Praská Vám sadrokartón na trámovej plochej streche?

3. máj 202170

Dobrý deň,
poprosím o radu názor. Sme pred kopaním základov a na pláne máme navrhnutý trámový strop. Keďže som počul veľa o praskaní sadrokartónu, rád by som sa spýtal ľudí, čo majú trámovú plochú strechu, či praskenie je len nepatrné, alebo to bude praskať pravidelne.Trámy budú čerstvo napílené, teda nie suché. Sadrokartón bude mať vlastnú konštrukciu a na trámoch bude len viseť. Ak by to bola katastrofa s tým praskaním, tak asi by sme išli do odľahčeného keramického stropu. Ďakujem pekne.

• Nemusite sa bat praskania ak sadrokarton date na haky s okom nie priamy zaves.

• @tomm11  dík za radu. Poviem firme čo nám to bude stavať aby to zavesili na háky s okom. Len ma napadlo, že ten trám sa zosuší aj o 1cm a potiahne celé konštrukciu hore. Nevadí? Či to je zanedbateľné?

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• Sponzor fóra
  • Tram sa staca ked schne a nie dviha. Preto sa uchytava drot do skredu tramu.

• @tomm11  no paráda, zase som múdrejší. Mám tam trámy 4m a 6,2 m dlhé, teda stačí jeden úchyt do stredu trámu cca 2m a do 3,1m? Ozaj na projekte mám trámy 22 x 20cm, nie je to predimenzované? Čo pozerám tu na fóre majú trámy cca 24 x 10cm.

• Nemyslelsom na stred dlzky tramu ale na stred sirky tramu. Ak je siroky 20 cm tak na 10cm. Norma hovori ze max 1.2m od seba daleko ale na tomto nesetri ja davam po 90. To sa bavime o dvojitom roste. Pozor nech ni nevide hak na cele padiastky. Napr 50, 100, 150 atd. Kvoli krizovym spojkam.

• Ak ti tam dal statik takyto rozmer tak ho dodrz. Na tychto veciach nesetri. Maximalne sa ho nato spytaj nechto prerata. Tiez by som radsej bral 24 x 12.

• @tomm11  aháá, takto to je. Dík. Tak už to chápem. ˇAno opýtam sa projektanta na hrúbku trámov.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém