Dulux farba na steny

Ahojte, ideme malovať steny. Čítal som odporúčania na Dulux farbu, ale v ponuke je toho od nich dosť. Ktorá konkrétne z týchto sa odporúča na striekanie sadrových omietok? Budeme ju dávať všade - izby, obývačka , kuchyňa. Hladám kvalitnú farbu do domu. Dulux classic white https://www.farlesk.sk/c/hala-chodba/... DULUX Super Matt https://www.farlesk.sk/c/detska-izba/... Dulux Vinyl Matt https://www.farlesk.sk/c/detska-izba/... Ďakujem pekne :-)
Odpovedať
1
2
a nemaloval si už tak cca 2 mesiace dozadu? či?
Odpovedať
dohladaj si technicke listy, duLux ich ma aj v slovencine volne pristupne na nete. A teraz kkam aj ten obchod ich ma ako pdf-ka
Odpovedať
@peto125 Na sadrove mozes pouzit hociktoru. Zalezi od toho co do toho ches investovat. Ja mam Dulux Super Mat Plus a som spokojny. Pre mna bolo dolezite aby sa dala umyt vodou. Pri tejto sa to da, aj ked na drhnutie to nie je ale bezne znecistenie viem utriet. https://www.modrastrecha.sk/forum/sea...
Odpovedať
@stefanl kúpil som len na skúšku dulux vinyl matt, maloval so mto valcom, otras, flakate a strasne sa otiera. Pod to isiel samozrejme penetrak. Sused teraz striekal sadrove omietky a vsetko pekne na 2x. Chcem to ísť tiež nastriekať a hladám kvalitnú farbu. Keďže tu sa často spomína dulux (len sa nepíše typ...) tak sa pýtam aký je tam rozdiel. Alebo z takého praktického hladiska, odporúča sa dávať do obývačky , chodby... umývatelná a do izieb radšej tá dulux matt? Alebo aké máte skúsenosti? Ktorá sa lepšie udržuje, neotiera, lahko sa premaluje...? Inak Jupol gold vyzerá byť tiež fajn.
Odpovedať
@svetlo1 aký je rozdiel medzi tými umývatelnými a neumývatelnými? (okrem toho že sa dajú trocha umyť samozrejme :-D ) Majú aj nejaké nevýhody oproti neumývatelným? To potom sa neumývatelné ani nemusia vyrábať... :-D či sú háklivejšie na plesne, alebo sa zle premalovávajú alebo ako je to? Ty si sa pre čo rozhodol? Už si aj niečo utieral zo steny, že to pomohlo? dalo sa utrieť? Dával si tú farbu aj do izieb?
Odpovedať
@svetlo1 K tejto čo mám doma na skúšku vinil matt píšu v popise: Náter má výbornú priedušnosť a trvanlivosť. Vysoká umývatelnosť a odolnosť proti oteru. Výdatnosť: až 17 m2/l na hladkom, málo savom povrchu Aplikácia: štetkou, valčekom, striekaním Čistenie: vodou Tak tiež píšu ,že je umývatelná a vysoko odolná. (aj keď sa mi to vôbec, ale vôbec nezdá). Tak aký j tam vôbec rozdiel? Okrem toho, že vinil matt, stojí o 50% viac?
Odpovedať
Odporucam MAXIDIS farbu....umyvatelna,vydatna ako aj cenovo výhodná farba a kryje perfektne
Odpovedať
@peto125 umyvatelne sa nedaju len trocha umyt, tie mozes umyt normalne mokrou handrou, saponátom na spongii a nic sa im nestane. Samozrejme, ze nemozes na to nabehnut wapkou. Co sa tyka rozdielu cen medzi akrylom a vinylom, Tak zakladny material je v iných cenách...
Odpovedať
@peto125 ked si to maloval valcom robil si iba jeden nater ci dva? Ja som duloxom acryl mat malovala rodicom stare omietky. Cisto bielo strop a to len jeden krat. Pekne prekrylo stary mozno 16 rocny nater. Je pravda ze na strop tak slnko nezasvieti aby bolo vidno flaky. Na steny sme dali miesat farbu tiez do toho acryl mat. Tam som sa uz dost natrapila kedze omietka strasne hrbolata, jamkova. S valcekom som to poprekryvat ani nevedela takze som prvy nater musela urobit so stetcom. Vtedy boli steny flakate. Druhy nater som uz robila s valcekom a krasne sa farba zjednotila a ziadne flaky ani ked slnko zasvietilo. Vpodstate flaky po prvom nateri mi vznikli ze som stetcom nanasala dost nerovnomerne. Preto mi velmi neide do hlavy ze si mal flakatu stenu ked si maloval na hladku omietku.
Odpovedať
@wivik maloval som 1. penetrák valcom, následne 3x valcom dulux vinyl matt a výsledok je otras. Farba sa strašne otiera, je to flakaté. Tam kde sadrova omietka viac pila sú ako keby flaky. Tam kde nepila tak to je priesvitné úplne až vidno omietku. @zita19 aké farby sa teraz používajú? umývatelné či nie? Ktoré sú lepšie? Ak majú všetkyostatné vlastnosti rovnaké, tak mi logicky vychádza, že umývatelné sú lepšie , lebo sa dajú umývať. V čom je ich problém? Ale keď som čítal popis aj tejto dulux vinyl matt tak píšu, že je umývatelná https://www.farlesk.sk/c/detska-izba/... ale aj pri tejto píšu že je umývatelná, Akože nevidím rozdiel len v tom ,že je táto druhá ešte lacnejšia. https://www.farlesk.sk/c/detska-izba/...
Odpovedať
@peto125 no penetrak valcom ked to nemas v ruke... Nenarobili sa ti tam stekance a preto mas flakatu farbu. Penetrak treba vediet nanasat Ci umyvatelne ci odolne oteru to je na zvazenie. Umyvatelnu ked raz pouzijes vsetky dalsie musia byt umyvatelna, "bezna" farba na tom uz drzat nebude. A ked je tych umyvatelnych viac, tak to ide dole len so sanacnou frezou. Preto by som umyvatelnu dala len tam, kde je fakt vysoka pravdepodobnost zaspinenia. Chodby, schodistia, kuchyna, mozno detska izba. Vsade inde by som dala len "obycajne" interierove farby s vyssou odlonostou voci oteru. Urcite v dnesnej dobe ziadne hlinkove. A medzi tymi dvoma je zasadny rozdiel v zlozeni. Vinylova je vyrobena z vinylu, ta druha je akryl. Obidve su umyvatelne, obidve su odlone oteru, obidve su matne, ako som pisala vyssie rozdiel je v cene zakladnej suroviny. Takze bud si vyberies podla ceny alebo hodis korunou.
Odpovedať
@zita19 stekance sa nenarobili. Všetk opekne rozotrete. Flaky presvitajú tie, ktoré boli ešte na sadrovej omietke. Celá farba sa neskutočne otiera, to som ešte nevidel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peto125 ja som este nevidela otierat sa akrylovu farbu. Nebude to nespravnym penetrakom? Teda ked je to take zufale, tak by som zobrala brusnu sietku na sadrove omietky a obrusila vsetko dole az na cistu omietku. Neviem co za flaky boli na omietke, ale ked prerazaju aj cez penetrak tak to muselo byt fakt nieco odbabrane
Odpovedať
@peto125 @zita19 ja som sa pustila do malovania teraz prvy krat. Penetrak som tiez nanasala valcekom, stekalo mi to vsademozne. O nejakom rovnomernom rozotreti nemohla byt ani rec. Je pravda ze stetcom tu prvu vrstvu som naniesla v hrubsej vrstve ako ked len valcekom. Ale ten dulux prekryl krasne po druhej vrstve. Farba je taka marhulkova takze aj dost nachylna na nejake chyby. Nic nevidno, ziadne tahy, ziadne flaky. Takze ten dulux ma naozaj dobru kryciu schopnost aj ked sa podklad odrbe. Strop som tiez nanasala valcekom a ako som uz pisala stacil jeden nater. A to strop bol aj dost flakaty. Este do farby som pridavala protiplesnovu prisadu a z toho som sa bala aby nevytvorilo flaky. A nic. Este k tej umyvatelnej. My sme dali do celeho bytu umyvatelnu na sadrove omietky ked sme prerabali byt. 9 rokov do zadu. Za celu tu dobu som nemala potrebu stenu umyt. Jedinu chybu sme urobili ze umyvatelnu sme dali aj do kupelne. Obklad nemame po celej vyske steny. A tym ze mame zle odvetranie kupelne tak sa zacali tvorit plesne. A horsie sa osetruje umyvatelna farba.
Odpovedať
@wivik ja umyvam ldn nexnu na chodbe, kde obcas necha spravu o tom co jedol. Mam primalex fortissimo, co je vraj najhorsia znacka a zisiel aj kecup aj cokolada aj cucoriedkovy jogurt
Odpovedať
@peto125 super matt ma "Náter je odolný proti oteru suchou handričkou a proti častému čisteniu vodou s čistiacimi prostriedkami. " Mam male dieta takze zo steny som uz umyval kadeco. Zatial vsetko zyslo. Samozrejme nie je to latexova takze aj tato sa zacala po chvili pustat, ale neda sa to porovnat s neumyvatelnou ktoru som tam mal dovtedy. Tu ked som pretrel tak som mal viac farby na handricke ako na stene. Pokial sa ti po 3 nateroch zosuchava tak bud si dal vela penetraku alebo si nenechal vrstvy vyschnut pred malovanim.
Odpovedať
@svetlo1 maloval som to s 2 dnovymi rozdielmi niekedy v septembri. Vonku aj v nutri bolo cez 20 stupnov. Maloval som aj miesta kde som penetrák nedal a to isté. Nechápem preco sa to takto správa. Mám obavy z omietky. Omietkári hned ked to robili vraveli príbeh ako im zákazník vyvolával, že mu spravili nahovno sadrove omietky a ze sa nedaju namalovat. Jak náš prípad....odporúčali im vtedy sinter primer od baumitu. Nejaky naer, ktory rozpusta sintrovu vrstvu omietky, vytvorí jemné póry, ktoré lepšie chytajú farbu. Odporúča sa 1-2 vrstvy podla potreby. Na celú chalupu by stál penetrák, 2000€. :-O Ale skúsim eše nejaký iný penetrák ako den braven st-70 torý som dával. A skúsim to nastriekať. Ale neviem či to pomôže. :-( Inak omietkari bauteam z PB , ze vraj najlepší a tiež aj najdrahší v celom regióne. Čakal som na nich trištvrte roka.
Odpovedať
@peto125 za tristvrte roka by si si tie omietky urobil aj sam a mozno aj lepsie Len tak zo zvedavosti kolko ta vysiel stvorak omietky?
Odpovedať
@peto125 daj si to nastriekať a uvidis, že to bude ok
Odpovedať
Ja som cely dom vymalovala dulux farbami. Najprv penetrak dulux grunt, potom dulux acryl matt white a ako vrchny nater kvoli vyssej belosti aj odolnosti dulux super matt plus a v kuchyni a obyvacke som dala dulux easy care. Maximalna spokojnost. Malovala som valcekom a povrchova uprava stien je stierka.
Odpovedať
Nie je to farbou ale sadrove omietky to takto zvyknu urobit. Mal som podobny problem. Poschodie som nastriekal a ked to vyschlo tak tam kde bola lepsie zahladena stena tak slaby nater,nepilo to a inde strasne mapy. Tak som cele poschodie prebrusil bruskou a striekol znova, to uz bolo ok. Spodnu cast domu som celu natiahol finish tmelom na sadrokarton,vybrusil,napenetroval a striekol. To uz bolo ok na prvy krat. Finish tmel tomu pomohol. Mozes skusat farby,penetraky ake chces,nie je to tym. Tiez som daval dulux.
Odpovedať
@jozefsv čim si to brúsil? akou zrnitosťou?
Odpovedať
@zuzimia dulux super matt plus je belšia ako vinyl acryl matt? Obchoďák z duluxu mi písal, že vinyl matt je viac paropriepustná a má exkluzívny vzhlad, pričom super matt plus je viac umývatelná a menej paropriepustná
Odpovedať
@peto125 Vo vseobecnosti cim je farba viac paropriepustna tym je menej umyvatelna a naopak. A co je to (ne)exkluzivny vzhlad netusim. :-D to moze povedat len obchodak =-)
Odpovedať
@peto125 bruskou na sadrokarton,ide to tazko dole ale ked budes brusit tak nechod az do omietky,tak aby tam proste vrstva farby ostala,proste prebrusit hlavne mapy a pomaranc
Odpovedať
@peto125 Som sa sekla. Islo to podla tohto http://www.modrastrecha.sk/blog/zuzim... davala som acryl matt a navrch super matt plus.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@zuzimia Dobrý deň,nestalo sa vám prosím,že ten prvý náter acryl matt bol belší ako super matt plus?My sme to robili rovnako a ten super matt plus nám ide jemne do žlta 😞
Odpovedať
@sajmoonka Nie, toto sa mi nestalo.
Odpovedať
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na farby Dulux. Prerábam byt a mám všade nové minerálne omietky MSP1. V obchode mi pán odporúčil farbu Dulux Acryl Matt white ale nie som s ňou istý. Tu na fóre som našiel, že táto farba nie je až tak paropriepustná. V technickom liste výrobcu je nejaké číslo, ale pri iných druhoch. napr. Dulux Super Matt Plus som toto číslo nenašiel. Má niekto skúsenosti s touto farbou a jej paropriepustnosťou ? Ďakujem
Odpovedať
Zdravim vsetkych, nechcem otvarat novu temu, tak skusim sem napisat. Kedze sa tu dost rozoberaju Dulux farby, chcem sa spytat ktorou farbou ste striekali interier (airless), ide o novostavbu, vapennocementove omietky, sadrokartonove podhlady. Podla odporucani to vychadza zatial na Dulux Vinyl Matt (samozrejme najdrahsia volba). Tiez ak nieko striekal Duluxom, ako Vam vychadzala vydatnost, kedze budeme malovat cca 700m2 v dvoch vrstvach.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?