Sádrokartón

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj Maloval som sádrokartón penetrácia a farba 3 vrstvy.... kúri sa na 20C . A v izbách sa nám vykreslili takéto čiari teraz keď mrzne vonku.... skladba sadroš parozábrana a 40 cm vaty. 3 vrstvy.... bol som hore pozrieť vata zo spodu a z vrchu suchá aj parozábrana nenašiel som vodu a ani mokro..... obyvačka bola striekaná strojom tam som zatial nenašiel takéto čiari alebo ako to nazvať... ďakujem za reakcie
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@martin272 ale kdeze kondenz, take podmienky by si nedosiahol aby sdk kondenzoval, 😉 cosi, da sa to pekne opravit, aj mne sa pri svetle ukazal bordel a strope 😄 nemohol som sa nato pzoerat tak som to este raz pretmelil a premaloval, ale len lokalne, kde to bolo vidiet 🙂
Odpovedať
@jblaze ale ked si pozries prve fotky tak to vyzerá... ked sa pozries od dverí tak katastrofa. ked som maloval sdk tak vonku bolo okolo 12 az 17 stupnov.... v tedy som nevidel nic a potom prisla zima a zacal som kurit a od vtedy toto vidim.... tak prve co bolo vybehol som hore a strcil ruku az ku parozabrane nenasiel som vlhke miesto. Len ma vata skrabala riadne. teraz v utorok som bol pozriet svietilo slnko uz a nevidel.som nic take rosiahle ako teraz napriklad dneska rano.... tak preto neviem
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 ja som robil to iste co ty,🙂 raz som to videl, potom nie, potom soms a presviedcal ze to je ok, ze to vidim len ja, a nakoniec som to opravil 🙂 , je to na tebe
Odpovedať
@jblaze Problem je to ze som taky detajlista vsetko sa snazim robit sam a ked taketo sa nieco deje tak mi je na grcanie ..... sledujem aj teba a ty si fakt super kolko casu venujes stavbe a hras sa s tym.... ale teraz neviem co to je ci voda alebo ? ci to este premalovat
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 na tych prvych foto je zjavne ze je to svetlo od snehu, tam vidis aj tiene od kablov, proste svetlo prichadza zo spodu pod uhlom a objavilo sa to, , ja som si napr myslel ze chodbu ako mam super urobenu, a ked prislo na jesen take difuzne svetlo z hmly, tak som videl nedostatky ale kaslem nato je to vidiet len chvilku jak sa toci zem 🙂 , no tam kde mi to ukazuje svetlo, tak tam to opravim lebo to budes vidiet kazdy vecer 🙂 , a premalovat to nestaci, musis presadrovat, a davaj si pozor na prebrusenie, tiez som na zaciatku vela brusil, nesmie ti ostat len pas sadri vo vario spoji, musis mat aj presah, ked vidis vario hranu tak to znamena ze si prebrusil 😉 , ale opravu spravis lahko, fakt len riedkou sadru prebehni tie miesta, a rucne prebrusis s hubkou, a potom premaluj
Odpovedať
@jblaze ale tie prve fotky boli robene ked nebol sneh...... a ono to je rozostupe cca 20 cm alebo tak neviem mne sa to zda ako by to voda bola ci ? nemoze byt ? bola by aj vata orosena ... alebo kondenz vznika pod parozabranou ja uz neviem 😢
Odpovedať
@jblaze Mohla by skondenzovat voda medzi SDK a parozabranou? ked je tam vata 38 alebo 40 cm v troch vrstvách ?
Odpovedať
@jblaze a vytvorit také pasiky ?
Odpovedať
@martin272 Myslis tu foliu alebo pasku?
Odpovedať
@martin272 jaj uz rozumiem az teraz som pozrel uvodny prispevok. Na tych foto to nie je velmi dobre identifikovatelne. Na prvy pohlad to vyzera ako bolo spomenute, ze su to tahy po valceku ... Skus na to z boka zasvietit. Tazko takto z fotky ...
Odpovedať
@dominik_boksansky A mohla by tam kondenzovat voda ? Ked je zamracene vonku tak to vidiet riadne dneska ako svietilo slnko tak nie no ale vidno tie ciari ked vides na rebrik a pozries sa neviem ani sam coho sa chytit 😞
Odpovedať
Cau maťo, ja som robil kartony u teba, takto to bolo vytmelene a vybrusene, tmelene v 3 krokoch.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hdanielh @martin272 Ak by tam bol kondenz, ktorý by pri vyšších teplotách vyschol tak by ti ostali na sdk strope žlté fľaky. Podľa fotiek z realizácie sdk to bude neodborne vymaľované, lebo sdk je spravený na odbornej úrovni. Otázka ;maľoval si sdk do kríža?
Odpovedať
@lstherm Áno malované do kríža. A mohol by tam vzniknúť kondenz ?
Odpovedať
@hdanielh Diki za foto lebo ja som nemal žiadne skoro.
Odpovedať
@martin272 ze ty si ten clovek ze ked 9 z 10 povie A a 10 B tak tebe padne kamen zo srdca a povies si. Vidis ja som to vravel ze B je spravne. Zapni uz konecne ten rozum a prestan magorit o vode... ziadna tam nie je je. Ps. A od dveri je to preto katastrofa lebo si maloval kolmo na okno. To je tak ked nieco robit neviem ale chytim sa toho lebo sak to sproste malivanie a potom dokola riesim ze chyba je niekde inde ako v mohich rukach a ze som to posral.
Odpovedať
@martin272 nepredpokladam. Nema sa tam totiz co kondenzovat. Kondenz vznika pri zmene teplot.
Odpovedať
@dominik_boksansky myslím malá hrúbka zateplenia či ?
Odpovedať
@martin272 kolko je tam izolacie? To by sa uz rosilo aj na folii.
Odpovedať
@dominik_boksansky 38 alebo 40cm 3x vrstvy
Odpovedať
Zdravim chcem sa opýtať ... Robil som sdk na tramovy strop - drôt s okom 60cm od seba nosná konštrukcia 70cm od seba a spodná na 40cm , sadrokartón rigips aj tmel 3x tmelene len sa mi stalo že mi pár spojov vypraskalo. Vyrezal som ich znovu vytmelil prepaskoval no znova to prasklo tak sa chcem opýtať keby len na to dám sklotextilnu pasku len do finalneho tmelu či by to nejak pomohlo
Odpovedať
Serus chcem sa spytať na parobrzdu v podkrovi. Mam 4 izby a chodba. Ponad priečky treba celkovo zavrieť vatu? Alebo keď pridem s roštom k stene tak stačí ju zatiahnut na stenu. V podstate nad prieckou by nebola parobrzda iba teda po obvode každej izby.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?