Zníženie stropu sadrokartónom a rekuperácia

Profilova fotka
Zdravim vsetkych, chcela by som sa spytat, ci sa moze stat, ze ak davame sadrokarton len pod dlzke okolo rohov obyvacky kvoli rekuperacii, teda nie po celom strope, ze mi bude praskat do buducna alebo sposobi ine problemy ? Dat na cely strop radsej, ak s tym niekto mate skusensoti prosim ?
Odpovedať
@sisiatko12 Ak to bude dobre urobené, nemá prečo praskať. Neviem presne, ako myslíš ten SDK len do rohov, ale my sme mali na byte takúto konštrukciu zo SDK. Pod ňou boli potruba UK. Ak ti nevadí, že strop budeš mať takto členitý, tak ti stačí urobil len tie rampy, do ktorých schováš potrubia rekuperácie. Ak chceš mať pekný rovný strop, tak treba urobiť celú plochu z SDK.
Odpovedať
každý SDK ti v rohoch a spojoch popraská, zvlášť ak je to novostavba. Je to len otázka času.. pak len kúpiť šľahanú sádru alebo akyrl a pretrieť to znova.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanl že by? Áno, praská nesprávne konštruovaný. Čím menší prvok, tým menší predpoklad praskania.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ano, presne takto to planujeme v 3 izbach prekryt, pride mi zbytocne davat ho vsade, ked mi treba zakryt len dve rekuperacne trupky a vieme si don vlozit krasne led svetla. Mame pekny rovny strop a takto nam to aj vynikne a uplne staci. Ak praskne, prekryjeme a ide sa dalej, dakujem.
Odpovedať
@sisiatko12 Keď lepšie pozrieš fotku, aj tam sú vložené LED svetlá...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, nechcem zakladat novu temu, nejaky sikovny sadrokartonari z okolia Nove Mesto nad Vahom by neboli? Na znizenie stropu v starsom dome, nejaky kontakt poprosim ak by niekto mal doporucenie, pekne Dakujem 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Na zníženie stropu je dobrý aj HUT profil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?