Rovná plechová strecha a zníženie stropu so sadrokartonom

7. dec 20152

Dobrý deň. Robíme rekonštrukciu nášho domu. Dom je cca 45 rokov starý a je to typická stavba z minulosti - kocka. Rekonštruujeme vrchnú časť domu. Dom je v dobrom stave, je suchý a nevlhne. Dom má rovnú plechovú strechu, ktorá je zatiaľ v pôvodnom stave a je zatiaľ neporušená.
Chceli by sme znížiť stropy vo všetkých miestnostiach. Aj kvôli výške stropu cca 2,70m, ale hlavne aj kvôli tomu že strop je panelový a ten praská. Takže zakryť to.
Len neviem čo urobiť aby to bolo správne. Chcem znížiť strop sadrokartonom - maximálne však o 20cm. Ako by malo takéto zníženie stropu vyzerať? Je v poriadku keď sa urobí konštrukcia na SDK + izolácia + parozábrana + samotné SDK dosky....? ide mi hlavne o to aby potom v budúcnosti nezačali steny vlhnúť, poprípade aby to nevlhlo pod sadrokartonom. Je v poriadku takýto postup pri rovnej plechovej streche? alebo existuje aj nejaký iný postup... V budúcnosti ak by sa strecha menila, tak by sme chceli strechu škridlovú.
Ďakujem

  • @blacksr  ahoj. Mozem tvoi lajk povazovat ako suhlas s tym ako to chceme urobit?

  • @monika_v  V zásade áno. ALE:
    nad vlnou treba nechať odvetranie
    zatepliť aj steny, lebo darmo zateplíte strop, a ostane betónový veniec holý po obvode... vlhnúť a plesnivieť bude... ale nebude to chybou zatepleného stropu

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém