Stropný ventilátor do keramického stropu

Profilova fotka
Dobrý deň, je možné upevniť stropný ventilátor do keramického stropu ? Kabeláž na svetlo mám natiahnutú mimo betónový nosník. Vyriešil by som upevnenie chemickou kotvou ?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_petera7 Dá sa . Predpokladám ,že máš Miaká "nový typ" čo majú stenu hrubú cca 1,5 cm. Použi dobré uzlovačky a tie to podržia.Ak maš možnosť vyhladania vŕtaj do stredu miaka a hlavne bez príklepu.
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes mi bolo povedané že v nutnom prípade vystriekať dutú časť miaka pur penou a ptm dať roztváracie hmoždiny. Budem ventilátor uchytávať do nosníka radšej.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_petera7 Do nosníka by som zrovna nevŕtal. Je to nosník a do toho sa nemá vrtať,alebo zoslabovať. Aký typ nosníka máš ?? Čo má roxorovú výplň aj nad nosníkom,ktorú zalievaš ,alebo maš v nosníku ťažné laná /2ks/ a na koncoch také 4"uchá" . Ak máš iba tie laná s tými uchami tak do toho obzvlášť nevrtať.
Odpovedať
Profilova fotka
Aký typ nosníka mám to neviem, kupoval som poldom v štádiu holodomu. Navŕtať ventilátor do stredu miaka by bolo pre mňa najjednoduchšie riešenie. Len sa bojím že o pol roka mi vykmitá návratnú dieru a padne mi na hlavu.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_petera7 nosníky môžete nájsť hladačom kovu, potom sa už modul opakuje, ak pri prvom vrte zistíte že nemá dostatočnú hrúbku materiálu, treba vrtať v odstupe 10 cm . Sú rôzne kotvy ktoré rozložia ťah na väčšiu plochu komôrky vložky alebo treba dať chemickú kotvu, tá spevní materiá okolo vrtu
Odpovedať
Profilova fotka
Vďaka za radu😉👍
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?