Tep- izolacia stropu

Ahojte, Poprosil by som o radu: Ide o zateplenie stropu. Mame vaznikovy krov ktory je navrhnuty s uloznym priestorom v strede, hrubka spodnej casti krovu je 155mm. V technickom popise je tep. izolacia mineralna vata hrubky 400mm. Chcem sa opytat ako to poriesit kedze z spodu krovu pojde folia a konstrukcia so sadrokartonom. Vychadza mi to len z vrchu vaznika nieco nadstavit aby tam ta vata vosla ...alebo nieco ineho je mozne dat ? alebo este sa opytam podla coho sa urcuje hruba tep. izolacie ...dakujem
Odpovedať
@rastislavkrtko Ja som to vymyslel takto a na fóliu cca 45-50cm celulózy.
Odpovedať
Profilova fotka
@rastislavkrtko hrubku - vypocet ti mal spravit projektant, "vseobecne" davaju cca okolo 40 cm, ale zalezi coho :-)
Odpovedať
@kuris mozem kontakt kto vam to robil?nie je to tazke?nebal si sa ci to folia udrzi?
Odpovedať
@stefan222, svokor, kamoš a ja 🙂 , nebál som sa lebo viem, že sa to tak bežne robí a je to ok. S tou fóliou sa robilo trošku ťažšie, bola široká 4m, ale aspoň je menej spojov.
Odpovedať
@kuris a teraz zo spodu len parozabrannu foliu a konstrukciu pre sadrokarton alebo este tu medzeru si vyplnil niecim ? ... ja by som chcel davat mineralnu vatu tak tu foliu (zelenu) ktoru mate by som nepotreboval nie ? ta je vo Vasom pripade pre tu celulozu alebo sa mylim ?
Odpovedať
@rastislavkrtko, pod fóliou už iba SDK. Tú parozábranu (zelená fólia) určite budeš potrebovať aj keď použiješ minerálnu vlnu. Izoláciu musíš mať nad fóliou. Samozrejme každá malá dierka a spona je prelepená páskou, pod skrutky tesniaci tmel.
Odpovedať
@kuris ano viem parozabrannu foliu musim mat ... zle som to napisal myslel som ze ta zelena folia je este nad parozabrannou - tu som vidiel ze je leskla strieborna tak preto ma to zmiatlo ...dakujem za foto inspiroval som sa 🙂
Odpovedať
@kuris dik. tu celulozu si kde vzal?
Odpovedať
@stefan222 kúpil🙂, prepáč, ale nedalo mi. Tú som samozrejme nefúkal sám, to sa podľa mňa ani nedá. Prišli dvaja páni, jeden obsluhoval stroj vonku a druhý fúkal na povale. Začali ráno o 9tej a popoludní okolo 5tej bolo hotovo, cca 185m2 a hrúbka 45 až 55cm, ešte niečo vraj sadne. Bola to firma zo ZA, neviem či môžem robiť reklamu tu na fóre, ak máš záujem napíšem do SS.
Odpovedať
@rastislavkrtko ahoj máme tiež väznik, prvú vrstvu sme dali tak ze sme si na krokvy pribili klinčeky, dali drotiky a na to išla vata, druhá vrstva pôjde pod prvú do kríža na sdk konštrukciu nad parozabranu. Trvalo nám to cca týždeň ani to nie, dom veľký
Odpovedať
@luckapav ja by som chcel dat bodovky cize bude potrebny priestor medzi sadrokartonom a foliou... vo vasom pripade je hned za sadrokartonom folia a izolacia tak ?
Odpovedať
@kuris mozte mi napisat kolko to stalo ? aby som mal predstavu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rastislavkrtko aj my budeme mat bodovky. Normálne prestrcis káble tam kde ich chceš mať. Veď každý dáva tak že SDK, parozabrana a nad tým izolácia.
Odpovedať
@luckapav ved ano ale s priestorom medzi nie ked je nasebe sadrokarton a folia ... bodovka ma predsa vacsiu sirku/dlzku ako sadrokarton
Odpovedať
@kuris pohode, ja som zle formuloval otqzku ale chapeme sa. poprosrm do spravy kontakt. ja si tam dam rekuperqciu a klimu a zvazujem ci toto celulozu ci striekanu izolaciu na tie potrubia co tam budu nad sadrokartonom
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, ak by som chcel urobit plny zaklop zo spodu vaznikoveho krovu z OSB (odhliadnuc od ceny), na ktore by isla nasledne vata 2x200mm do kriza alebo fukana izolacia, aka hrubka OSB je potrebna? Staci 10mm?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?