Hluk sušičky v bytovke

Prosím o rady, skúsenosti, nápady na odstránenie hluku a vibrácií prichádzajúce zo susedovej sušičky v bytovke, takmer každý deň k večeru. Hluk sa prenáša do celého nášho bytu, sediac na pohovke či posteli je citiť tras a dunenie a je to už neznesiteľné. Sused tvrdí, že sušička je nová, nie je opretá ani o stenu, ani o nábytok, nožičky sú v poriadku, je v rovine. Ja som kardio pacient, takže trpím dvojnásobne.
Odpovedať
1
2
@venezia123 napada mi jedine pouzitie gumovej podlozky, co sa dava aj pod pracku. Ale je to divne, o nasej susicke neviem ani vo vedlajsej izbe.
Odpovedať
@bigjamajko sused vravel, ze to nepomoze, on len kyvne s plecom a vraj uz urobil vsetko a uz nema snahu to riesit.. a my to trpime dalej. Uz je to vsak par mesiacov a dochadza nam trpezlivot. Podla mna je problem s bubnom, ale on odmieta zavolat opravara 😶
Odpovedať
@venezia123 a to spúšťa sušičku každý boží večer? Doma sušučku mám a je fakt, že je poriadne hlučná a to mám Miele, čo je pomerne drahá značka a mala by byť z tých kvlaitnejších. Ale vyhýbam sa večernému spúšťaniu, resp. prať dávam tak, aby som následne nesušila v neskorých večerných hodinách. Je to o určitom cite jednotlivca... nie je v bytovke jediný dôvod, prečo prať či sušiť neskoro večer, tu nočný prúd nehrozí. takže asi zasa treba pokecať so susedom, aby svoje činnosti načasoval tak, že nebude terorizovať svoje okolie.
Odpovedať
@jabadaba zial ano, skoro kazdy den.. dopracovali sme sa len k tomu, ze v noci (na nocny prud) uz neperu a nesusia, tam zafungovala vystraha mestskej policie a rusenie nocneho kludi, ale vraj kym nie je nocny klud, tak budu prat a susit ako sa im zachce. O cite tam nie je ziadna rec, decka trieskaju hrackami o radiator a o podlahy rano o 6ej, mlada pani vysava (t.j. trieska vysavacom o podlahu a vrzga/odsuva /posuva nabytkom) hocikedy v nedelu rano o 7ej, ked sa ozvem, tak vie len bliakat a urazat. Ziadna ohladuplnost voci susedom, najma tym co su pod nimi. My ostatni susedia sa uz len sucitne tliapkame po pleciach
Odpovedať
Ja to nazývam bytovkarska daň.
Odpovedať
@jabadaba a kedy ma pracujuci clovek prat a susit ak nie podvecer/vecer? to len taka poznamka ... co sa tyka susicky, kus nechapem, aku to ma znacku? ved ja ked zavriem dvere na kupelni kde mam susicku, nepocujem ju ... a to ta susicka ma uz asi 3 roky
Odpovedať
@atak77 ty nepočuješ, susedia áno....tak ako my počujeme pod spálňou plné otáčky susedovu práčku... Mňa sa nepýtaj, kedy má pracujúci človek prať...ale asi v sobotu nie večer, to je častý úkaz - celý deň sú doma a prať dajú na noc. Alebo v nedeľu detto. Cez pracovný deň stíham oprať do desiatej. 😉
Odpovedať
@venezia123 tak ono je to celkovo o držku v bytovke - navzájom sa ľudia rušia. Ide len o to, že čo môžem, to odložím. Deti by som zasa veľmi nevyčítala - neviem ako sú staré, ale je fakt, že do istého veku nevysvetlíš... Ale tiež nechápem čo za práčky majú podaktorí, lebo to je rachot ako pri pristávaní vojenského nákladného lietadla. Vo všeobecnosti nie som za to, aby sa ľudia gezovali navzájom, aby sa vyhli bežným domácim činnostiam, no keď môžem - tak neskoro večer už umývačku nepúšťam, ani práčku, lebo viem,ako mne samej vadí šplechot vody a otýčky rovno za stenou či pod posteľou od spodu.
Odpovedať
@jabadaba ja som aktuálne doma s vnukom a periem každý večer, lebo už sa mi ďalšie špinavé nenakoti. Aj pred chvíľou som došla z balkóna co som prádlo vesala. No a kým som mala deti v dome a chodila do roboty prádlo sa denne a pred večerom. Ale zas u mňa práčka po ôsmej zmyka tak raz za rok. No a práčka s 1200 otáčkami ide naozaj ako stíhačka... 300 otackove tatramatky skákali, tie nove na záver zapnu forsaz... @venezia123 neviem ako vysávas ty, ale ja zvyknem presúvať stoličky, občas aj zahrkocu po podlahe, občas tresnem do radiátora. No a pri malých deťoch alebo povysavas neskoro večer, alebo povysavas skoro ráno aby si aspoň raz za deň mala na 15 minút povysavane...
Odpovedať
Ja si myslim, ze so susickou bude vsetko ok. Susicky standardne robia hluk okolo 60dB (co je uz celkom dost) a verim, ze to v tych panelakovych kupelniach moze chytit "rezonanciu" a na druhej strane steny to bude pocut ovela viac ako v tom byt za zavretymi dverami. S tym ale asi neurobite nic ani vy ani majitel susicky. Mozno ju este skuit presunut na ine miesto ale to sa v byte lahsie povie ako zrealizuje. Vysavanie, hrkotanie stolickami, deti, atd. to beriem ako normalne, holt, to je "dan" za taketo byvanie a na to si musite zvyknut alebo kupit dom niekde na samote. Lebo aj pri byvani v dome vam moze vadit susedov stekajuci pes, kikirikajuci kohut, kosacka, obcas zurujuci susedia.......
Odpovedať
Kedy večer suši?
Odpovedať
Realita je taka ze vacsina susiciek je niekde v byte kedze panelakove kupelky maju 1x1m. Moja je tiez na chodbe a huci a kto tvrdi ze jeho nie tak klame. Ja nemam dvere z chodby do obyvaku ani kuchyne a vecer mi uz vadi pri telke, cez den neriesim, robim ine, je viac bezneho hluku. A taktiez castou realitou je zmena dispozicii ale to je uz hlupost,resp nerozum ludi co si pod byvalu kuchynu daju spalnu, kdr ludia maju pracky, stupacky...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fugas20 Tiež nechápem, mňa suší vždy len ráno.
Odpovedať
Keď suši po 22:00 a je to fakt hluk asi viete ako to riešiť keď do tak bohuzial
Odpovedať
@zita19 pracku nie je pocut, len susisku.. a co sa tyka vysavania, jasne, ze sa odsuva nabytok (mimochodom ja ho mam podlepeny flisovymi lepkami aby som neotravovala susedov, takze ho nie je vobec pocut pri posuvani 😉 ), pisala som to na margo ohladuplnosti - vysavanie v nedelu rano o 7ej, ked je vsade ticho..
Odpovedať
@danculd som zvyknuta zit v byte, aj na hluk navokol.. ale ten hluk zo susicky je cez ciaru, ked mam skoro kazdy den pri spravach alebo veceri mat tras od podlahy, v divane ci na stole a to skoro trojhodinove dunenie po celom byte je po dost dlhom case otravne
Odpovedať
@jabadaba bezny hluk je ok, jasne, ze aj deti, aj ja ich mam, takze viem, ze sa to "priviazat" neda 😄 pisala som skor o skororannom trieskani na podlahu a o radiator.. moje deti mali pod hrackami koberce, takze nebuchali o laminat a toboz nie dennodenne rano o 6ej, vratane vikendov a to uz mesiace mame takto budicek.. nuz a potom vecer cez dve hodiny sa trasieme pri tej susicke 😭
Odpovedať
@venezia123 to ma tie deti k postreli prisit aby nevstavali o siedmej? Moj vnuk vsava o siestej, ked bol mensi, tak neexistovalo donutit ho byt ticho. Teraz vydrzi aspon do siedmej lezat ale ked bol mensi, tak vstavali s nim vsetci
Odpovedať
@eeffka ono s tými dispozíciami je to dnes ako pri všakovakých panelákových prerábkach - ja bývam v tzv. novostavbe - teda dome po ére panelákov a tu je taký mix miestností nad sebou či pod sebou, že si občas ťukám po čele, či architektom nedrbkalo. Pod spálňami napr. my máme tri susediace kúpeľne, wc či kuchyňu, čiže čo spálňa to rúry, rozvody, potrubia a hluk z nich. Naša kuchyňa je zasa umiestnená nad detskou susedov pod nami....úplné žúžo! To sockovské paneláky aspoň zohľadnili rušné a tiché miestnosti, dnes projektantom už totál hrabe.
Odpovedať
@zita19 to sú deti veru, tým človek nevysvetlí do istého veku...s tým zakladateľka naspraví nič. Inak k tým otáčkam - ono nech si každý perie, kedy potrebuje ale fajt je, že ak ti otáčky ručia za hlavou postele o polnoci ....tak to neni bohviečo a veru, toto by som si ja už nedovolila.
Odpovedať
@jabadaba no ani ja, ale niektorí s tým problém nemajú...
Odpovedať
@jabadaba vies co na to povedat.... u nas kancle sa prerabali povodne to bola skolka co respektovala miestne svetelne a slnecne pomery, teraz mame na slnecnej vypekovej strane kancle s neotvaravymi oknami kde mam klimu vybombenu niekedy uz v marci a na prirodzene chladenej stene mame hajzle a schodiska 🤷‍♀️🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@venezia123 to ma aku susicku, ze to tak pocut? tomu tiez nerozumiem, ved vacsinou susicky su uz tichsie a nie je ich pocut.
Odpovedať
@venezia123 No ja mám sušičku prichytenú na práčke, má svoju hlučnosť ale nie zase až tak že by to nebolo počuť, ale po 20.00 už nezapíname ani práčku ani SUŠ-ku..Stalo sa možno ako píše @zita19 že sme prali neskoro večer /nebola iná možnosť/ ale sušenie bolo až ráno... Dobre vedieť musím sa spýtať mojich susedov ako počuť moju práčku+SUŠ-ku v činnosti...Ale viem ako to skončí s mojim susedom ;-) ..Asi tak že pôjdeme na pivo a tam si to vydiskutujeme :-p Ináč SUŠ je dosť hlučná ak nedajbože je "prítomný/ zips"..No tak to už ani ja nie som kľudný.. :-(
Odpovedať
@zita19 nejde o to kedy vstavaju, ale trieskat o dlazku hrackami kazde rano o 6ej by nemuseli.. to je uz na rodicoch a ich vychove k ohladuplnosti.. stat sa to moze aj raz aj dvakrat aj xkrat, ale ked to je kazdy den pravidelne, zrejme to maju rodicia v pazi.. podotykam, sama mam deti a tie vedia, ze tu nezijeme sami, takze u nas existuju pravidla, co sa ohladuplnosti tyka
Odpovedať
@zita19 nejde o to kedy vstavaju, ale trieskat o dlazku hrackami kazde rano o 6ej by nemuseli.. to je uz na rodicoch a ich vychove k ohladuplnosti.. stat sa to moze aj raz aj dvakrat aj xkrat, ale ked to je kazdy den pravidelne, zrejme to maju rodicia v pazi.. podotykam, sama mam deti a tie vedia, ze tu nezijeme sami, takze u nas existuju pravidla, co sa ohladuplnosti tyka
Odpovedať
@venezia123 dolezity detail si zabudla uviest. Kolko maju tie deti rokov? Lebo dvojrocnemu tazko budes vysvetlovat...
Odpovedať
@magdasvar netusim, ale vraj bola draha, tak podla nich evidentne "perfektna"
Odpovedať
@zita19 od coho su rodicia? Pre mladsie dieta vie rodic dat pod hracky dietatu koberec aby netrieskalo o laminat.. starsie deti uz chapu a ak nie, tak ich ma rodic upozornit
Odpovedať
@venezia123 skoda reci... Vam by vadilo aj keby kychali...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?