Maľovanie bielej na bielu - nevidím čo som zamaľoval

Zdravím, maľujem biele steny na bielo (trošku iný odtieň) a mám problém s tým, že vynechávam miesta - počas maľovania keď je farba mokrá nevidím, čo som už prekryl a čo ešte nie. Je na toto nejaký maliarsky trik? Používajú pri tom maliari reflektor? Zajtra plánujem vyskúšať čelovku na hlavu, ale možno je na to nejaký iný trik 😄 Ďakujem za prípadné rady.
Odpovedať
Ano, svetlo to vyriesi.
Odpovedať
Ak nechceš čakať, pokiaľ to vyschne, tak svietiť 🙂
Odpovedať
@richardes123 ja som si laserom nastavil ciaru od kraja steny tak cca 1 az 1.5m a vymaloval som tuto cast, potom som laser posunul dalej a takto po castiach celu miestnost, mal som istotu, ze som ziadne miesto nevynechal.
Odpovedať
@epto zaujimavy napad, to by mi asi nebolo napadlo. ja by som bol ten, co namaluje, caka kym uschne a potom nadava, ze ako som mohol byt taky slepy a vynechat tolko miest 😄
Odpovedať
Tak som skusil celovku aj taky slabsi led reflektor a stale to pocas malovania vyzera ok a po uschnuti takto… Mal som to ja nechat na maliara 🙂
Odpovedať
Toto vyzera skor ako keby si lokalne maloval so suchym valcom. Jeden maliar mi raz povedal, ze valec musi pri malovani "mlaskat"
Odpovedať
@richardes123 vyzera ze malujes novu stierku,tak to budes musiet pretriet aj 3x,lebo to ta stierka popije. A nemas velmi riedku farbu?
Odpovedať
@paulus33 hej, niektore miesta akoby prejdem uz s takmer suchym valcom a ostane tam tensia stopa. Pocas malovania to ale vobec nie je viditelne. Aka plocha sa da natriet na jedno namocenie valca 25cm, 12mm vlasy? Lebo na videach na to pretru polsteny, a mne to vyjde tak mozno na 0.5mx0.5m a uz ten valec nekryje… @zuzana838 myslim, ze uz bola raz malovana ale nie som si isty. Kupil som byt. Farbu som neriedil a je aj kvalitna (Relius).
Odpovedať
Profilova fotka
@richardes123 pokiaľ to nieje novostavba s novou omietkou a vymaľované na bielo tak ste mali najprv použiť penetrak. Vyzerá to tak, že stena vám saje farbu. A preto to mate nerovnomerne. Alebo si ten valček moc utierate o mriežku a ostane vám malo farby na ňom. Ja si roky malujem sama a len jediný raz sa mi stalo niečo podobne a to keď som nepoužila penetrak na 1 stenu v starom svokrinom byte, lebo ved som si myslela že nič sa nemôže stať. Ale zozralo mi to 2x viac farby, času aj nervov 😀 Ja keď malujem tak nepoužívam teleskopickú tyč ale valček normálne do ruky a rebrík. Vidím tak presne kde mám viac pritlačiť. Normálne na jedno namočenie by vám malo vyjsť aspoň 1mx0,5m, menej vám to vychádza pretože stena tu farbu nasaje do seba a zle sa tak maľuje. Alebo teda máte malo farby na valčeku. Teraz už keď ste to takto vymaľovali, ostáva vám to urobiť ešte raz a trošku si zrieďte farbu. Podľa návodu.
Odpovedať
Cim kvalitnejsi valec tym vacsia plocha, treba vyskusat. A moze byt problem aj nerovnomerna savost steny, aj ked tu by som to tipoval na to prve...
Odpovedať
Vyzerá to ako zle zašúchaná vápenocementová omietka. Ak je to nové,určite napenetrovať.Kedysi sa pačokovalo vápenným mliekom,ale už sa to pod disperzné farby nedoporučuje kvôli zásaditosti vápna.Tak sa penetruje.Ja osobne pridávam do penetry aj farbu.Na tento druh omietky treba aspoň 3 nátery,pretože je veľmi savá.A ten nápad zo svetlom je určite fajn
Odpovedať
@paulus33 Valcek som mal polyamidovy 12mm vlas, rotagold... Podla mna celkom kvalitny. Skor v technike bude problem 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@richardes123 nevadi, to dotrenujes a nabuduce budes vediet 😉
Odpovedať
@richardes123 radsej viac farby ako menej, samozrejme zas tak aby nestekalo. Polku steny mozno v teleshopingu na sadrokarton. Mozno ked budes davat viac farby a valcek bude viac napity tak neskor das aj viac ale ja som tiez daval mozno 4 pasy na namocenie. Pri malovani sa neoplati setrit na farbe. Penetroval si to?
Odpovedať
Profilova fotka
S bielou na bielu je to fakt makačka. Ono svetlo je podľa mňa základ, no aj s tým sa niekedy podarií nejaké to miesto vynechať
Odpovedať
my sme prekryvali bledomodru a to tiez nebolo prave najjednoduchsie. ked to bolo mokre, tiez sa to nedalo moc rozoznat.
Odpovedať
zaloz si okuliare------.omalovane je mokre
Odpovedať
@vrajmantak heh ako tiez som tomu nepochopila, ved podla toho rozoznas, co si omaloval a co vlastne este nie
Odpovedať
Profilova fotka
@sandria no len s penetrakom opatrne. To som si myslel, ked znamy byt maloval, ze ved to sa natrie penetrakom a pohoda potom sa namaluje. Ale normalne na steny sa mu podarilo nejako frknut a teda potom po stenach pozostavali take flaky, akoby stekance. Tak s tym opatrne ked sa robi.
Odpovedať
Inak mne sa lepsie maluje s maliarskou stietkou ako s valcekom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?