Sused obmedzenec

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, Zdedila som byt v bytovom dome. Niekto pokazil zamok vo vchodovych dverach. Sused z toho obvinil mna, vraj som tam zalomila kluc a von som liezla cez balkon (1 poschodie). Krical na mna na ulici, ze kedy to opravim a ja ze nikdy lebo som nic nepokazila a on na to ze on to da opravit, ale mne kluc neda ze mam chodit cez balkon ako vtedy. Poradte mi prosim co robit s takym obmedzencom, ohovara ma po celej obci a to neopravnene.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@lujzoslava Vyriesili ste to nejakym sposobom uz? Ahaaa vy tam idete teda byvat, no ja by som nesiel ak mam mat kazdy den starosti, velmi do neho chcete ist ? A ako byvate teraz?
Odpovedať
Zaujímavý problém. Tak v prvom rade váš sused nemá žiadne zákonné právo obmedzovať vám vstup do bytového domu nevydaním klúča a ani nijako inak obmedzovať vám v uživateľsko práve, Toto rieši bytový poriadok domu a nič čo tam nie je uvdené nie je možné nadrámec právomocí v rámci susedkého spolunažívania uplatniť Vybaviť to tým že vraj ste to boli vy je uplna nepriechodná idiocia bez právneho podkladu.! Spoločné bytové a nebytové priesotry zdieľajú všetci učastníci domu, teda aj akékovľk nutné opravy - a to z fondu oprav / poruchy ak preukázateľne nie je dokázané že bola škoda sposobená vami kamerovým dokazom a / alebo priznaním zodpovednosti za škodu z vašej strany, ale ani v tomto prípade nie ste povinná meniť zámok na vaše náklady! / užitkové veci podliehajú amortizácii a opotrebeniu preto je pochopiteľné že časom sa niečo može zlomiť/ pokaziť no a trnuť na koho čierny Peter padne !!?? Sused má tak akurát právo vymeniť zámok na spoločné náklady a dať vám klúč, a bodka!!! Nepísali ste či sa jedná len o suseda alebo domového doverníka, ale ani v tomto prípade nemá žiadne právo obmedzovať Vám vstup. Ak bolo nutné zámok vymeniť, náklady za mali rozpočítať na všetkých učastníkov podľa počtu bytov a bodka. V opačnom prípade by som zavolal políciu pre bránenie užívania bytovej jednotky nevydaním vstuného klúča a hneď by sklapol .... je to priestupk proti občianskehu spolužívaniu....
Odpovedať
Veď nato by mal byt nejaký bytový fond nie?Susedia sa skladajú a z nich sa platia náklady spojené s bytovku a verejným priestorom.Prisievas na niečo take každý mesiac ,alebo osoba ,ktorá tam žila pred tebou?To čo je preboha za bláznivá ženská? Uplna sprostost a toľko cirkusu okolo toho,proste sa to občas stáva .
Odpovedať
@dart9 :-D :-D :-D ...hahahaha ...to je aké rafinovane ...ja myslím,že ona má take jednoduché argumenty a výhovorky,že sa s ňou môžeš hrať ako mačka s myšou ,až pokial ju to neprestane baviť ,urob si od suseda duplikat a hotovo,proste si ta otukava kolko znesies
Odpovedať
@julia_m stáva, len sú ľudia, čo veci berú až moc vážne a aj seba berú až moc vážne a potom to takto vyzerá ;-)
Odpovedať
@julia_m Nikdy sa nikto neskladal do bytoveho fondu ani spolocenstvo vlastnikov tu nie je.
Odpovedať
@lujzoslava To je zvláštne, myslel som, že takéto veci fungujú pomaly v každom bytovom dome ;-)
Odpovedať
Tak ja by som zámok teda vymenila a povedala , že to je darček. Možno by si ta pani naopak obľúbila a bol by pokoj. Veď výmena nestojí až tak veľa a možno má nizky dôchodok a preto ju to tak nahnevalo a hľadala vinníka ,aby sa nemusela skladať. Starí ľudia sa už jednoducho vracajú do detstva, niektorí skôr niektorí neskôr , aj my raz budeme +/- takí istí.Treba mat trpezlivosť a uhrať to nejako.
Odpovedať
@lujzoslava bytovy dom MUSI mat zo zakona spolocenstvo, alebo profesionálneho spravcu, jedine ak by to bol dom kde su len 4 byty. Vtedy to nie je potrebne. Ak je to vsak normalna bytovka, tak tvorba fondu oprav je tiez zo zakona povinna. Ty ked si zdedila byt, musela si k nejakej zmluve pristupit - bud k zmluve o spolocenstve, alebo k zmluve o vykone spravy. Mrkni sa na zakon 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytovych priestorov, tam je vsetko uvedene. Zistuj, spytaj sa nejakého normálneho suseda, ze za kym treba ist, ak je v bytovom dome nejaky problem.
Odpovedať
@julia_m @kreola Ano su tam len styri byty, ziadna zmluva tam nie je.
Odpovedať
@julia_m nie je to ziadna suseda ale sused a nie je dochodca, kde na to chodite ludia. @kreola Ano su tam len styri byty, ziadna zmluva tam nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@julia_m tiez to nie je zly napadd. Mozno sa kus teda zapriet a na nieco by to aj mohlo byt. Ono ked je hentak malo bytov v bytovke, tak to je este horsie ako ked je to doslova kralikaren
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lujzoslava Tak potom je to jasne. Postupujete podla obcianskeho zakonnika, ako hospodarenie so spolocnou vecou, cize sa jednoznacne musite medzi sebou dohodnut. Skusila by som nejakých iných susedov oslovit, ste tam nova, budete s nimi musiet spolunazivat, tak by bolo dobre mat od niekoho informacie, ako to vo Vasom dome chodi.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?