Pleseň na stenách- ktorý produkt je najúčinnejší-aký ste použili vy.

Ahojte, Po výmene starých drevených okien za 3sklo nastavajú problémy s plesňou. Mám pleseň na stenách a potreboval by som poradiť od niekoho , kto mal podobný problém a ako ho riešil. Idem navlhčiť steny a so škrabkou s vymeniteľnými čepieľkami odstrániť staré farby zo stien. Vedel by mi niekto poradiť aká škrabka je na to najlepšia, poprípade poslať link ? Mám predtým nastriekať stenu , tam kde je pleseň s nejakým prostriedkom proti plesni? napr. Savo alebo od Jub: algicide plus ? ak áno aký prípravok by ste použili? čo sa vám osvedčilo? Po odstránení starých farieb budem steny natierať penetračným náterom. aký penetračný náter by ste odporúčali? nejaká fungicídna penetrácia, či? Na maľovanie stien by som chcel použiť farbu: JUPOL Bio vápenná vnútorná farba alebo Jupol Citro-Vnútorná farba s účinnou ochranou filmu proti plesni a pridať do niektorých z týchto farieb aj Jubocid-Prostriedok na prevenciu proti plesni na stenách. Použil niekto tieto prostriedky od firmy JUB, a osvedčili sa mu proti plesni ? Alebo akú farbu by ste odporúčali z vlastnej skúsenosti aby bola čo najviac paropriepustná a aby mala nízky obsah prchavých organických zlúčenín. Ďakujem pekne za váš čas a vaše rady.
Odpovedať
Riesis dosledky, nie priciny!
Odpovedať
@cukrik25 zateplit ,izolacia dole hore.to mi uz povedalo vela ludi.totial musim podla financii
Odpovedať
Esteticky vyriesis cierne steny, ale v zime to mas zas to iste, lebo sanujes dosledok, neodstranujes pricinu. Treba odstranit pricinu. Cize znizit relativnu vlhkost v interieri, ci uz kurenim na vyssie teploty alebo kupit elektricky odvlhcovac a tahat vodu zo vzduchu nim. No a kym sa vlhkost z murov neodpari (pocitajme s tym, ze mas suchy dom a ide len o skondenzovanu vlhkost na studenych stanach) tak odporucam za nabytkom nechat odvetravaciu medzeru. Ked mas vlhke steny zo vzlinania vody zo zakladov alebo zateka ti cez strechu, tak aj ten odvlhcovac je len zaplata, nie riesenie Doplnim, ze odvlhcovat elektricky, dostatocne vykonny, nie ceresity a podobne nezmysly z drogerie, tie su akurat tak na dve veci...
Odpovedať
@zita19 dakujem za rady . dajme tomu ze vsetko je odstranene a mam plesen na stenach. ako by si postupovala podla toho co som pisal?myslim na odstranenie plesni , penetrak ,farba, ake produkty by si dala ty ?
Odpovedať
@mesiac1 oskrabala staré nátery, vyrovnala steny a natrela, asi farbou so striebornými školami pre elimináciu plesni. Penetrak uzatvára stenu, teda aj vlhkosť v nej
Odpovedať
@zita19 tj aka farba so striebornými školami pre elimináciu plesni ? mas nejaky link? dik
Odpovedať
@mesiac1 buď vápno alebo primalex proti plesniam. To pomôže na krátku dobu. Po čase pretrieť. Následne sa zamerať na príčinu problému - nedostatočná izolácia (ktorá spôsobuje chladné steny na ktorých sa zráža teplý vzduch z interiéru, čo spôsobuje vlhkosť a následne plesne)
Odpovedať
@mesiac1 striebotne soli, mobil si prepisal. Napriklad tato, ale je ich na trhu viac https://protiplesni-ansilver.webnode....
Odpovedať
@igor256 napr. takuto farbu? https://interierove-farby.heureka.sk/... a pod nu dat nejaky paropriepustny penetrak, ci? dakujem
Odpovedať
@zita19 dakujem a pod tu farbu dat aj nejaky penetracny nater a predtym to osetrit nejakym prostriedkom proti plecni, ci?
Odpovedať
@mesiac1 vsetko mas v navode k farbe, presny postup, tym sa riad. A co mas s tym penetrakom? To nie je ziadny zazrak, ktory zabrani plesni na stene. Ten sluzi iba a len na zjednotenie podkladu a upravu nasiakavosti. Vytvara polymerovy film na podklade. Pouziva sa hlavne pri velmi nasiakavych podkladoch alebo pri podkladoch, kde sa oddeluju vrstvy alebo farby na stene nedrzi. Ty sa chystas dat dole vsetky vrstvy farieb az na holu omietku. Nastiekaj to nejakm pripravkom na baze striebra a potom natri protiplesnovou farbou
Odpovedať
s tymto si pomoz ked budes farby davat dole (a citaj navody) https://www.colorcompany.sk/sk/produk... https://www.colorcompany.sk/sk/produk...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 nejaky penetrak, ktory bude paropriepustny pre toto.penetrak som nedaval pred malovanim nikdy ale asi budem musiet . pozri foto
Odpovedať
@mesiac1 https://www.obi.sk/biele-farby-na-ste... ja som použil túto. A na penetráku z pohľadu plesní podľa mňa nezáleží. Je jedno, či je paropriepustny alebo nie, lebo ty nemáš vlhký múr ale na múre vzniká vlhkosť z rozdielu teplôt ako som popísal predtým.
Odpovedať
To, ze to nastriekas nejakou chemikaliou ti pomoze na istu dobu, treba riesit pricinu tych plesni nie nasledok. lebo takto budes kupovat len zbytocne samu chemiu a striekart to tam kazdu chvilu, co nie je zrovna zdraviu prospesne
Odpovedať
Len je možné, že nebude už pleseň vidieť, ale že cítiť to bude? Čo v takom prípade?
Odpovedať
Profilova fotka
Žiaden z tých produktov nie je účinný 100% vždy tam tá pleseňä bude :/ My sme dávali nátery, savo. No museli sme to riešiť s firmou lebo pleseň sme síce nevideli no cítiť ju bolo parádne
Odpovedať
Esteticky to vyriesis savon proti plesniam, no najdi pricinu, lebo savo nie je riesenie ani protiplesnove natery, vzdy je to len na urcitu dobu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?