Ako postaviť zastrešenie terasy?

Dobry den, mam terasu 3.5x4.5m, povodne som nemal v plane ju zastresit ale prehovorili ma 🙂 skladba je DTcka 2 rady, zelezo, karisiete, vrchna doska 10cm beton. V zemi je to asi 40cm. Oslovil som chlapika co mi robil strechu ze dame patky, drevenne hranoly a na tom drevenna konstrukcia strechy. Lenze on povedal ze take sa v silnom vetre hybu. Ze to mam vymurovat. Tak ma napadlo ze len rohoch postavim stlpy z DT 30x30, na jednej strane 2.2m, na druhej 2.5m. Neprasknu po tou vahou tie rohy? Ma to niekto takto urobene? Ako sa to sprava? Dakujem za odpovede
Odpovedať
Naco 30x30 stlpy ? aj tensie budu stacit. Ja mam terasu vo vyske 2,5m na 5 stlpikoch 30x30 a drzi to 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
to je tak, keď stavbu navrhuje amatér. Ušetríte na projekte 100€ a zaplatíte na robote 300,-€ Už ten styrodur vyráža dych a to ho bude treba zasieťkovať a omietnuť a to každý tretí rok
Odpovedať
Nechapem naco to kazdy betonuje ked sa to da lahko urobit zo zamkovej no to je uz jedno stacia ti tenke stlpy z dt alebo aj drevenne dobre uchytene
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado1992 ako to urobis zo zamkovky bez betonu v takej vyske voci terenu. @vlado0991 netreba stlpy z dt mozu byt aj hranoly s dobrym zavetrenim sa to nebude hybat iba ak tak minimalne ved aj strecha na dome sa pohne pri vetre. A zalezi aj na tom cim zastresis lebo aj nabity tatransky profil zhora na krokvy slusne vystuzi. Ja ma 7x3.5 na 6ks stojkach bez zavetrenia a nepohla sa ani o vlas a ani Petra stym nehla.
Odpovedať
@vlado1992 vychod z domu bol 60cm nad terenom, preto som to betonoval, len som zistil ze je to moc vysoko a susedovi vidim a do kuchyne, tak som to prisposobil...2 schody na terasu, a 2 z terasy do zahrady. Styrodur mi sluzil ako debnenie pre dosku terasy..zasietkujem to a pojde na to obklad
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ahoj stojky si kotvil do betonu? ci sroboval na podklad? dik nemas foto? ahoj
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius na take patky so zavitovou tycou.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr a pod tou dlazbou je ta patka vybetonovana do akej hlbky cca? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius nie .... je to platna si zavitovou tycou cca 24mm priemer a kotvena do zeme 4x kotva do betonu
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr aha cize cela terasa je betonova platna a na vrchu dlazba chapem
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius ano a tie platne so zvitovkou predavaju v stavebninach.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr jasne tie platne poznam, aj vselijake ine druhy uchytenia, len mi nedoslo ze mas celu terasu jeden beton :-) som myslela na patky, ze si robil osobitne pod tie stojky :-D dik cau
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?