Využívanie dažďovej vody jedným susedom v bytovke

dancas
Autor diskusie
17.04.2014
ahojte, prosím Vás, viete sa mi vyjadriť alebo možno poradiť, prípadne vyjadriť svoj názor na takúto situáciu: malý bytový dom (8bytov), v ktorom si doteraz 4 byty zvádzali dažďovú vodu na svojej časti bytovky do suda na polievanie záhrad, ktoré majú pri bytovke. Momentálne si jeden z týchto susedov svojvoľne prerobil ten systém na odvod vody tak, že si ho pripojil ku svojmu novému kontajneru na vodu, ten vypúšťací ventil z tejto nádoby uzamkol na zámok, takže sa k dažďovej vode nedá dostať a pôvodné sudy odstavil. Komunikácia s ním absolútne nulová - nekomunikuje vôbec. Myslíte si, že má na to právo? Čo by sa dalo v danom prípade urobiť, keďže dažďovú vodu by radi susedia využívali aj naďalej. Ďakujem za Vaše rady a postrehy.
Odpovedať
Zoradiť podľa:
majki555
17.04.2014
Nema na to pravo,mozete sa obratit na spravcu,aby vec vyriesil a susedovi vysvetli, ze kona protipravne, nakolko ste vsetci rovnocenni vlastnici. V pravidelnych platbach za byt platite aj aj dazdovu vodu, nie? Takze sused sa neopravnene obohacuje,lebo si prisvojil to, za co platite aj vy, ostatni.
Odpovedať
majki555
17.04.2014
A este ma napadlo.Pises, ze doteraz ste dazd.vodu zadrziavali do nejakych nadob. Takze to tiez niekto musel postavit a skonstruovat. Takze sused znicil aj cudzi majetok, za co si mozete uplatnovat nahradu skody.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?