Aký omývateľný Dulux do kuchyne

Premýšľam, že natriem kuchyňu omývateľnou farbou Dulux. Bola som rozhodnutá, že tam dám Dulux Super Matt Plus, keďže píšu, že je omývateľná. A teraz som zistila, že existuje aj Easy care, že ten sa odporúča do kuchyne a kúpeľne. Mne ide hlavne o to, že deti vždy zašpinia steny pri stole (a Áno, už aj párky tam vystrelili). Plus ostrovček nemá zástenu. Takže tá easycare je lepšia? A čo o pár rokov? Prihodí sa na to ďalšia vrstva farby alebo sa to bude musieť najprv nejak oškrabať/ošetriť? Fakt netuším Ďakujem Tiež to chcem dať do chodbíčky pri WC a kúpeľní. Alebo tam radšej normálnu farbu a jednoducho po zašpinení premaľovať?
Odpovedať
S farbou neporadim, len ta chcem upozorniť, ze ak máš drsnú omietku, je ti umyvatelna farba zbytočná. Ja som si tiez dala do chodby v novostavbe, ale vôbec mi nedošlo, ze ta zrnita omietka sa proste umyť nebude dať, nech je natretá čímkoľvek.
Odpovedať
Easy care jednoznacne. Je naozaj umyvatelna a vela znesie. Tiez ju mam.
Odpovedať
My mame Diamond Satin.
Odpovedať
Dulux Diamond Satin je to najsilnejšie čo sa dá dať do kúpeľne. Ale svoje zastane aj Dulux Easy Care. Rozdiel je vzhľade. Diamond Satin je už polomatný až pololesklý. No to mu dáva vlastnosť, že sa dá pravidelne umývať bežnými mydlovými saponátmi. Ale ani jeden z týchto náterov nesupluje keramický obklad napr. nad vaňou alebo v sprchovom kúte. Na to sú určené iné druhy náterov. Tieto farby by pravidelným prúdom vody dosť rýchlo degradovali.
Odpovedať
Už som namaľovala s Dulux Easy Care. Robilo sa mi s ním fantastický a vyzerá super - ako obyčajná maľovka. To som aj chcela. Bála som sa, že to bude také lesklé a umelé, ako sme mali v kuchyni za socíku u babky 😉
Odpovedať
@mama2406 ahoj, sa som namaloval okolo vane s Dulux Easy Care a na to som este dal tento lak proti vode. https://www.polytex.sk/priehladny-ker...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@mesiac1 ahoj. Mozem sa opytat ako si spokojna s odstupom casu s tym lakom polytex? Odporucila by si rovnaku kombinaciu aj do kuchyne za linku? Vdaka. Martin
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?