Susedov pes

Zobraz úvodný príspevok
dobry den.... susedov pes stale chodi na nas pozemok, vsade su psie exkrementy, od suseda nie je zabezpeceny plot, ohradenie ma zabezpecit, niekolkokrat som ho upozornoval aby zabezpecil psa aby nechodil na nas pozemok ale stale nic, je to nejak postihnutelne? ako sa branit? vdaka
Odpovedať
@negue ty si dubak...tak na svojom dvore budem zlakaný pred cudzim psom...zoberiem liesku , vyobšívam ho a budem ho hnat až do susedovho dvora ...ak sused chce nech ma žaluje...dohodni sa ako človek , nech robí plot ten z ktorého dvora chodí obtažovanie ...
Odpovedať
@negue v prvom rade je pravo na nutnu obranu ( trestny zakon c300/2005 z.z. v zneni neskorsich predpisov) kde najdes i to kedy mas opravnene pouzitie zbrane... ak jednas v medzi zakona sused si nic nepomoze... a zbit psa palicou ked vnikne na cudzi pozemok a ohrozuje majitelov je toho dobrym prikladom... Vec druha je ta, ze ak sa naozaj jedna o par metrov v plote, ktore staci opravit aby tam pes nechodil tak to uz mohlo byt davno spravene a bolo by po probleme... PS: dieta na cudzom pozemku je naozaj rozdiel ako daky vlciak napriklad...
Odpovedať
@palinoba podlatu hore písaných mám toho psa odlákat slaninou ..teraz bolo také video ako policajti v Bratislave postrelili chlapa ktorý si len tak chodil s taštičkou a šermoval nožíkom.....A je taká piesen : kdýž se chlapi poperou , nekdy nožem a nekdy sekerou...... Unas poliši strielaju do ludí na ulici ako do bažantou a ja sa budem bát vyšibat cudzieho psa ..
Odpovedať
vsak ten susedov pes zerie 5 mesiacov iba granule
Odpovedať
@daralbajda myslim, ze tam to celkom nebolo len tak, ze uplne inak to mysleli jak to vypalilo.
Odpovedať
Podobne ako pri mackach v nedavnej teme - chces vlastnit psa? Ak ano, musis mat plot - a podla velkosti psa aj vyska plota. Nemas plot? Nedostanes povolenie na vlastnictvo psa. Problem je nejasny a benevolentny zakon, sused ma zabezpecit aby jeho pes nechodil mimo jeho pozemku, ale ako to ma urobit, postih ak tak neurobi atd nikoho netrapi, a mozes sa stazovat na lamparni (alebo na sude, podobna doba vyriesenia problemu).
Odpovedať
Profilova fotka
tazko je to s takymi to ludmi. dobre vie, ze trapi psa aj suseda a nic to s nim nerobi. takyto ludia by podla mna ani nemali mat zvierata. podla mna jedina sanca na ako take upokojenie situacie je, ak si plot vyspravite sami
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda CITUJEM "tak tomu som nepochopil, pouličná zmes je zadarmo..."
Odpovedať
@deciont ty si už videl policajta myslieť?
Odpovedať
@majkoj môj pes má " veľký technicak" odchyteny na ulici nemá nič.. Veľký technicak =rodokmeň
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ok tak podrobnejesie, ja som ti napisal, ze pes bude stat viacej, na co si reagoval, ze z ulice nestoji nic. Na to som ti napisal, ze aj ten z ulice potrebuje zrat a nieco ponici. A tvoja reakcia je s papierami neponici ? Vies co vlastne chces povedat ? :)
Odpovedať
Ked sa ti to tak nelubi tak to oprav a budes mat pokoj, jezis si presne ako aj ten sused, radsej sa budes handrkovat, ved tam nemusis postavit dvojmetrovy mur, daj tam pletivo a hotovo a budes mat pokoj....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj nechajme to
Odpovedať
ked som to oplotil tak sused len cumel urcite je sklamany ze jeho pes uz nebude chodit srat na nas pozemok :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@santos950 na vidis to ani to nebolelo a problem vyrieseny
Odpovedať
@kazmova to hej pokoj od psa :-D :-D :-D
Odpovedať
@santos950 co ten sused, ale pes bude sklamany, ze si mu vylety prekazil :-D Podstatne je, ze uz budes mat klud, ze uz to je v suchu ;-)
Odpovedať
teraz zas riesi susedovu kanalizaciu... Radost mat takého v dedine :-D
Odpovedať
@ostrozovic no hej ked som robil plot tak pes bol v koterci a zlostne brechal asi tusil ze je koniec vyletom :-D
Odpovedať
@santos950 len aby si este nenasiel nejaku inu cestu jak sa k tebe dostane :-x
Odpovedať
@ostrozovic oplotim
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
aj tak ste na tom dobre, že len jeden pes. naši susedia chovajú 15 mačiek a iní susedia 4 a tí oproti 3. Ploty máme super, ale mačky prelezú všetko. A všetky sa dohodli, že ku nám budú chodit na WC. Nevieme čo s tým. Ani prehodenie kakaľajda nepomôže, lebo kto vie ktoré je odkiaľ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@sterre treba plemeno psa, na mačky. Naša Bella ( cross ), mačky rieši fatálne. ostatné sa naučili kde je bezpečná hranica.
Odpovedať
@johnywine mali sme jedneho takeho psa kedysi, len ten isiel za mackami hlava nehlava. Dvojmetrovy plot nebol problem, ked sa vedel cezen dostat 😄
Odpovedať
Profilova fotka
akoze mam rada psov a vsetko, ale niekedy asi treba pouzit hrubsiu silu. neskusal si pripadne psie exkrementy pozbierat a hodit susedovi na pozemok? ci jemu je to asi jedno co?
Odpovedať
@santos950 naaa to ho muselo poriadne nastvat
Odpovedať
Profilova fotka
Ako ale nepochopím ľudí. Ok tak mám psa tak spravím všetko pre to, aby niekam neušiel a nechodil takto k susedom. by som si k plotu natiahol elektrický plot a možno by ho to prešlo
Odpovedať
Keby sused mal psa, ktori chodi srat na moj pozemok tak suseda najprv 3x slusne poziadam/upozornim... a potom by som mu hovna s kludom anglicana prehadzoval na jeho pozemok kade-tade 🙂
Odpovedať
to bolo prve, co mi napadlo. ze aj keby sa u mna takyto pozostatok vyskytne, tak by som si dal tu robotu a pekne mu to dorucil domov a mohol by byt rad, ze len na travnik.
Odpovedať
inak presne, ze sa tak neboja, keby byval niekde pri takych susedoch ktori lubia psov aj na iny sposob ako domacich milacikov, hned by si daval pozor kde mu beha.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?