Vlhkosť pod parozabrnaou v strope a následne vlhký SDK, ako vyriešiť problém

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, na stropoch v severnej časti domu mi na rôznych miestach vznikajú mokré fľaky hlavne v noci v tomto období. Cez deň vyschnu ale tie miesta kde sa objavujú sú podstatne na dotyk chladnejšie ako v okolí tohto miesta. Stav je tam taky ako na fotke. Mam pochybnosti o funkčnosti tej vaty a vôbec že bola zle uložená. Je iba v jednej vrstve o hrúbke asi 22cm. Pod ňou je fólia pod ktorou sa rosi voda, ktorá následne tečie do SDK lokálne v dosť veľkom množstve. Ako takýto problém vyriešiť. Stačilo by rozlovat ešte jednu vrstvu vaty na to priečne aby sa tam neochladzovali tie miesta? Alebo je problém v tej fólií. Mám obavi že sa tam začnú tvoriť plesne. V dome sme začali bývať prvú zimu, v októbri sa robili omietky sadrové a poter. V izbách sa voda nejak nerosi na oknách a vetrame pravidelne. Dom je Zatepleny 15 cm. Polystyrén. A vykurujeme na cca 22 stupňov podlahovkou teplovodnou.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@rkorba ved haluz nechapem 😄 podla mna sa tvori aj tam aj tam lebo su tam splnene obe podmienky, pre tvorbu kondenzu nad - derava parozabrana a pri kondenzu pod, studene miesta, malo izolacie
Odpovedať
Profilova fotka
"pekná" práca... Izolácia nahádzaná aby bolo, nepreložená druhou vrstvou, konštrukcia SDK nespojená v krížovaní, skrutky do SDK použité na uchytenie závesov (tie skrutky ak ti navlhnú a to stavím svoju výplatu že navlhnú, tak jednoducho prasknú. Vlastná skúsenosť - konštrukcia OSB na terase).. Nič v zlom, na tvojom mieste ešte prejdem poriadne celý dom, dotiahnem "developera" za uši k tomu a obijem mu hlavu o strop minimálne.
Odpovedať
To vyzera podľa fotiek ako nejaky igelit a nie parozabrana😄 Je to vlastne vhodna parozabrana?
Odpovedať
Profilova fotka
Nie som odborník, ale predpokladám ze takto vata nemá byť ukončená pred múrom
Odpovedať
@andrej_kohut urcite nie!!! Riesis to uz developerom?
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 jasné, vie o tom a povedal ze to budu riešiť. Lenže viete ako to je s reklamáciami... Urgujem ho každý deň. Na otázku prečo tam je len 20ka vata povedal ze to tak dávaju všade... Bol prekvapený ze ako som sa k tým miestam dostal... (ťažko)
Odpovedať
@andrej_kohut dam ti radu, zozen si nejaky dozor, prebehni s nim cely barak, spiste vsetko na papier, odovzdaj to developerovi a nech sa cini (toto je aj rada pre ostatných ale treba to riesit pred kupou!)....sak toto neni mozne nieco takto posrat...na tvojom dome by sa dala spravit fotodokumentácia ako sa to nema robit... A ze to tak robia stale? Na co je potom projekt, nechapem... Viem si predstavit ako sa ti to fotilo....ja ked som izoloval to miesto tak som potil krv a spiderman by kukal 😄
Odpovedať
@andrej_kohut a este pozeram, tusim aj eps lepili na buchty....ach jo
Odpovedať
@andrej_kohut je to zle 😞 ... vata sa má spojiť, resp. prekryť s EPS, veniec ti ťahá chlad
Odpovedať
Profilova fotka
Vedúci tu práve bol a rozmýšľa že by nato nastirekal penu, bolo by takéto riešenie možné?
Odpovedať
@andrej_kohut kam presne? Tam kde chyba pri venci? Ci tych chybajucich 20 cm?
Odpovedať
Profilova fotka
Na pôvodnú vatu chce nastirekat penu, teda iba rozmýšľal podľa ceny sa asi rozhodne, lebo dávať tam vatu a tým spôsobom ako prvý krát by nedopadlo dobre
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andrej_kohut lenze vata je teraz mokra, nastrieka tam penu a kam pojde ta vhlkost? Ja by som s tym riesenim nesuhlasil, difuzny odpor konstrukcie by mal klesat smerom do exterieru, sice netusim ako je to s penou ale nezda sa mi to....
Odpovedať
Profilova fotka
Kontroloval som vatu na tých miestach ale zdá sa na dotyk suchá, dokonca aj tepla od spodu. Vlhké to je zatiaľ iba pod fóliou
Odpovedať
@andrej_kohut to v ziadnom pripade, zatvorit vlnu pur penou, pena ma trochu vacsi difuzny odpor ako vlna, to nebude dobre
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?