Klasicka malovka alebo airless metoda

Dobry den, chcel by som sa opytat na vnutornu malovku novostavby. Mame sadrove omietky a neviem ci vymalovat klasicky alebo airless metodou. Bol som pre airless metodu, ale sadrokartonosti mi zase povedali, aby som nemaloval touto metodou, ale klasicky. Vedeli mi odporucit na zaklade skusenosti? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@filipovic urcite airless… ja som si maloval sam el. airless pistolou za 150€ a parada. A dnes som domalovaval strop v kupelni valcekom a je to neporovnatelne aj co sa tyka kvality aj namahy
Odpovedať
@muska414 preco potom odhovaraju od airless? Lebo tam nie je velka vrstva farby?
Odpovedať
Profilova fotka
@filipovic no ak nema airless tak ta odhovara lebo nebude mat zakazku 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@muska414 tak sadrokartónisti nebudú mať určite takú mašinku😁. @filipovic budeš to robiť ty? tak určite airless,oblepiť okná je určite príjemnejšia robota ako behať s valčekom po strope ,stene a na koniec aj tak musíš poumývať okná. A pri striekaní ti hrozí menšie riziko flakov ako pri valčeku . Alebo si zaplať profi maliara a nech to robí ako chce, koniec koncov on bude zodpovedný za finálnu kvalitu.🙂
Odpovedať
@filipovic mna na airless nahovoril prave sadrokartonista a dobre som urobil ze som ho posluchol, sadrose vyzeraju excelentne. Taky vysledok by som valcekom v zivote nedosiahol. Ani cena nebola zavratna, tri roky dozadu nejake 2,50 eura za stvorec nebolo o com 🙂
Odpovedať
@robo91 kolko vrstiev sa potom dava? normalne ako keby sa klasicky malovalo?
Odpovedať
@zavana robi sa to krizovym nastrekom v jednej vrstve. Lepsie by ti to vysvetlil maliar, ja som sa len prizeral. Asi to chce gryf, typek to striekal za cerstva v dvoch smeroch, kolmo na seba. Len doplnim, ze pri striekanej farbe fakt dbajte na co najlepsie zakrytie okien, dveri, podlahy, lebo potom to vsetko umyvat je morda.
Odpovedať
@robo91 aha, takze nie tak, ze da sa jedna vrstva, pocka sa kym to uschne a potom druha. rozumiem, ako to myslis. no ved to, ze to upratovanie potom je asi ta najhorsia cast, heh.
Odpovedať
U nasich chceme trochu porobit zmeny/ vynovit, tak uvazujeme, ze by sme si zapozicali pistol na striekanie. Hlavne aby to bolo rychlejsie hotove, lebo caka nas toho pomerne dost.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?