Priznany dreveny strop

Zobraz úvodný príspevok
Dobry vecer vsetkym, hľadám nejakú radu ohľadom priznaného dreveného stropu. Staviam dom a chcem priznať drevené stropy. Brázdim po nete a hľadám nejaké informácie, ale zatiaľ nič. Vedel by prosím niekto poradiť, kam najlepšie umiestniť trámy? Či dať trámy až ku pomúrnici, alebo o jedniu radu nižšie? Či treba urobiť medzi tehlu a trám betónový podklad, alebo stačí položiť na priamo na tehlu. Videl som všelijaké fotky a možnosti, ale zaujímal by ma názor niekoho kto sa v tom trošku vyzná, kto to už možno riešil. Ďakujem za každý postreh a radu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
spravte si iba take "falosne" alebo ako by som to povedala. akurat som to tu niekomu videla v albume
Odpovedať
@anna4_4 dakujem , ale aj ked to bude iba na okrasu a zvrchu to bude zateplene, chcem to urobit poriadne :-)
Odpovedať
@andrej1203 len stare tramy su napadnute takze ti to pojde do krovu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím ak by ste mi vedel niekto poradiť akú farbu,olej alebo vosk použiť aby som dosiahol taký odtieň ako je hneď na prvom obrázku na začiatku diskusie, ďakujem
Odpovedať
@pastormatus - podľa toho ako je zvýraznená štruktúra dreva to bude napúšťací olej/vosk. Lacnejšia varianta olej na drevo natur orech(kúp najmenšie balenie), môžeš kúpiť aj Osmo(majú lacné vzorky) a skús to na vzorke. Ak tam nebude rozdiel, choď o toho lacnejšieho. Aj ten lacnejší na takýto strop do 90m2 vyjde do 200 eur.
Odpovedať
@roman_x skúšal som na malej vzorke olej s voskom od xyladekor, nevravím že to vyzerá zle ale ostali mi tam také mapy, niekde bolo tmavšie drevo niekde svetlejsie a ani po treťom nátery sa to veľmi nezmenilo, plusom bolo akurát že to pekne vytiahlo štruktúru dreva.Skusal som potom aj lacnejšie oleje aj bez vosku a tam to bolo bez toho aby mi to zrobilo tie mapy ale nevytiahlo to pekne tu štruktúru.Asi by som potreboval niečo medzi tým alebo skúsim ešte to osmo.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastormatus skus voskovy olej balakryl https://www.balakryl.sk/nase-farby/fa...
Odpovedať
@pastormatus ja som našla aj takýto článok.. https://dielna.prakticky.sk/2016/03/0...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
tak po dlhsom case a kope peripetii som na nejakej ceste k tomu stropu. Len sa chcem opytat na dve veci. prva : chcem priamo na strop ukladat izolaciu, dom je bungalov, takze nebudem vyuzivat podkrovie. Aku treba dat medzi dreveny strop a izolaciu parozabranu? druha: ako osetrit dreveny strop v kupelni, aby drevo netahalo vlhkost? mam v plane tam dat odvetravanie s cidlom vlhkosti, ale to urcite nestaci. Viete mi niekto prosim poradit? PS: pripajam nejake fotky mojho stropu
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej1203 -akúkoľvek kvalitnú parozábranu (nakoľko tam nebude vzduchová medzera tak reflexná parozábrana je zbytočná) -drevo ak sa nemýlim je už teraz ošetrené....ďalšie ošetrenie dreva v kúpeľni je zbytočné.
Odpovedať
@eagleowl v kupelni este nie je , neviem cim osetrit aby to netahalo vlhkost.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrej1203 veď ak už tak rovnakým prípravkom ako zvyšok aby to malo rovnakú farbu......vo vetranej kúpeľni nie je drevo zvlášť ohrozené. Sú rôzne prípravky....oleje, vosky....napr. https://www.efarby.sk/olej-na-drevo-n...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@eagleowl dakujem 👍
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tiež budem mať priznaný trámový strop. Ako by ste ho zateplili ak bude pochôdzna povala? Niekto mi odporučil namiesto parozábrany dať parobrzdu. Ktoré riešenie by bolo vhodnejšie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@andrej1203 môžem sa opýtať čím ste nakoniec natierali, máte to krásne, ďakujem.
Odpovedať
@dada73 Este to nemam dokončené, ide to pomaly, ale po vybrúseni natieram 2x tenkovrstvou lazurou od heliosu odtien zlaty dub. A ked bude strop vsade a budu hotove omietky, chcem to este natriet nejakym voskom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@andrej1203 zdravím, v akom ste štádiu? Máme ten istý odtieň stropu a bojujem s odtieňom podlahy. Bola by možná foto ako to máte? Ďakujem🙂
Odpovedať
@dominika219 strop mam hotovy, ale podlahy som eate neriesil. ak chcete a nemate to daleko, kludne sa zastavte v hviezdoslavove
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?