Malovanie striekanim

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim. Chcem sa spytat tych co malovali striekanim v akom pomere ste riedili farbu? Skusal som striekat primalex polar no aj pri 20% zriedeni vodou sa mi upchava bud tryska alebo sitko. Dakujem za kazdu skusenost.
Odpovedať
On strieka uzasne, s lahkostou a rychlo akurat sa upchava tryskaa filter, no zajtra pojdem kupit ten dulux co bol viackrat spominany a uvidim ci problem vo farbe alebo vo mne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ako som pisal vyssie mas tam len jeden filter a ten je v pistoli ,a primalex je strasne blato,ktore ti zapchava rychlo filter alebo upcha trysku,skoda ze uz pri nasavani nieje filter a potom ako pri Gracu este pri regulacii tlaku,pri jednom dome sa vytrapis ale pre viac projektov skoda penez,aby som si zral nervy s cistenim,dulux by ti mal ist v pohode,daj potom vediet ako si dopadol
Odpovedať
@majsterslovenska1 je tam aj sitko pri nasavani ale to ako nejaky vyrazny filter neberiem
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy no ako si dopadol?
Odpovedať
@majsterslovenska1 super, kupil som nakoniec Het Klasik a ten ide jak pila, akurat som vratil primalex takze o starost menej. Buduci vikend chcem malovat steny omietnute s Kerzapetom, je potrebne ich penetrovat? Niekde sa mi mari ze @majkoj spominal ze on nepenetroval.
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy tato diskusia 11. jún o 20:00 majkoj @codyy bez riedenia som neskusal, penetrak som mal nejaky od den braven. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy nemusis penetrovat ,budes mat trochu vyssiu spotrebu bude ti viac sat farbu.pokial to bude biela farba nieje problem.pokial tam bude farebny odtien nechaj vyzriet omietku aspon dva tyzdne ,kvôli tomu ze je to vapenocementova omietka,vapno zvykne vyzrat pigment farby su flaky musi prestat vapno reagovat,.
Odpovedať
@majsterslovenska1 Uz je 5 mesiacov vyzreta tak snad bude stacit :) , pre istotu uz mam aj vacsiu trysku, tak aspon vyskusam rozdiel. @majkoj skor som myslel tuto diskusiu ale aj tak som zle pamatal :-) http://www.modrastrecha.sk/forum/plaf...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@ultra po tvojej skusenosti aj v inej teme som Bosch 5000 kupil,mal trochu strach ale to je ine malovanie ako stetec alebo valcek. Kedze uz mame dost vrstiev na valcek sa mi poslednykrat malovania olepovala stara farba.S pistolou ziadny problem,pekne na prvy krat som zmenil aj farbu aj netrebalo nic domalovavat ako stetcom/valcekom. Pistol je super,ani som nesiel na plný vkon,len na č.4. Je vyssia spotreba farby ale stoji to za to nenadavat pri tom.Napr. moja hrôza su stropy a tu som mal 20m2 vystriekané za 5min. a to neprehanam. Aj steny idu fajn,je dobre,ze tryska sa da nastavit zvisle a vodorovne striekanie a podla potreby si ju clovek prisposobuje.Je ale naozaj pravda,že vsetko nutne pozakryvat poctivejsie ako u valcekovania,co casovo zabera dost prace,no samostatne malovanie je potom parada a to som odporca malovania.Valcekom by som musel pretierat napr.bezovu farbu smotanovou minimalne 2x.Je treba pri nastriekanom strope pouzit karton na zakrytie,aby farba nesla aj na biely strop a potom domalovat,ale tych 10cm sa da a prave ten kusok trebalo pretierat stetcom 2-3x kym splynula farba s farbou od pistole.A pri lepsom zadivani vidno tahy stetcom,u pistole nic. Praca s pistolou je ako zabavka,ze clovek sa trochu aj tesi na dalsiu izbu,co pri klasike bolo opacne. Stropy som maloval vapnom a steny Jupolom.Ziadne pluvance,pistol strieka plynule aj hustejsiu farbu a netrebalo pomaly ani rebrik,ako si hovoril aj strop zo zeme v pohode. Po 3 tyzdnoch malovania pokoj na 5 rokov,snad to nepopraska a neoleti :-D Dik za tvoju recenziu.
Odpovedať
@hora111 som rad ze som pomohol. Nakup striekacej pistole som realizoval prave preto ze na starej omietke sa mi pri valci "lupala" dole.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@majsterslovenska1 mozem potvrdit kazdu polhodinu cistim nikdy viac primalex viac foto filter z pistole po polhodke
Odpovedať
Chcem sa opýtať, aký priemer trysky zvoliť pri striekacej pištoli? 1,4 alebo 1,7 mm? Farbu chcem použiť Dulux ACRYL matt. Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak isto je rozdiel striekat hobby pistolou alebo nejakym profi strojom znacky graco, my striekame s graco strojom a spokojnosť, naposledy co sa mi upchal takto filter bol od farby dulux super matt plus, striekali sme cca 700 m², v tychto strojoch su 2 filtry jeden na vacsie necistoty a druhy na miniaturne necistoty
Odpovedať
@hdanielh ďakujem za radu. Akú značku farby preferujete? Ja som amatér, ktorý si chce doma vymaľovať dom takýmto spôsobom. Viem, že farbu musím riešiť v pomere 90 ku 10. Pneumatickú pištoľ mám obyčajnú za 50 eur.
Odpovedať
Neviem ci to pojde pekne nanasat pneumatickou pistolou, na kompresor mate na mysli? Vacsinou malujeme farbou jupol classic, pripadne finkolora essencial, alebo kedtak umyvatelnu bud od jubu Jupol Gold alebo od caparolu, kedtak si pozicajte na nastriekanie na vikend profi stroj, oplati sa to alebo si to dajte niekomu vymalovat, len treba pocitat s tym, ze vsetko treba dokonale zakryť
Odpovedať
@hdanielh áno, prv som chcel pneumatickou pištoľou na kompresor, ale upustil som z toho. Rozhodujem sa nad kúpou hore spomínaného zariadenia od Bosch alebo lacnejšej alternatívy v podobe Einhell Systém pre nástrek farieb TC-SY 700 S.
Odpovedať
Skor by som isiel do boshu a vyskusal farbu jupol classic, treba porisdne zriedit A skusat co to bude rkbit na kusku kartonu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim vsetkych 🙂 chcem sa spytat aku mate skusenost so striekanim Dulux ACRYL matt alebo Dulux SUPER matt (pripadne Dulux Vinyl Matt ) s vydatnostou, kedze deklaruju 14-17m2/ liter, ci to je realne dosiahnutelne s Airless alebo ratat viac farby. Ideme striekat novostavbu, vapennocementove omietky (spravene pred 4 mesiacmi), stropy sadrokarton. Davat podkladovy penetracny nastrek?
Odpovedať
Ahojte. Idem striekat HVLP bosch pfs 5000. Chcem sa spytat ci penetrovat alebo nie. A ak ano tak čím? Dake odporúčanie na konkretny penetrak ? A kludne aj farbu. Podla toho co som nasiel tu na streche tak asi kupim dulux. Vsetko pojde na bielo. A striekat budem sadrove omietky a SD strop. Dakujem moc za rady.
Odpovedať
@unripko daj potom vediet ako si dopadol, mam v plane presne to iste aj tou istou "masinou"...ides aj penetrak striekat?
Odpovedať
Určite ano len cakam co mi poradia. Prvu skúsim garáž a potom uvidim čo zvyšok
Odpovedať
ja by som uz tiez chcel skusit malovat striekanim, nemam s tym ziadne skusenosti nechcem uz malovat valcekom, poradte co vsetko budem potrebovat, akou tryskou striekat, naco si dat bacha a tak
Odpovedať
Chlopaci, cakam tiez na dobru radu ale nejak nechodi. Asi to risknem a pojdem podla starsich rad vo fore. Planujem striekat aj penetrak. Uvidime co z toho bude 😂
Odpovedať
Profilova fotka
ja práve striekam s bosch 5000. podrobnosti viem napísať večer.
Odpovedať
treba to nechat na odbornikov a na profi airless stroje v cenach zrovnatelnych z osobnym autom..toto pozicane a obycajne "obi,baumax,hornbach"stroje v cenovej hladine pad eur su len trapenie co s toho vznikne.ja striekam profi strojom.troj izbovy byt za dve doobedia,dva krat farba a penetrak.netreba sa trapit lacnym strojom a venovat sa radsej rodine a frajerkam a nechat to na profikov 🙂 ten vas cas pri tom vam nik nezaplati a nervy v prd.li tiez
Odpovedať
@keno177 potvrdzujem. Za vymaľované novostavby s farbou Het klasik sme dali 1600€ a môžem povedať že neľutujem áno jedno euro. Krásne vyspravene a vybrúsené omietky a farba je tak biela že v kúte človek nedokáže rozoznať štruktúru steny. Je to naozaj neskutočne
Odpovedať
Profilova fotka
@keno177 @spikerhc sorry ,ale ak 3/4 domu si postavím sám,tak hádam nebudem volať profi maliara za 1600bubakov. Zatiaľ mám minuté na farby 500ecok. Ak som sa nepreratal,tak to bude stačiť na celý dom. Mám ušetrených 1100ecok.A je to jedna z prác na stavbe , ktorá ma baví. A výsledok ,ja spokojný a manželka detto. A farby používam Dulux COW
Odpovedať
@igorkoo keby to bolo len o maľovani ok ale je tam toho oveľa viac. Ale veď okej jasne že ak to chcete sami a výsledok sa Vám páči nieje o čom.
Odpovedať
Profilova fotka
@unripko @lub3c @marek_norway Ahojte. Práve striekam steny aj strop s Bosch 5000. Môžem potvrdiť už vyššie spomínané ohľadom tejto mašiny. V pohode sa dajú striekať stropy (v niektorých recenziách píšu, že sa to nedá).Neprská , pekne strieka tú farbu. Len treba trafiť pomer riedenia a potom to ide jedna radosť.Ruka si musí zvyknúť na tú váhu , potom v pohode.Skúšal som aj penetrák striekať, ale aj keď som znížil výkon na minimum aj na pištoly, dávalo to moc penetráku, následne vznikali stekance. To som potom robil s valčekom. Penetrák používam od Duluxu. Spokojnosť. Vyskúšal som aj druhý penetrák od Ceresitu, rozdiel nebol žiadny. Viď foto . Vrchný riadok je bez penetrácie, stredný je 100% Dulux a spodný 50% Ceresit. Skúsil som aj opačne 50Dulux a 100Ceresit. Žiadny rozdiel. Bez penetráku farba zaschla okamžite. Penetrák dávam len preto, že sa prášilo pri brúsení poteru.Teraz dávam 100% Dulux. Farbu na strop používam Dulux Acryl Matt,odporúčam. Na steny používam Dulux Colours of world. Viete si nakúpiť testery za 90centov a vyskušať . Tak zhruba toľko. Pýtajte sa.
Odpovedať
Super som rad ze to s tym ide 🙂 Je mi to jasne ,ze to nebude ako s profi strojom ale ak to bude krajšie ako valčekom budem spoko. Ta pistol stoji 150€ zacnem garazou ked to nepojde len na garazi ušetrím 150€ za profi maliara. A zvysok dám namaľovať keby je to katastrofa. Ale k teme. Skoda toho penetraku tesil som sa ,ze to s tym pôjde všetko. Aspon viem ,ze mam kupit pre istotu valec. Tu na fore som cital niekde ,ze Jukol primer je dobry penetrak na sadrove. Mozno kupim menšie balenia a skusim na garáži ci nepôjde niektory aj striekať. Pripadne ak niekto robi s profi strojom porad nam aky penetrak na sadrose pri striekani a ako riedit. Preco si daval inu na strop a inu na steny ? Ci len kvôli tomu ,ze je pigmentovana ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?