Strop z drevených lamiel svojpomocne

Ahojte. Robil niekto z Vás svojpomocne niečo podobné ako je na fotke, myslím strop z drevených lamiel? Aké drevo by bolo vhodné na to použiť? Rozmýšľam, že by som použil KVH hranol, to je už sušené, takže už asi nepracuje.
Odpovedať

Odpovedať
Profilova fotka
Drevo musí byť min 7 rokov vysušené. Platí pre mäkký Smrek.Tvrdé dlhšie. Fotto z jedného penziónu..
Odpovedať
Profilova fotka
Drevo musi byt vysušené sušiarňou,kde je drevina podsušená na 7,8% co inač prirodným statim,alebo "susenim"sa nedá docielit! To znamena ze stale dokáže nasať vlhkosť do vlákien a nasledne podliehať deformácií. KVH hranol by som nepoužil urcite nakoľko to bude finančne nakladné a pri svetlom odtieni budete vidiet cinkované spoje KVHčka.Riešil by som to klasickou fošnou,kde by som dosiahol rozmer xxx x 45mm a pri 20mm medzerách medzi hranolom opticky nezistite ci je to hranol 50x50,70x70,alebo iný...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Predsa sa mi podarilo spraviť strop podľa mojich predstav. Pre inšpiráciu nahrávam pár fotiek. Použité boli kvh hranoly s rozmermi 60x40 mm s dľžkou 3,85 m. Rozloha lamelového stropu je 13,47 m2 (3,85 x 3,5 m).
Odpovedať
Profilova fotka
@ekino13 Pozdravujem! Prosím vás, vedeli by ste mi dať tip na materiál, prípadne aj odkiaľ ste brali drevo a za akú cenu? Ďakujem
Odpovedať
@dominik_gabriel drevo som kupoval v Trnave,použil som tieto hranoly: https://www.drevoma.sk/produkt/kvh-hr... Najlepšie je tam ísť osobne a povyberať...
Odpovedať
@ekino13 parádna robotka, vypada to super. Ako ste to tam prosím uchytili ? Plánujem niečo podobne, len ten výrez mám vysoký iba 5cm a nemám pripravenú konštrukciu na to, teda aspoň stolár mi hovoril, že mala by byt zosílená. Dik
Odpovedať
@peter06 ja som stými lamelami rátal od začiatku. Napíšem sem jednotlivé procesy, lebo dostávam otázky aj do správ. Takto to bude jednoduchšie. Ešte pred SDK konštrukciou sme spravili tzv. nosnú konštrukciu na lamelový strop totiž v mojom prípade tie lamely vážia 320 kg. Jednotlivé lamely sme spojili s plochým oceľovým profilom, takto sme vyhotovili päť tzv. panelov. Priestor nad lamelami sme uzavreli osb doskami, následne na tie dosky sme natiahli geotextíliu. Jednotlivé panely sme nakoniec prišróbovali cez tie oceľové profily do nosnej konštrukcie. Prikladám aj fotky 😉
Odpovedať
@ekino13 uau fakt nádherne spravené, paráda 🙂 Prerábam si byt a tiež rozmýšľam nad lamelovým stropom do izby, tak som rád že som to tu našiel... neviete mi poradiť ako by sa to dalo riešiť na panelový strop? Ja rozmýšľam, že strop natrieť čiernou matnou farbou, po obvode spraviť podhľady znížené o cca 7cm, a tie lamely spojené kovovými profilmi montovať priamo na panelový strop, tak aby boli v rovine so sadrokartónom.
Odpovedať
@ekino13 super práca, tie lamely ste čím ošetrili?
Odpovedať
@milan_kucera ďakujem, lamely boli ošetrené olejom limbda, odtieň dub
Odpovedať
Profilova fotka
Vyzerá to super! 👍
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ekino13 Prosim Vas a kolko cm je dobre dat ako medzeru aby to dobre vyzeralo ? dakujem hranoly ste este nejako upravovali na povrchu? dakujem
Odpovedať
@sofkabarbie My mame medzi lamelami medzeru 2cm. Hranoly som prebrusil a následne boli ošetrené olejom.
Odpovedať
Dobrý deň, mňa by zaujímalo prečo ste použili geotextiliu? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@ekino13 dobry den patram po vas na fb na interierovom designe .. vasa partnerka davala foto gauca aj s tym kde bol kupeny a ja hlupa som si urobila print len fotky a nemam ani kontakt ani adresu na shop.. prosim vas napisete mi nazov gauca alebo eshopu?
Odpovedať
@nikol_turcani píšem Vám správu
Odpovedať
@ekino13 Preco som toto nevidel skor 😄. Mozem to vesat aj na CDK konstrukciu? Aku pasovinu si zvolil? Takto nejako som to chcel robit aj ja len som rozmyslal o samostatnom kotveni kazdej lamely priamo do konstrukcie, tu by ale boli viditelne vsetky kotvenia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, dávam do pozornosti nový článok z nášho Magazínu plný inšpirácií "6 dôvodov, prečo si vybrať drevené lamely v interiéri" - https://bit.ly/drevene-lamely-v-inter... 😉 Nájdete tam dokonca aj mini inšpirácie od našich strecháčov @rebecca27 , @marka_to , @ekino , @quintes a @danaracko 😎
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?