Správne nanesený penetračný náter na sadrové omietky

Ahojte, chcem sa opýtať ako má vyzerať správne nanesený penetračný náter na sádrové omietky. Maliari nám naniesli penetračný náter (neriedil sa vodou, nanášal sa valcom-teda tak ako sa má) a vznikli stekance po stenách. Niektoré sú úplne hladké, že sú viditeľné len pod svetlom a niektoré sú také, že vznikli kvapky na stenách z tých stekancov. Je to v poriadku? Maliari to špachtľou odlupli a idú striekať farbu? Všade som sa dočítala, že stekance nemajú vznikať, že to treba poriadne valček spraviť, ale podľa našich maliarov to nie je vždy možné a stekance zakryje farba. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem
Odpovedať
Farbu idu striekat a penetrak valcovali???
Odpovedať
@zefe ano presne, penetrak valcovali a farbu idu 2 vrstvy striekat....penetrak nechali jeden den odstat
Odpovedať
Zaujimavy postup. Ked sa strieka, tak aj penetrak. Nie su potom stekance (ak ten clovek vie striekat).
Odpovedať
@88kvietocek88 tak to boli nejaký menej zručný majstri, keď vám vznikli stekance. My keď sme valcom nanášali penetrák, tak manžel išiel valcom s penetrákom a ja za ním suchým aby som tie stekance poutierala.
Odpovedať
ak sa nemýlim nad stekancami z penetráku sa netreba vzrušovať, dobrá farba vo dvoch vrstvách ich spoľahlivo prekryje 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Pokial su stekance s kvapkami = vystupene, tak urcite neprekryje. Povedzme, ze ich oskrabu...zalezi ako - na sadrovej omietke po striekani vidiet kazdu nedokonalost. Nad stekancami sa vzrusovat treba, napr. valcovat stekance penetraku na sadrovej omietke je na maslu...staci si najst nejake temy tu uz vytvorene. A tiez nie je penetrak ako penetrak.
Odpovedať
Ahojte, tak takýto je výsledok....na samotnom penetráku je napísané a aj výrobca to tak odporúča, že penetrák sa má valcovať, určite nie striekať....ak striekať, tak hneď za tým kto strieka musí ísť osoba, ktorá to valčekuje....stekance nie je vobec vidiet, comu sa sama cudujem, lebo aj podla inych diskusii tu na modrej streche pisali vsetci, ze stekance je vidiet a su este aj zvyraznene...oni tie kvapky nie ze oskrabali, ale tak odlupli akoby a na omietke nebolo vidiet ziadne poskodenie...uz po prvej vrstve bolo vsetko dokonale prekryte a nebolo vidiet ziadne stekance....takze nastastie to dobre dopadlo 🙂
Odpovedať
@zefe no ja poznám len penetráky tak riedkej konzistencie, že je to ako voda, to ti na omietke a zvlášť sadrovej len ťažko zanechá kvapôčkové vystúpené stekance 🙂 Hustejší penetrák akoby farba či krém ktorý by sa dával na steny som fakt ešte nevidel 🙂 preto moje začudovanie 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?