Spadol mi strop

Profilova fotka
Prosím Vás, čo s tým???😔
Odpovedať
Ake je to stare? Robili ste si to sami, alebo dom kupeny od developera? Ak ta druha moznost, mozno to este poriesite cez zaruku... ak nie, opravit rovnakou technologiou...ale ktovie, ako je na tom ostatok stropu...tipujem to na vlhko z varenia, tiez ale moze byt napriklad presakujuca vlhkost z kupelne z poschodia, ak ju tam mate, ale to by ste vsimli flaky uz skor...kazdopadne, malo informacii... osobne, by som hrubu omietku na strop bez sietky nedaval...
Odpovedať
@peter2728 Ako len otec postavil pred 35 rokmi dom bez sieťky... Tam chýba cementový špric na betón...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2728 dom sme kúpili. Nový nie je. Tiez sa mi to zdá navlhnute od varenia. Strhli sme to, pokiaľ to bolo povolené. Ale čo čo tým teraz? Ja som rozmýšľala dať SDK na cely strop... (?)
Odpovedať
@lyda_klamova_hlavata len aby to nepadlo nad sadrokartonom... je to betonova deka? Niekedy daju vela salovacieho oleja aby sa to po zatvrdnuti leosie odsalovalo a potom sa moze toto stat. Moj navrh je dat adhezny mostik a nahodit.
Odpovedať
@dedo758 no vidis...no vidis...moderni majstri vynechali par krokov pri starej technologii...ja len vravim, ze ked mame teraz lepsie moznosti, tak preco to nevyuzit a robit ako sa robilo pred 50rokmi, aj to nespravne
Odpovedať
@lyda_klamova_hlavata obit to cele, aby to uz nespadlo na ten sadrokarton a tiez by som dal radsej sdk... a pri vareni vetrat a pouzivat odsavac po celu dobu, lebo poznam, ze ludia to zapnu na 10-15 min a varia 2hodiny
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari nie je tam betón. 🤷‍♀️ Takže by sa dal opraviť iba ten opadnuty kus?
Odpovedať
@lyda_klamova_hlavata Dal zial to nevylucuje ze to nespadne inde 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2728 obit to cele sa mi vôbec nepáči 😫 potrebujem tu žiť 🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari ďalej to vyzerá pevne. Nič nepraska ani sa neodúva. A napodiv je aj (vzhľadom na vek) rovný
Odpovedať
@lyda_klamova_hlavata preklepkajte ho ci ta nebudu dute miesta ktore by neskor mohli padnut. skuste penetrak,mostik a omietku.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari @peter2728 Ďakujem za rady. Najprv upracem a keď naberiem dosť odvahy, pustím sa do opravy. Prajem pekný deň 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 dáme kleber, dáme sieťku.....
Odpovedať
@lyda_klamova_hlavata ak chcete dat na celu plochu sadrokarton na konstrukciu,nemusite nic obijat.Ked by to potom opadlo aj inde,sadrokartonova konstrukcia to hravo udrzi.
Odpovedať
@profistavbari uplne profi stavbar, na fotke vidno že sú to tehlové miaka, a spýtaš sa či je to beton :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte mám otázku... Ako sa pohybuje cena SDK? Myslím pracu+materiál. Lebo skúmala som na wilio a ponuky, ktoré mi prišli ma posadili na riť 😵‍💫
Odpovedať
@cotibebemore ospravedlnujem sa ti.skutocne som si zle pozrel fotku a usudil som ze na fotke je beton. Pro mam platene a to koli mojej praci a hadam ta moje PRO neuraza. je to 16 na mesiac a ked si na vsetko odbornik nevahaj a zaplat si PRO. potom mozno nebudes urazat ludi co si to platia.
Odpovedať
@modrak26 coby nevedeli, ale keby tam je, tak to este drzi na tom plafone, nie?
Odpovedať
@cotibebemore Na starej verzi MS si obrázok pridaný z novej MS nezväčšíš. Ani ja som tam detail nevidel, kým som si neotvoril novú MS...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 ja som len povedal, ze sietka by bola vystuhou a v tomto pripade by ten kus podrzala, kedze dalej ta omietka drzi dobre...samozrejme, ked sa podklad nepripravi tak, ako ma, tak sietka nie je zazracna vec...no nebudes ma presviedcat, ze ak je moznost dat vystuhu (v pripade omietok ide o sietku), ze je to zle riesenie...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 a vo vlhkosti
Odpovedať
Navlhčiť,namiesto špricu stačí natiahnuť lepidlo hrebeňom aj bez sieťky,nechať do druhého dňa a natiahnuť omietku. Nevidno aká je hrúbka takže asi MVR uni a potom jemnú omietku. Nechať zavädnúť a vyhladiť filcovým hladidlom.
Odpovedať
@peter2728 Keby to je riadne spravene,tak vlhkost v kuchyni tomu nemoze skodit.Ci to v kazdej kuchyni opadavaju stropy?
Odpovedať
@dusan72 nevylucil som to, len som povedal, ze aj kvoli vlhkosti to spadlo, vidis, ze inde to neopadava
Odpovedať
@profistavbari nebolo to mierene ako urazka len ma to pobavilo. Mal som na stavbe tiez kdejakych profistavbarov, ktori mi chceli napr takyto isty strop omietnut dalsou vrstvou, no radsej som to cele osekal dole presne kvoli takym dutym miestam jak su na fotke (aktualne uz bez omietky) Bola to sice chujova robota ale spi sa mi lepsie ze mi to v noci nepadne na hlavu.
Odpovedať
@cotibebemore nerozumiem naco si ich tam volal ked to najlepsie vies sam.
Odpovedať
to tak rekvalifikacia na prachu omietka ja by som to navlhcil a vrecovanou maltou opravil a filcom prebehol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?