Úprava stien po zárubni a drevenom obklade

Dobry den, vie mi niekto poradit ako opravit steny po zarubni (vlavo na fotke) a po drevenom obklade (vpravo na fotke). Obluk tam byt nemusi, proste co najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie, aby sa mohlo zacat malovat a prenajat. Postup ako pre debila v bodoch s konkretnym matrialom na nakup by mi velmi pomohol. Dopredu dakujem.
Odpovedať
Rohove listy so sietkou, lepidlo, bud zapucovat(mpi25, feinputz)alebo natiahnut nejaku hladku stierku na to prebrusit a moze sa malovat, neviem ako je spraveny ten obluk, lahsie by bolo kebyze mate obycajny otvor,
Odpovedať
@hdanielh ten obluk pojde dole, malo by to ist celkom lahko.. To co ste napisali znie jednoducho, pomaly ako by to uz bolo 🙂 ale ja budem potrebovat asi podrobnejsi postup.. Napr. ked sa pozrem na ten otvor vlavo, trci tam tyc a miestami su tam 4cm prerusenia materialu.. Ako to a cim zarovnat aby som tam vobec tie rohovky mohol umiestnit?
Odpovedať
Profilova fotka
@kahoo najjednoduchsi sposob podla mna: Tyc odrezat ... zhodit obluk... vyriesit dlzku kabla ( dole ho prevrtat cez stenu ak bude kratky) Namerat hrubku stien a podla toho narezat styrodur 2cm hruby a ten nalepit na hrany stien na penu (thermokleber drzi vyborne) zacat lepit zospodu vzdy jeden pas na kazdu stranu a po cca hodke dvoch namerat druhy pas ktory skratis o hrubku horneho styroduru .. nalepis bocne a vlozis horny.. das penu na horny ... skontolujes rovinu a pockas zasa hodku dve. Dopenis fugy po vytvrdnuti orezes penu. Na kleber osadis rohovniky a na styrodur sietku a pri troche sikovnosti vies zatiahnut aj steny a aj hranu zarubne na 1x. A nakoniec podla stien omietku a po vyzreti malujes. Vela stastia 🙂
Odpovedať
@wolodymyr ste strasne zlati obaja ako sa mi to snazite vysvetlit, ale rozumel som po ten kabel 🙂) Ako myslis zavrtat do steny, ak bude kratky, co aj asi bude? Dalej tou penou myslis stale ten termo kleber? Hrany, hlavne na diere vlavo su dost kostrbate, netreba pred lepenim nejak upravit? Preco sa ma zacinat od spodu? Zatiahnut znamena co a cim? Ak to nepojde hladko, co vsetko sa mi moze pritrafit, na co davat pozor?
Odpovedať
Lepšie budeš mať, keď si zavoláš nejakého murara alebo šikovnejšie ho suseda, a ten ti to spraví 😄
Odpovedať
@goodevil dakujem za radu, keby som ale chcel ist tymto smerom, nepisem sem vsakze? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kahoo Ano stale termokleber Stenu upravit len tak ze co sa trusi povysavat a navlhcit Ten kabel ti ide po obluku co je kratsia trasa ako ked spravis hranaty otvor a zaroven ti ide cez druhu zarubnu do miestnosti a tak dolu v rohu miestnosti vyvrtas dieru a kabel prestrcis ziskas dlzku obkluky cez zarubnu. Zacinat odspodu lebo gravitacia Takze postup co som ti pisal plati Zatiahnut mozes klebrom ale zalezi ake su steny ci omietka stierka takze final tym co je na stene. Ak to podla tohto nedas tak treba zbohatnut a dat si to spravit 😉
Odpovedať
@wolodymyr zbohatnem ked sa naucim co som nevedel 😉 Ok a ako zistim co je na stene, ci omietka alebo stierka..
Odpovedať
Profilova fotka
@kahoo omietka je drsna stierka je hladka.
Odpovedať
@wolodymyr ok, dakujem
Odpovedať
@kahoo Chod do krčmy a niekoho si tam najdeš a ten ti to ukaže.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?