Skladba SDK stropu + fukana izolacia + bodovky

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte riesil niekto SDK strop na ktorom je z vrchu fukana izolacia (na parozabrane) a su v nom osadene bodovky? Mame vaznikovy krov. Ako ste to riesili? nechat medzi paronepriepustnou foliou a SDK medzeru X cm alebo SDK a parozabranu dat na seba s tym, ze otvory na bodovky sa vyrezu do SDK aj parozabrany? ako prekryt potom bodovku aby sa mi nezosypala izolacia na hlavu? :) dakujem za rady a skusenosti
Odpovedať
1
2
Ako teda riešite izoláciu? Vata v pásoch predkladaná? Fukana vata Supafill? Fukana celulóza? Fukane drevovlakna či niečo má tom princípe? Pena? Dík za názor
Odpovedať
Ahojte, riešim konštrukciu SDK, ako vám to riešili majstri alebo ste riešili? Moja situácia je nasledovná. Mám trámový strop pod ktorý ide znížiť SDK o 30cm. Akými závesmi máte uchytenie CD profily? Rigips mi odporúča a tvrdia dať tam nonius závesy aby to bolo pevné a protipožiarne, čo som pozeral tak štvorbodový rýchlozáves má takú istú nosnosť. Nasledne priamo na SDK ide na fúkať minerálna vata v hrúbke 40-50cm. Ako to mate? Prípadne rady, reálne skúsenosti od montážnikov? Ďakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@007tomams Dobrý deň, takú istú situáciu idem riešiť aj ja, ja už mám namontované SDK, tak som dom kúpil.Otázka je či SDK vydrží tu ťarchu fukanej vaty cca 6kg na m2 v hrúbke 25cm.Vy už to máte doriešené?Dakujem za prípadnú odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@rolnyik dobry den, nad SDK je medzera a potom parozabrana... ta drzi fukanu izolaciu v pohode je to lahucke ako vata. na SDK priamo by asi nemala ist. vzdy sa dava parozabrana. a v tej medzere medzi SDK a parozabranou mam tahane kable na svetla
Odpovedať
@rolnyik @dorwin Urobil som konštrukciu a na ňu som poctivo dal paro zábranu a potom SDK bez medzery. Prilpiepal som ju aj na CD-čka + po obvode a spoje som používal tmel na parozabranu.. To že v parozabrane je XY dier a prejde tade para neverím tomu a nech mi hovorí každý kto chce čo chce je mi to.... 🙂 lebo keby sa robí to zníženie tiež sa to prevŕta XY krát.... Fúkal som 50cm priamo na tú parozabranu ktorá je priamo na SDK a za dva roky to drží bez problémov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@dorwin dobrý vecer, ja mám parozábranu priamo na sdk, a potom je medzera 25cm sdk vs. trám, to je ten priestor kde chcem nafúkať tu vatu(cca 6 kg na m2)
Odpovedať
@007tomams Dakujem pekne za odpoved, popravde ste má potešili že nemal by tam byt problém lebo ja chcem len 25cm, ak sa smiem opytat…akú izoláciu ste používali?
Odpovedať
@rolnyik nám robili minulý týždeň izoláciu.....najskôr konštrukcia na sdk, potom sme lepili parozabranu, na ňu šiel sdk... izoláciu nám však robili až teraz 25cm, myslím tu fukanu či striekanu... myslím že ju dávali medzi drevá, krokvy? neviem presne čo sa ako volá 😄😄😄🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@rolnyik @k1803 Nie je málo 25cm izolácie? Ja som si dal nafúkať 50cm Climatizer Plus.
Odpovedať
@jjaannoo Tak máme v projekte a tak nám aj povedali že pod 25 sa nedáva....takže neviem 🙂
Odpovedať
@rolnyik @k1803 Ja som dával fúkanú vatu supafil loft - 50cm Brácho dával fúkanú celulozu. Od pár ľudí čo striekajú penu mi povedali že viac ako 25cm alebo 30 podľa typu peny nemá zmysel lebo ďalšie centimetre peny neprinesú taký účinok ako by sa čakal....a údajne ktorá firma tvrdí že to pomôže je to len kvôli prachom...
Odpovedať
Profilova fotka
@007tomams Tepelný odpor izolácie sa dá veľmi ľahko vypočítať. Takže to nie je o tom čo povie firma ktorá strieka alebo fúka izoláciu, že koľko už stačí a pod. Záleží od investora čo chce dosiahnuť tou izoláciou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jjaannoo ja mám 25 cm už medzi tramamy na špagáte rokovanu vatu ale kvôli tomu aby mi ostala pochozna povala tak kvôli tomu chcem dať fukanu medzi trámy a sdk
Odpovedať
@007tomams od knaufu chcem dať ten loft tusim sa vola lebo má najmenšiu váhu na m2, určite by som nedal striekanu, čítal som dosť neg. recenzií
Odpovedať
@rolnyik striekaná pena má x nevýhod ktoré si veľa ľudí neuvedomí. Napr začnem s tým že je to maximálne neekologický material ktorý sa nedá recyklovať tj ak sa časom toho budem chcieť zbaviť tak nie len že som zaplatil veľa za realizáciu ešte aj za likvidáciu zaplatím kopec prachov.... - pri vate? vysajem a znova použijem. Pri striekaní na krokvy alebo trámy drevo pracuje a ak po nástreku izolácie bude pracovať čo logicky bude tak drevo sa všeliak krúti a vznikajú tam medzery a podobne... - pri vate sa to uhne. zosype. ale samozrejme je to každého vec čo si dá 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?