Rošt na vatu

Zdravim, chystám sa zatepliť strop vatou, 2x 20 cm, jedna vrstva medzi stropné trámy a druhú by som spravil rošt ale nad prvú vrstvu nie pod ako každý čo sledujem. Má to výhody, nevýhody pod/nad? Pod mi nevojde 20 cm. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir ak sa zmestíš pod šikminu po obvode je to jedno........(rošt hore je asi zbytočný ak to nemá byť pochôdzne)
Odpovedať
No len ono sa to tak preto dáva, lebo je to jednoduchšie. Ale tej vate to je jedno či bude prvá vrstva nad alebo pod. Otočiť postup najprv rozgúľať vatu nad trámy a potom vložiť medzi druhú. Ten rošt tam nie je treba, teda ak nechceš povalu ako písal eagleowl. Ja by som si vyšpagátoval vždy šírku rolky a len ju tam rozgúľal. Bude ti vrchná vrstva držať na trámoch a špagáte. potom druhú dáš medzi trámy.
Odpovedať
@eagleowl @palo18 vďaka, preto rošt lebo to chcem pochôdzne
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir hlavne to z vrchu netreba potom zabedniť OSB-čkou.....ak tak....tak nejaké medzery....
Odpovedať
@eagleowl to hej viem o tom.vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Dost tazko sa to pcha do sikmin, ale zalezi aka strecha, sklon atd... Ked to budes robit ako prvu vrstvu, mozno to tam napchas jednoduchsie
Odpovedať
@kaspy je to klasicka ačkova strechaba sklon není veľký žeby bol problém kolo pomurnice a a krokiev to napchať. Mne len slononto či to má nejaký efekt že všetci dávajú do zo spodu druhu vrstvu. Dal by som aj ja lennpotommbybbol nízky strop v izbách alebo menej vaty.
Odpovedať
@kaspy sorry za pravopis. Skoro ráno je
Odpovedať
Profilova fotka
Ved ten rost daj na stojky ktore priskrutkujes o boky tramov pracnesie riesenie alebo kantom 20cm fosne a na to dosky.
Odpovedať
@wolodymyr ja viem ako len či je rozdiel hore/ dole ale dik
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir pokial na rost chces dat dosky zakonite musi byt hore
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?