Výstuž monolitického stropu

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Môžete mi napísať akú hrúbku betónu, akú výstuž a aký rozpon ste mali pre váš železobetónový strop? Chcem mať prehľad akú výstuž treba a akú šírku asi môžem preklenúť a koľko to bude stáť. Prípadne viete ako sa to počíta alebo kde nájdem návod?
Odpovedať
1
2
zdravim rikam hned ze mam vykres k monolitu . pudorys domu je 8,5 x11 nosne zdi jsou dve obe z jedne strany ale ani jedna neprochazi jedna ma 3,5m druha 5m + stojky strechy jsou praveze v tom prazdnem miste bez nosne zdi mam roxory 12 a oka 20x20 krizem kde jsou stojky tak tam mam zesileni 10 horni vrstvu vyztuze nemam bude to vazne stacit tak malo zeleza ? cca 1200 metru zeleza
Odpovedať
@likirada Čoooo???Ešte.raz prosím
Odpovedať
@likirada Máš projekt statiky a rozpis výstuže? Čo je v ňom? Vypracoval ho autorizovaný projektant?
Odpovedať
projekt mam (skreslil nam to clovek ktery nam zkreslil projet domu ze vsim (praxi ma uz min prez 30 let ) + vyridil stavebni povoleni + dela stavebni dozor nam ) vykaz vyztuze taky mame armatura je pouzita 12 roxor skladana prvni vrstva co 20 cm druha vrstva co 20cm roxor je tam vse i prevazy armatury na delku 8,5 m pouziji 6 a 3 a cik cak ze to budu davat ze spoje nebudou v jednom miste horni vrstvu tam nemam navrzenou ze nejvetsi sily pusobi dole spis se chci zeptat zda tak malo zeleza dokaze udrzet tolik betonu pohromade je to plocha cca 88m a zeleza 1200 metru 12 nevim jak vic to mam rozepsat , co se podivam na miako stropy tak tam jeden nosnik ma dva roxory a je provazany do trouhelnik a staci a nahoru uz jen kari sit tma taky toho zeleza moc neni je tady nejaky clovek ktery tomu rozumi
Odpovedať
cena zeleza do stropu by byla max 25 tis a beton cca 30 tis dostavam se na 55tis + stojky ale porad mi nejde do hlavy jak tento strop je nejdrazsi ?
Odpovedať
@likirada To uvádzaš ceny v eurách alebo v inej mene? Lebo v EUR by to bolo nehorázne veľa - 55 tisíc za železobetónový strop.
Odpovedať
@chrobak7 pise po cesky, tak skus hadat v akej mene?
Odpovedať
@ultrarecall Tak potom je to dobrá cena. Mňa stál žb strop nejakých 8-9 tisíc. EUR.
Odpovedať
koruny cz a ta cena no prave ze kdyz pocitam zelezo beton tak se dostavam stale na 1/4 ceny co lidi pisi oproti tomu co pocitam ja tak nevim kde je chyba .... armaturu i beton mam z projektu
Odpovedať
nepocitam tam stojky budu jich potrebovat 40 ks pulku koupim kus tady prodava jeden po 300kc takze 6 tis a pak to muzu prodat dal a druhou pulku jsi pujcim (na betonaz a tvrdnuti ) desky a tramy pouziji co budu davat nad garaz . ale stale mi nesedi ta cena co tu lidi pisou ze se dostavaj na 200tis ja pocitam komplet kdyz to prezenu 80-90 tis a to tam pocitam ze dam vic zeleza nez mam navrzeno v projektu .
Odpovedať
@likirada Moja cena bola komplet - aj s prenájmom, inštaláciou a demontážou stojok, debnenie a pod. Obávam sa, že tu ti nikto zodpovedne nebude vedieť povedať, či je to dosť alebo nie - ani sme nevideli projekt. Ak sa naozaj obávaš, skús osloviť nejakého statika, či by sa ti na to za nejaký poplatok nepozrel.
Odpovedať
@chrobak7 to ti delal firma nebo ty s nekym kdo to dela ? kdyby to byla firma tak uni si verim ze jsi veme 50-60% za provedeni kdyz jsme udeli zaklady ze vsim bagr geodet beton zaklady 3 rady stracenych bedneni deska kari site 4 tatry kameni neco se pouzilo do prijezdu no komplet cca 100tis. plocha 125 metru nekteri mi rikali ze jejich znami meli zakladove desky za 350tis. podobnych rozmeru na rovine tak jsem si rikal ze asi preslechl ale co slysim ty stropy tak taky nechapu ... asi si zalozim firmu :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@likirada Robila mi to firma.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim. Mohol by som sa opýtať z hľadiska financií čo vyjde (len materiál) na železobetónový strop na m2 ? Potreboval by som 157m2 , 10,6x14,84 .
Odpovedať
@mejdi1 môžeš rátať 40-50€m2. mňa cca 130m2 stalo odhadom 5000€.
Odpovedať
@mejdi1 Mňa okolo 11 000 ale aj z pracou. Rozloha podobná ako ty material môže byť okolo 5000€ ale bez zapožičania šalungu. Hrubka 220mm
Odpovedať
@nicearty @mpfnordy Ďakujem vám.
Odpovedať
@mejdi1 Taka menšia demotivacia čo to obnaša :-)
Odpovedať
@mpfnordy čo sa týka toho čo to obnáša ,som si vedomí, ale nevedel som nájsť nejakú približnú cenu za m2 železobetónového stropu :D
Odpovedať
smim se zeptat z jakeho prumeru roxoru jste to delal ? spodni vrstvu a horni ? dekuji a nejvetsi rozpeti ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, chcem sa spýtať, ako vypočítať počty roxorov, typy želiez, viazanie na monolitický strop. mám v statike len nákresy jednotlivých konzol.. ale nemám celú schému uloženia, výpis materiálu, viazanie... Ako začať?
Odpovedať
@matus418 začneš tak že si podáš prihlášku na VŠ stavebnú. To nie je len tak poď klobása zjem si ťa! :-) Skús osloviť statika či ti robil projekt k SP, nech to doráta, alebo dáš výkres skúsenému majstrovi a spoľahneš sa ne jeho vedomosti.
Odpovedať
Zdravím, chcem sa spýtať, ako vypočítať počty roxorov, typy želiez, viazanie na monolitický strop. mám v statike len nákresy jednotlivých konzol.. ale nemám celú schému uloženia, výpis materiálu, viazanie... Ako začať?
Odpovedať
@matus418 Začni tým, že prestaneš spamovať fóru. Načo zakladáš otázku na MS 4x????? 😮 😮 A to ti takto nikto nepovie. To si musíš zaplatiť statika, ktorý ti to presne naprojektuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, neviete o nejakej firme resp. partii, ktorá robi monolitické stropy v okrese MT resp. ZA kraj. Pride mi to ako dosť náročná realizácia a neviem či si na to trúfne bežná partia chlapov, ktorí stavajú väčšinou bungalovy.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?