VÝSLEDKY SÚTAŽE - Jesenná súťaž s Allianz: Krytie tornáda poistením Môj domov

2 hod210

SÚŤAŽ UKONČENÁ!

Tornádo, ktoré začiatkom leta spustošilo celé obce na Morave a ďalšie, ktoré ničilo majetok na východnom Slovensku, prekvapilo snáď všetkých. Na prírodný živel takýchto rozmerov a sily sme v našich končinách neboli zvyknutí. Mnohí majitelia nehnuteľnosti sa ihneď začali zaujímať o krytie tornáda v rámci poistenia majetku. Viacerí prehodnocovali svoje poistky, aktualizovali svoje poistné sumy, aby ich nehnuteľnosti neboli podpoistené, iní si svoju nehnuteľnosti po prvýkrát poistili. Pravdou je, že hoci tornádo sa u nás vyskytuje ojedinele, v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti Môj domov v Allianz je automaticky kryté už v základnom balíku poistenia. Nie je pritom podstatné, či ide o tornádo, víchricu alebo silný vietor, ale rozhodujúca je jeho sila.

V Allianz sú v rámci poistenia majetku kryté škody spôsobené prúdením vzduchu. Aká je minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu v km za hodinu, aby boli škody kryté poistením?

Tipujte a traja vyžrebovaní získajú cestovnú tašku s madlom na kolieskach, trekingové palice a podsedák s logom Allianz ako Hrdého partnera Slovenského olympijského a paralympijského tímu.

Aké sú podmienky súťaže?
1. Do súťažného fóra s názvom „Súťaž: Jesenná súťaž s Allianz“ napíšte tip, aké je minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu v kilometroch za hodinu, aby mohla byť škoda krytá majetkovým poistením.
2. Vaše typy môžete zverejňovať od 11.10. do 17.10. 2021
3. Každý sa do súťaže môže zapojiť iba raz.
4. Zo súťažiacich, ktorí správne odpovedali (alebo boli najbližšie), vyžrebujeme troch výhercov a zašleme im ceny.
5. V súťažnom fóre s názvom „Súťaž: Jesenná súťaž s Allianz“ zverejníme do 7 dní od ukončenia súťaže loginy výhercov a budeme ich kontaktovať prostredníctvom internej pošty.
6. Ceny výhercom zašle Allianz poštou.
7. Organizátorom súťaže je Modrastrecha.sk v spolupráci s Allianz.

 • Kryté sú škody spôsobené prúdením vzduchu rýchlosťou aspoň 75 km za hodinu.

 • Minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu - aspoň 60 km/h v mieste poistenia.

 • Odpoved je pre 75 km/h.

 • Sponzor fóra
 • …tak tak… aspon 20,8 m/s.. rýchlosť vetra…

 • Kryté sú škody spôsobené prúdením vzduchu rýchlosťou minimalne 75 km za hodinu 🍀🍀🍀

 • Škody spôsobené vetrom sú kryté pri min. 75 km/hod. rýchlosti prúdenia

 • Minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu, aby mohla byť škoda krytá majetkovým poistením, je 60 km/h.

 • Škody sú kryté, ak sú spôsobené prúdením vzduchu rýchlosťou minimálne 75 km za hodinu 🙂

 • Kryté sú škody spôsobené prúdením vzduchu rýchlosťou aspoň 75 km za hodinu.

 • Škody, ktoré sú spôsobené vetrom sú kryté pri min. 75 km/hod. rýchlosti prúdenia 🙂

 • Kkryté sú škody spôsobené prúdením vzduchu rýchlosťou aspoň 75 km za hodinu.

 • Prúdenie vzduchu dosahujúce v mieste poistenia rýchlosť aspoň 60 km/h.

 • Rýchlosť prúdenia vzduchu min.75km/hod.

 • Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zapojili do jesennej súťaže s poisťovňou Allianz.🙂

  Zo všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali troch výhercov:

  1. @lordxor
  2. @smykx
  3. @zuzinjan

  Výhercov sme kontaktovali do súkromnej správy. 🙂
  Výhercom srdečne blahoželáme!
  Allianz a tím Modrastrecha.sk

 • @michaelarecht  Zdravim Michaela 🙂

  Prosim vas o zodpovedanie mojej otazky alebo stanovisko Allianz poistovne k tejto sutazi. Moje pochybnosti vznikli na zaklade tychto verejne dostupnych informacii:

  Allianz positenie MOJ DOMOV: udaje cerpam zo sprievodcu poistenim a poistnych podmienok, ktore su verejne dostupne na strankach Allianzu:

  https://www.allianzsp.sk/content/dam/onemarketing/cee/azsk/dokumenty/benefit-guides/210115_MOJ_DOMOV-Sprievodca_poistenim.pdf

  https://www.allianzsp.sk/sk_SK/sukromne-osoby/majetok/moj-domov.html#


  1. Vsetky baliky poistenia MOJ DOMOV- comfort, extra a max zahrnuju 100% krytie skod sposobenych ZIVLOM ( vid prva foto, udaj cerpany zo sprievodcu poistenim)

  2. Pojem ZIVEL - znamena krytie skod sposobenych vichricou alebo burlivym vetrom ( vid foto 2, udaj cerpany zo sprievodcu poistenim)

  3. pojem vichrica: str. 50 sprievodcu poistenim - Prúdenie vzduchu dosahujúce v mieste
  poistenia rýchlosť aspoň 75 km/h.

  4. pojem burlivy vietor: str. 43 sprievodcu poistenim- Prúdenie vzduchu dosahujúce v mieste
  poistenia rýchlosť aspoň 60 km/h.

  Na zaklade tychto informacii je zrejme, ze spravna odpoved na sutaznu otazku
   "Aká je minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu v km za hodinu, aby boli škody kryté poistením?"
  je 60 km/h, co zodpoveda pojmu burlivy vietor.

  Ak sa mylim prosim opravte ma a zaroven vas ziadam o vyjadrenie, na zaklade coho ste usudili, ze spravna odpoved je 75km/h 🙂

  Dakujem.

 • Sponzor fóra
 • @kemino  Presne, ten isty material som nasiel aj ja a z neho je zrejme, ze by to malo byt 60 km/h.. Aj ked vacsina ludi odpovedala 75, ale to je v sutaziach vacsinou tak - prvy da nejaku odpoved, ostatni kopiruju 🙂.

 • @roman_mirc  to ale neznamena ze odpoved ktora tu je najcastejsia je zaroven aj spravna 🙂 cakam na vyjadrenie adminov, overujem si to zaroven aj priamo v Allianze. Tak som zvedavy 😉

 • @kemino  Tak som to aj myslel - ze prvy nieco napise a ci je to spravne alebo nespravne, na 100% to bude najcastejsia odpoved 🙂 ..A drzim nam palce, kedze sme len traja napisali odpoved 60km/h 🙂

 • @kemino  @roman_mirc  Ahojte, samozrejme som kontaktovala vyhlasovateľa súťaže. Predpokladám však, že keďže ste odpovedali pomerne na striedačku, tak tu neprišlo k opakovaniu odpovedí. 🙂 Zároveň je v pravidlách uvedené, že sa žrebuje nie len zo správnych ale aj z najbližších odpovedí. Počkám samozrejme na vyjadrenie z Allianz a ozvem sa 🙂

 • @michaelarecht  Michaela ale ked mame sutazit, tak sutazme fer a spravodlivo 🙂 cize nakoniec to bude ok, ked ste vyzrebovali nespravne odpovede, lebo to boli zaroven aj najblizsie odpovede, bez ohladu na to ze 3 odpovede tu su absolutne presne 😃 tu ma uz asi nic neprekvapi

 • Ahoj @kemino ,

  ďakujeme za podrobné doplnenie informácií. Vzhľadom na to, že v pravidlách súťaže sa uvádza, že sa bude žrebovať z používateľov, ktorí správne odpovedali (alebo boli najbližšie) a každý zo zapojených svojim spôsobom správne uviedol údaj, ktorý našiel v podkladoch k poisteniu, t.j. nepadla tu odpoveď, ktorá by nekorešpondovala s informáciami o poistení Môj domov, žrebovalo sa tým pádom náhodne zo všetkých zapojených používateľov.

  V každom prípade ďakujeme, že dôsledne čítaš poistné podmienky a po dohode s partnerom súťaže by sme Ti takisto radi poslali darček. 🙂

  Napíšem Ti súkromnú správu.
  Allianz a tím Modrastrecha.sk

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém