Ako ovplyvní spád na pozemku projekt domu?

Ahojte. Lameme si hlavu nad tymto nacrtom. Ide o pozemok tesne pri ceste a nasledne vyspadovanie pozemku, zahrady, terasy a parkovania. Jedine co mame dane jevyska terasy, ktora sa odvija od interieru. Ta je 45cm nad terenom chodniku, resp. pristupu na pozemok. Kedze parkovanie nemoze mat obzvlast prudky nabeh (pre komfort parkovania), a schod uz vobec nie, tak je to mierne obmedzujuce ako vyspadovat chodnicek (a nasledne travnik vedla) medzi parkovanim a terasou. Uvazujem, ze parkovanie vyspadujem o 1%,i ked navody na zamkovu dlazbu odporucaju az 2,5%. To sa mi ale osobne velmi nezda, pretoze by som sa obaval nepohdlia pri chodzi, resp parkovani a nutnosti zatahovat rucnu/zaradovat rychlost. Mam taky spad v sprche a very smyka sa, chapem ze zamkova ma inu strukturu a tym padom sa smykat nebude, no ci nebude citit to prevysenie (kontrola oleju a podobne). Akobude vyzerat fasada pri takom sklone terenu a podobne. Nieco som vypotil, no neviem sa velmi pohnut s tym. Tak mi to mota hlavu, ze potrebujem cudziu pomoc 🙂 Dakujem
Odpovedať
Samozrejme zabudol som tam dat nejaky mierku,dom je 10x13 (vyska sirka), 6metrov na juznej strane a 5 metrov medzi parkovanim a bazenom, tam neviem ako by som nahnal 30cm, to je 6% svah
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?