Jupol Clasic alebo Primalex polar?

Dobry den, budeme malovat novostavbu domu. Planovala som pouzit Primalex polar koli vysokej belosti a dobrym skusenostiam v minulosti. Maliar ma ale nahovara na Jupol Clasic. Vraj ma tiez vybornu belost /neviem ale nikde najst percentualne vyjadrenie belosti/, ale som trosku nedoverciva. Najma ked vidim ten rozdiel v cene. Mate niekto skusenost s oboma farbami prosim? Viete mi ich porovnat? Farebnost, mnozstvo potrebnych naterov atd. Dakujem
Odpovedať
Mam skusenosti s klasickym primalexom a polarom. klasik vyzera pri polare ako zafajcena stena. Malujem uz iba polarom
Odpovedať
Jupol Classic je porovnatelny s Polarom. Nemate sa coho obavat. Ja malujem len Jupolom.
Odpovedať
Profilova fotka
primalexu sa dlhe roky vyhybam, stal sa z neho smejd. Dobry je napr. Esmal Exclusive, najdes napr. v STAVMATe.
Odpovedať
Tiež sme sa rozhodovali čím vymaľovať novostavbu, v predajni nám poradili ísť od esmal plus, prednami urobili aj test, nabral esmal prstami a hodil ho do primalexu, primalex je oproti esmalu menej biely, cely dom sme vymalovali s esmalom a ta belost ma udivuje
Odpovedať
Jupol Gold.
Odpovedať
Maloval som u svagra Primalexom, nekrylo to absolutne, islo hadam 5 vrstiev. U seba som isiel do Jupolu a vacsinu som maloval len na 2 vrstvy. Biela bude biela, pokial nenatries jednu stenu jednym a druhu druhym, nespoznas rozdiel. Hlavne dodrziavat miesanie ako je urcene vyrobcom, farba ma byt husta…
Odpovedať
jupol (akykolvek - classic, ale na obyvacku som daval gold) ; relius r1 pro - ale to zase maju radi maliari na profi pouzitie ; dulux super matt plus - vyborny pomer cena vykon, tiez maju radi maliari
Odpovedať
V prvom rade si odpovedzte na pár otázok, čo očakávate od farby. Vysokú belosť? Odolnosť? Trvácnosť? Dobrú aplikovateľnosť? Nízku cenu? Kryciu schopnosť - teda výdatnosť, teda nízku spotrebu materiálu? Alebo žltosť bielej farby? Chcete všetko na bielo? Chcete jedným typom farby maľovať všetky miestnosti v novostavbe? Máte vápennocementové omietky, či sádrové, či niekde aj sadrokartón. Alebo aj zelený sadrokartón - teda impregnovaný? Nemôžete chcieť od radcov, aby Vám odpovedali jednoznačne na otázku či je lepšia farba "A" alebo farba "B". (To ako keby ste sa opýtali, či je lepší horský bicykel, alebo trekový. :-) ) Každá farba má nejaké vlastnosti, ktoré je predurčujú na konkrétne použitie. Takže, ak si to rozdelíte, začnite zháňať informácie priamo zo stránok výrobcov farieb. Stiahnite si technické listy - vyčítajte z nich výdatnosť, mernú hustotu, hrúbku filmu, riedenie pri aplikácii na vápennocementové omietky, na sádrové omietky, na sadrokartón. Prepočítajte si cenu cez mernú hmotnosť na rovnaké porovnateľné hodnoty, aby ste neprovnávali cenu cez výdatnosť litrov skrížené s výdatnosťou kilogramov. Nechcem Vás znechutiť, ale odpovede nad týmto príspevkom vás len zneistia. Neviete, k akým základným chybám mohlo dôjsť pri maľovaní, neviete na aký podklad sa farba nanášala, a čím, a pri akej teplote atď...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja od primalexu nechcem ani propagacne pero,obchodnici Vam ho budu ponukať hadajte preco ? Dulux a JUB neudavaju hodnoty belosti . Na vyber je kvantum farieb vy musite zvazit co a ake vlastnisti ocakavate od farby odporucat Vam nebudem ziadnu najčastejšie malujem Jupol clasic,proffesional,gold alebo Dulux clasic white,acryl matt
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Prvu vrstvu mam Jupol Classic (sadrokartonove stropy a steny). Mozem dat druhu a pripadne tretiu vrstvu Jupol GOLD? (majstri zo stavby mi doniesli Jupol Classic ako extra biely ale co som nasiel tak Gold je este belsi plus moznost umyvania...).
Odpovedať
@feds a co tak precitat technicky list?
Odpovedať
@zita19 nebol cas. kyble classic nakupene na stavbe a niekde uz prva vrstva.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@feds na nete si najdes. Zvycajne nebyva problem natriet umyvatelnu farbu na klasiku, niekedy si to pyta penetrak. A to sa pise v technickom liste alebo na etikete. A neotvorene kyble s farbou sa niekde daju vratit a vymenit za inu
Odpovedať
@yeti_team dakujem za obsiahlu odpoved. Prave po zanalyzovani intormacii na webe som sa rozhodla zvazit tieto dve farby. A dokonca som bola i na predajni. Ale jedna vec je vzorka a druha realita. Atd.... A ako uz bolo pisane,niektori vyrobcovia neudavaju hodnoty belosti. @majsterslovenska @marekjahoda @andreus @danculd Dakujem velmi pekne. Developerovi som teda zadala jupol classic a som spokojna. Nieje to sice farba taka intenzivna ziariva ako polarka,ale posobi viac nez uspokojivo. Vyborne krytie ocenim najma pri mojom 20mesacnom drobcovi ked bude treba rozne flaky premalovat. Velmi sa mi paci,ze farba ,,nepusta,, a je oteruvzdorna.
Odpovedať
Profilova fotka
HET klasik premium, podla mňa top. Dobrá cena a svetlejší ako polar.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@robho práve nad ním rozmýšľam. Belosť vyššia (tabuľková) ako polar, cena lepšia. Rozmýšľam, kde je zádrhel. Omietky sú sadrové stierky.
Odpovedať
@bugiy Referencia belosti - MgO alebo BaSO₄
Odpovedať
@yeti_team Ani som nevedel, že sú dve jednotky, v ktorých sa to meria. V tomto prípade majú obe MgO a Polar má 92%, HET 97%.
Odpovedať
@yeti_team Sorry nechal som sa pomýliť. Je to BaSO4 Polar (92%) vs MgO HET klasik premium (97%) a teraz kto je belší? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@bugiy s HET mám vymalovaný celý dom, nič nepresvitá, dobrá manipulácia... Primalex ma naštval že začal riediť farby, už je ako voda a cena ešte vyššia.
Odpovedať
@bugiy zadrhel v cene je v tom že primalex sa snaží stále ťažiť zo značky takže platíš nie za farbu ale značku pritom rovnako dobre vymaľuješ aj inou farbou v rovnakej ak nie lepšej kvalite.... každý výrobca má síce aj low cost verzie ale pokiaľ ideš strednú a vyššiu triedu kvalita je istá a je jedno či kúpiš Remal, Prointerier, Jupol, či HET .... @robho primalex nič nezačal riediť len farby ich vyššieho štandardu dodávajú na priamu aplikáciu alebo s minimálnym riedením ... štandard a plus sú stále husté a veľa sa riedia...
Odpovedať
Tak nakoniec som chcel kúpiť HET, ale nemali také množstvo na sklade a nechcelo sa mi behať po celom meste a zháňať, tak som zobral Primalex Polar a som spokojný. Dokonca to žiari až tak, že sa smejeme, že to treba niečim pretrieť.
Odpovedať
Zdravím chcem sa opýtať môžem premalovať keď mám už na strope farbu typu primalex dať vapennu farbu jupol
Odpovedať
@antonisekx https://www.jub.sk/vnutorne-farby-dek... Ideálna pre podklady na báze vápna a na sanačné omietky, takze asi nie
Odpovedať
@zita19 Zdravím chcem sa ešte opýtať by to popraskalo alebo by sa to odlupovalo už to niekto skúšal
Odpovedať
@antonisekx vapenne farby sa vzdy suchali, Na odstranovanie starych naterov sa pouziva aj velmi zriedene vapenne mlieko. Ci toto prlilne dostatocne k takemu podkladu neviem, ale ja by som to neskusala.
Odpovedať
@zita19 Tak ten jeden strop asi radšej natriem jupolom clasic na ostatné steny dám jupol vapenny náter lebo ostatné steny som oškrabal a dal novú omietku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?