Praská Vám sadrokartón na trámovej plochej streche?

Dobrý deň, poprosím o radu názor. Sme pred kopaním základov a na pláne máme navrhnutý trámový strop. Keďže som počul veľa o praskaní sadrokartónu, rád by som sa spýtal ľudí, čo majú trámovú plochú strechu, či praskenie je len nepatrné, alebo to bude praskať pravidelne.Trámy budú čerstvo napílené, teda nie suché. Sadrokartón bude mať vlastnú konštrukciu a na trámoch bude len viseť. Ak by to bola katastrofa s tým praskaním, tak asi by sme išli do odľahčeného keramického stropu. Ďakujem pekne.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tomm11 dík za radu. Poviem firme čo nám to bude stavať aby to zavesili na háky s okom. Len ma napadlo, že ten trám sa zosuší aj o 1cm a potiahne celé konštrukciu hore. Nevadí? Či to je zanedbateľné?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tomm11 no paráda, zase som múdrejší. Mám tam trámy 4m a 6,2 m dlhé, teda stačí jeden úchyt do stredu trámu cca 2m a do 3,1m? Ozaj na projekte mám trámy 22 x 20cm, nie je to predimenzované? Čo pozerám tu na fóre majú trámy cca 24 x 10cm.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tomm11 aháá, takto to je. Dík. Tak už to chápem. ˇAno opýtam sa projektanta na hrúbku trámov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Zdravim chcem sa opýtať ... Robil som sdk na tramovy strop - drôt s okom 60cm od seba nosná konštrukcia 70cm od seba a spodná na 40cm , sadrokartón rigips aj tmel len sa mi stalo že mi pár spojov vypraskalo. Vyrezal som ich znovu vytmelil prepaskoval no znova to prasklo tak sa chcem opýtať keby len na to dám sklotextilnu pasku len do finalneho tmelu či by to nejak pomohlo
Odpovedať
@lubomirr neporadím Ti, robili sme betónový strop + omietka priamo na strop.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?