Strop

Zdravím majstri, Idem si od Vás po radu. Na väzníkový krov chcem nafúkať 50cm vaty supafil loft. Stačí mi natiahnuť na spodnú stranu väzníkov parozábranu a každých 60cm priskrutkovať strešnú latu 40x50mm, alebo bude lepšie zadebniť OSB doskou a ak áno aká hrúbka je podľa vás dostatočná? Ďalšia otázka z mojej strany je: Z vonkajšej strany je krov zadebnený OSB doskami 25mm. Jednotlivé väzníky sú od seba vzdialené 90cm. Je potrebné medzi väzníkami z vnútornej strany OSB dosku vystužiť nejakými hranolami, alebo stačia len dosky, prípadne nevystužovať? Z vonkajšej strany pôjde zateplenie EPS 20cm. Vopred Vám ďakujem za Vaše názory odporúčania a rady.
Odpovedať
@luigi1244 ahoj. Mám podobnú strechu ako ty. ako si to poriešil?
Odpovedať
@aureliusss Ahoj, áno priamo na vazníky som prichytil sponkami parotesnú foliu. kazdých cca 50cm strešná lata a na to nafúkana vata 60cm supafil od knaufu. Parádne všetko drží nieje potrebné dávať osb dosky. Na stresne laty prichytim konštrukciu sadrokartonu. Samozrejme všetky spoje prelepiť bytylkaučukom a sponky prepaskovať. Foliu som prichytil na betonový veniec tesniacim tmelom od Juty.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?