Premaľovanie umyvatelnej farby

11. júl 201940

Ahojte chcem sa informovať.
V byte čo sme kúpili sú natreté steny s umyvatelnou farbou. Aký postup resp. ako najlepšie tuto farbu premalovat. Je treba to ocuchat trosku alebo stačí to natrieť penetrákom a následne omalovat farbou akou chceme?
Ďakujem pekne za rady.

 • preco nenatriete umyvatelnou farbou? Cenovy rozdiel medzi klasikou a umyvatelnymi nie je taky velky aby to stalo za tolke strapacie s neistym výsledkom. Staci staru farbu pretriet vlhkou handrou a mozes naierat...

 • @tomass01  akou chcete, ale umyvatelnou.

 • a na penetrák zabudnite. Umývatelná stena nie je savá, takže by ste si urobili nepriepustný film, a potom by sa Vám farba šmýkala, a nekryla by dobre. Len steny od mastnoty utrite vlhkou handrou, hlavne okolo vypínačov pri dverách. Nechajte uschnúť, a môžete maľovať. Umývateľnou - možno vám bude stačiť jedna vrstva. Farbu nerieďte. Hlavne nemaľujte pri vysokej teplote stien a vzduchu. Nevetrajte počas práce. Valčeky si kúpte aj veľký aj malý z rovnakého materiálu. Nie vestan.

 • tiež sme tak maľovali a nepenetrovali sme nič. Len sme stenu tak povediac poutierali a šli sme maľovať. Navyše nám vystačila len jedna vrstva, čo bolo fajn

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Bytča
  DEKORIA
  Poprad
  Textílie na mieru priamo cez e-shop. Zariaďte si celý domov pohodlne od počítača, za skvelé ceny!Závesy a rímske rolety na mieru.
  Kreatívna tvorba nápisov a dekorácií.
  Výroba: pečiatky, reklamné logá, drevené výrobky.
  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov