stále vyviazane. Priameho slnko keď je najväčšie sedime na terase, tam je slnko iba dopoludnia ;)
Odpovedať
@jankazb krasne, tiez uvazujem nad niecim takymto .
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb dobrý den, môžem sa spýtať, ktoré závesy ste kupovala v Ikei? ja som pozeral tuším Vivan,alebo tak nejako sa volajú,len sa mi zdá,že by cez ne prechádzalo slnko a nám na terasu strašne pripeká.dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrea77 určite nie sú Vivan,také mam v spalni a tie sú tenšie. Tieto som kupovala viac rokov do zadu,sú také ako by ľanové. Nepamätám už názov, stali okolo17€... Fakt neviem. Ale ja ich nezatahujem, keď veľmi pečie mame terasu kde už okolo obeda je tieň a prijemne :)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrea77 nasla som v starých diskusiach ;), sú to Lenda závesy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jankazb dakujem velmi pekne :-)
Odpovedať
Keďže sa špecializujeme na tienenie, tak z našej ponuky môžeme odporúčať buď exteriérové rolety, alebo screenové fasádne markízy, ktoré môžu byť buď vedené lankom alebo vo vodiacich lištách. Žalúzie sú určené do ostenia a pri montáži do otvoreného priestoru hrozí ich podfuknutie a znehodnotenie. Samozrejme profesionálne tieniace systémy nie sú v porovnaní s domáckym riešením lacná záležitosť. Sú však stavané na dlhšiu životnosť a poskytujú vyšší komfort ovládania.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@jankazb taky jsem si koupila závěsy do pergoly,ale právě potřebuju vyřeřit,jak to udělat když fouká vítr,aby nelítaly. Závěsy jsem pořídila kvůli dešti. Nemáte nějaký nápad? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kjanis ja ich mám stále zviazané :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte je tomu už rok vyriešil niekto aby mu tie závesy nelietali? Aj my potrebujeme tienenie na terasu najvhodnejšie by boli screen ale tá cena... nehrozí.. a takýto záves by bol fajn len čo ten vietor..
Odpovedať
Profilova fotka
@michala11111 my sme toto riesili v altanku este v starom dome. Kupila som bambusove zasteny, chlap na uzsie strany pripevnil listu s kovovymi "okami", zavesilo sa to na haciky. Tym ze tam bola lista aj dolu tak to velmi nelietalo, ale v pripade potreby sa to dalo hacikmi uchytit aj tam. Ked nebolo treba tienit bambus sa zroloval a hotovo. Je pravda ze tie zasteny nie su az take trvacne, ale je to velmi lacne a efektivne riesenie, tym.ze sme to vzdy rolovali a nenechali napospas dazdu a vetru vydrzalo to v pohode niekolko rokov.
Odpovedať
@jankazb mozem sa opytat na tvoje zavesy Krcia sa moc ? Lebo lan je krcivy material.
Odpovedať
Profilova fotka
@tina1979 vies co? Neriesim. Ani po prani ich nezehlim, len uhladim rukou... Je to v altane, nie som otrokom 😉. A pacia sa kazdemu.
Odpovedať
no u nas to tiez Ikea isti :-D My sme najprv kupili altanok u nich za nejakych 100 ecok a teraz, ked uz mame pergolu, tak som tie bocne zavesy z toho altanku pouzila na pergolu.. Je fakt, ze ked fuka, tak povievaju, ale akosi nam to nevadi.. :-) A vydrzia aj dazd, aj sa oprat daju, super su.. Aj hornu plachtu mame zosite dve ikeacke plachty, vyslo nas to cca 60 ecok.. Oproti tym 4 cifernym sumam, co chcu firmy za tie clony je to fakt neocenitelne a sluzi rovnako.. Spekulovali sme aj nad zatahovacim mechanizmom, ale zatial ju ked prsi len skvacime z polky, nech voda nestoji.. Asi to tak aj ostane, bo nie je to nic tragicke ju rucne zvesit..
Odpovedať
Ja som si dala doviezt specialne metraz exterierovu z francuzska...a usila sama.Zatial drzia dva roky a su ako nove,no a su v altanku aj cez zimu.Co sa tyka vetra kupili sme metraz-ocka ocelove specialne na zatazenie zaclon ale nema to efekt,je to lahke aj s tym a ked sa oprie vietor dviha ich,este som rozmyslala nasit na rohy ocka a muz by dal do dlazby hacik .....ale bojim sa ze ked sa oprie vietor tak dotrha aj zavesy...
Odpovedať
Profilova fotka
@ondrejmiz u Vás na tom Vašom prístrešku by som asi išiel do niečoho takéhoto: https://www.google.sk/search?biw=1390... Na lanko - na odhŕňanie.... Mne sa tie biele záclony akosi k Tvojmu domu a altánku nehodia...
Odpovedať
Profilova fotka
@kvalitnetienenie https://www.municak.sk/maskovacie-dop...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@jankazb ahoj, prosim Vas, tiez ideme davat zavesy z IKEY na terasovy altanok. Len mame jeden problem. Obidve strany mame dlzku 3.8m. Kde ste zohnali taky dlhu tyc? Vydrzi tie poveternostne vyplyvy ta tyc? Zimu, dazd..... samozrejme ze zavedy dame na jesen dole. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@eri11 kamarat to tak ma a daval si robit tyc na mieru, drevenu. A ma ju tam aj pocas zimy a nemal problem doposial. Tiez klasika zavesy ake im prisli pod ruku, neriesili nejako kvalitu a ucel to plni aj tak ;-)
Odpovedať
@eri11 nabehnes do zeleziarstva (OBI, Horbach, Ferrona, Raven... ) kupis 4metrovu rurku, natries nejakou farbou, vec vybavena na desiatky rokov. Uchytenie je uz vecou sikovnosti a predstavivosti, ale daju sa pouzit aj standardne uchyty na zaclonove tyce, staci dobre vybrat rurku a uchyt
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@jankazb dobrý deň, prosim Vás a je to normálna látka, ktorá sa namočí? Máte ich stále? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@jankazb zavesy na altanok LENDA pozeram Ikea a tam pisu 140x300, v baleni 1 par to znamena ze ten par ma spolu siru 140cm alebo jeden zaves z toho paru a spolu maju 280cm??
Odpovedať
Profilova fotka
@katik5000 každý má 140cm
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?